Seminarium: Jak rozliczyć cudzoziemca?, Poznań

2017-07-18

Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan zaprasza na bezpłatne seminarium z udziałem przedstawiciela Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Temat:           „Jak rozliczyć cudzoziemca ?"

Termin:          18 lipca 2017r. (wtorek) od godz. 9.00 do godz. 12.00

Miejsce:         Zakład Doskonalenia Zawodowego 4/6, sala nr 7, parter.

Rejestracja:   asystent@wzp.org.pl

Zgłoszenia udziału  przyjmujemy do  17 lipca.

PROGRAM SEMINARIUM :

8.45 -  9.00      Rejestracja uczestników

9.00 -  9.10      Otwarcie seminarium

9.10 - 10.20     Zasady opodatkowania  osób zagranicznych zatrudnionych na umowę zlecenie i umowę o dzieło, umowę o pracę

Ø  Zasady sporządzania deklaracji IFT-1, IFT-1R, PIT-11 , PIT-8AR ( najczęstsze błędy w sporządzaniu deklaracji )

10.20 - 10.30     Przerwa

10.30 - 11.30     Rezydencja podatkowa ( ograniczony i nieograniczony obowiązek podatkowy)

Ø  Rejestracja osób zagranicznych w urzędzie skarbowym

Ø  Zeznania roczne na podstawie informacji PIT-11

11.30 - 12.00     Pytania i dyskusja

Prelegentka :   Iwona Frankowska

Kierownik Referatu

Pierwszy Referat Czynności Sprawdzających i Analitycznych

Urząd Skarbowy Poznań - Nowe Miasto

Po spotkaniu z przedstawicielką Izby Skarbowej, zaprezentujemy w krótkim, 15.minutowym wystąpieniu zagadnienia, dotyczące pozyskiwania ukraińskich pracowników do pracy w  polskich firmach.