Seminarium: Jak pozyskać do 80% dofinansowania na tworzenie nowych produktów i usług w firmie?

2017-07-07

Konfederacja Lewiatan zaprasza na seminarium:

7 lipca 2017 r.
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani pozyskaniem wsparcia na projekty badawczo – rozwojowe, wdrożenie ich wyników lub wdrożenie innowacji w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego 2014-2020 lub Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Eksperci opowiedzą o warunkach ubiegania się o dofinansowanie w kluczowych dla firm działaniach obu Programów tj. RPO WM – 1.2 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw i 3.3 Innowacje w MŚP, jak i w PO IR – 1.1.1 Szybka Ścieżka i 2.3.2 Bony na innowacje. Po spotkaniu będzie możliwość konsultacji indywidualnej z prelegentami.

Spotkanie poprowadzą Karolina Koseska-Mikołajuk i Artur Mikołajuk, którzy od 9 lat doradzają przedsiębiorcom w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych na projekty inwestycyjne i badawczo-rozwojowe. Z sukcesami piszą wnioski do instytucji regionalnych oraz PARP i NCBR. Prowadzili liczne prelekcje i spotkania dla przedsiębiorców o tematyce pozyskiwania kapitału zewnętrznego na inwestycje.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

10:00 - 10:30

Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw

Jakie działania firmy można zaliczyć do prac badawczo-rozwojowych? Czy Państwa firma realizuje takie prace? Omówienie specyfiki prac badawczo-rozwojowych na przykładach z wybranych branż.

10:30 - 11:00

Aktualne możliwości pozyskania dotacji na projekty B+R w województwie mazowieckim

Omówione zostaną główne założenia dotyczące działań:

•  1.2 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw, Projekty badawczo-rozwojowe, dla beneficjentów posiadających doświadczenie w prowadzeniu prac B+R, RPO WM
  •  3.3 Innowacje w MŚP, RPO WM

Jakie najważniejsze kryteria należy spełnić ubiegając się dotację? Do kiedy można składać wnioski? Jaka jest wartość dotacji? Czym Państwa firma powinna dysponować przystępując do konkursu o dofinansowanie? Jakie są najczęściej popełniane błędy przedsiębiorców ubiegających się o dotację? Jak wygląda proces przygotowywania dokumentacji konkursowej? Ile czasu upływa od złożenia wniosku do wypłacenia pierwszej transzy środków?

11:00 - 11:15

Przerwa

11:15 - 11:45

Aktualne możliwości pozyskania dotacji na projekty B+R, konkursy ogólnopolskie

Omówione zostaną główne założenia dotyczące poddziałań:

•  1.1.1 Szybka Ścieżka, POIR
  •  2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP, POIR

11:45 - 12:15

Rodzaje wydatków, które mogą otrzymać dofinansowanie z UE oraz dodatkowe korzyści finansowe płynące z działalności badawczo-rozwojowej

Jakie koszty można sfinansować w ramach projektu? Jakiego rodzaju wydatków nie powinno się rozliczać w ramach projektu? Na czym polega nowa ulga podatkowa? (omówienie ogólnych założeń)

12:15 - 13:00

Sesja pytań i odpowiedzi. Konsultacje indywidualne.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Łukasz Dyba
Konfederacja Lewiatan