Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Seminarium dla branży mechanicznej i motoryzacyjnej, Poznań

2018-01-09

W imieniu MEN zapraszamy do udziału w seminarium dla branż mechanicznej oraz motoryzacyjnej, które odbędzie się 9-10 stycznia 2018 r. w Poznaniu, Hotel Mercure ul. Roosvelta 20.

 

Spotkanie ma być okazją do dyskusji nad nowym kształtem systemu szkolnictwa zawodowego.

Wybrane zagadnienia do dyskusji podczas warsztatów branżowych to:

·         Które zawody z obecnej listy zawodów są najbardziej pożądane w branży?

·         Czy należy poszerzać listę zawodów, w których powinno odbywać się kształcenie?

·         W których zawodach  kształcenie praktyczne mogłoby odbywać się w przeważającej mierze lub w całości w firmach?

·         Jakie kwalifikacje powinni mieć nauczyciele kształcenia zawodowego oraz pracodawcy prowadzący takie kształcenie?

·         Czy katalog zadań zawodowych ujętych w podstawie, do których przygotowany jest absolwent szkoły, gwarantuje zatrudnienie?

·         Czy umiejętności określone w podstawie programowej są wystarczające do podjęcia pracy?

·         Czy uczniowie powinni mieć możliwość uzyskiwania dodatkowych umiejętności „specjalistycznych", jeżeli tak to jakich?

·         Czy podjęcie pracy w zawodzie z branży wymaga dodatkowych uprawnień, jeżeli tak to jakie są niezbędne i czy uczeń powinien być do nich przygotowany w szkole?

·         Jakie umiejętności powinny być sprawdzane na egzaminie zawodowym?

·         Jak powinien być organizowany egzamin praktyczny?

·         Czy byliby Państwo gotowi przeprowadzać egzaminy zawodowe w swojej firmie?

·         Co należałoby zmienić w egzaminie zawodowym, aby pracodawcy mieli zaufanie do poziomu przygotowania naszych absolwentów?

·         Jak pracodawcy mogą włączyć się w proporcję zawodów, tak by uczniowie zainteresowani byli kształceniem w tych zawodach?

 

Uczestnikom spotkania (spoza Poznania) zapewniony zostanie nocleg, kolacja oraz śniadanie.

Zagwarantowany jest także zwrot kosztów podróży - do 200 zł brutto w obie strony (cena biletu PKP II klasy na danej trasie).

PROGRAM

Uprzejmie prosimy o rejestrację za pomocą formularza dostępnego pod adresem http://formularze.ore.edu.pl/index.php/115351?lang=pl.

 

 

 

Tagi