Spotkania dla uczelni wyższych zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan

2018-05-14

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno-konsultacyjne z udziałem Pana Piotra Krasińskiego, Dyrektora działu rozwoju kadry naukowej z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Pana Andrzeja Kurkiewicza, Zastępcy dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Spotkanie dotyczyć będzie przede wszystkim konkursów w osi III Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, które zostaną uruchomione w 2018 r., ale mam nadzieje, że będzie także okazją do dyskusji z przedstawicielami NCBiR i MNiSW o Państwa postulatach, uwagach, priorytetach dotyczących wdrażania wsparcia dla uczelni z EFS. Omówimy także propozycję projektu pozakonkursowego planowanego do realizacji od 2019 r. (Najlepsi z Najlepszych 4.0). Ponadto przedstawiciel MNiSW przedstawi aktualny stan prac nad Ustawą 2.0.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 14 maja, w siedzibie Konfederacji Lewiatan (ul. Zb. Cybulskiego 3, Warszawa) w godz. 11:00-14:30 – szczegółowy program przesyłam w załączeniu.

POtwierdzenie udziału w spotkaniu proszę kierować na adres mailowy: mlelinska@konfederacjalewiatan.pl do środy, 9 maja.

Termin: 14 maja 2018 r., godz. 11:00-14:30
Miejsce: siedziba Konfederacji Lewiatan, ul. Zbyszka Cybulskiego 3, Warszawa

Agenda:

11:00 - 11:10 Powitanie
11:10 - 12:30 Kryteria wyboru projektów i harmonogram naboru wniosków w konkursach skierowanych do wyższych uczelni w osi III PO WER 2014-2020 w 2018 r. - prezentacja i dyskusja
Piotr Krasiński, Dyrektor działu rozwoju kadry naukowej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

12:30 - 13:00 Propozycja projektu pozakonkursowego Najlepsi z najlepszych 4.0 - prezentacja i dyskusja
Andrzej Kurkiewicz, Zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

13:00 - 13:45 Aktualny stan prac nad reformą szkolnictwa wyższego - główne założenia Ustawy 2.0 - prezentacja i dyskusja

13:45 - 14:00 Sprawy różne

14:00 - 14:30 Podsumowanie i zakończenie spotkania