• Strona główna
  • 2018
  • Konferencja „Jak szybko i efektywnie usprawnić system gospodarowania opakowaniami i odpadami opakowaniowymi w Polsce”

2018-09-06

Platforma do regularnego dialogu - bo łączy nas jeden cel!

INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i CP Recycling zapraszają na spotkanie w gronie specjalistów rynku gospodarowania odpadami opakowaniowymi w Polsce.

Już 6 września br. na Politechnice Warszawskiej odbędzie się Konferencja „Jak szybko i efektywnie usprawnić system gospodarowania opakowaniami i odpadami opakowaniowymi w Polsce", podczas której nastąpi inauguracja Platformy do regularnego dialogu, powołanej w celu usprawnienia komunikacji i wymiany poglądów wśród uczestników rynku gospodarowania odpadami opakowaniowymi.

Ideą Konferencji jest zwiększenie świadomości na temat zmian wynikających z przyjęcia przez Parlament Europejski „pakietu odpadowego" oraz zainicjowanie otwartej dyskusji na temat możliwości usprawnienia systemu i zgłaszania indywidualnych rozwiązań systemowych.

Rozmawiamy o przyszłości rozwoju branży odpadowej i zachęcamy interesariuszy rynku do współpracy i włączenia się w opracowanie Projektu nt. możliwości usprawnienia systemu gospodarowania opakowaniami i odpadami opakowaniowymi w Polsce. W kolejnym kroku projekt zostanie złożony do właściwych organów administracji publicznej.

Temat planowanego wydarzenia wpisuje się w trwającą od dłuższego czasu debatę publiczną na temat nadchodzących zmian w systemie gospodarowania odpadami opakowaniowymi, wynikających z obowiązku wdrożenia przez kraje członkowskie innowacyjnej koncepcji gospodarczej, czyli Gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, wśród pozostałych patronów Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Krajowa Izba Gospodarcza, Lewiatan, COBRO, PIO, PIOIRO, OIGR.

Szczegółowe informacje www.usprawnionysystem.pl

Zapraszamy! Wstęp bezpłatny