Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Konferencja prasowa: Nowe przepisy ważne dla firm w 2019 roku

2018-11-29

Konfederacja Lewiatan

zaprasza na konferencję prasową:

Nowe przepisy ważne dla firm w 2019 roku

Po dwóch latach dynamicznego wzrostu, w 2019 roku gospodarka zwolni. Pracodawcy będą mieli coraz większe problemy z brakiem pracowników, zwłaszcza wykwalifikowanych.

Inwestycje prywatne po latach stagnacji lekko odbiją. Wzrost cen energii podniesie koszty funkcjonowania przedsiębiorstw. Gospodarce nie będzie sprzyjało otoczenie międzynarodowe. W przyszłym roku wejdzie też w życie wiele nowych regulacji, które zwiększą koszty funkcjonowania przedsiębiorców. Są wśród nich m.in. zmiany w rozliczaniu samochodów w firmie, uruchomienie Pracowniczych Planów Kapitałowych, nowe ustawy o związkach zawodowych czy odpowiedzialności podmiotów zbiorowych.

W raporcie, który zaprezentujemy na konferencji przedstawimy prognozy gospodarcze na 2019 rok oraz najważniejsze dla firm zmiany w prawie, na które trzeba być przygotowanym. Poinformujemy również o wynikach badania przeprowadzonego wśród przedsiębiorców, które dotyczyło najważniejszych barier w prowadzeniu działalności gospodarczej w 2019 roku.

W konferencji prasowej udział wezmą:

Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan
Sonia Buchholtz, ekspertka ekonomiczna Konfederacji Lewiatan
Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan
Przemysław Pruszyński, ekspert podatkowy Konfederacji Lewiatan


Zapraszamy 29 listopada br. (czwartek), o godz. 12.30 do siedziby Konfederacji Lewiatan, ul. Zbyszka Cybulskiego 3, 00-727 Warszawa


Tagi