Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Posiedzenie Podzespołu problemowego ds. ochrony zdrowia RDS

Termin 9.04.2019, 10:00-11:30
Miejsce CPS „Dialog”, sala A
Ekspert Lewiatana Maciej Piróg

Proponowany porządek obrad:

1. Bezpieczeństwo pracy i zdrowie pielęgniarek i położnych - mechanizmy wpływające na uatrakcyjnienie zawodu

2. Wsparcie pracodawców na poziomie zakładów pracy na rzecz polityki rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce, w kontekście zastępowalności pokoleniowej: utrzymanie w zawodzie osób 60+ i zapewnienie absolwentom wsparcia na starcie kariery zawodowej

3. Dyskusja na temat nowych zasad prowadzenia kolejek oczekujących i związanej z tym sprawozdawczości do NFZ (implementacja USTAWY z dnia 6 grudnia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z e-skierowaniem oraz listami oczekujących na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej oraz Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5 lutego 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu niezbędnych informacji gromadzonych przez świadczeniodawców, szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych)

4. Omówienie odpowiedzi DAS na zapytania Podzespołu problemowego ds. ochrony zdrowia RDS.

5. Sprawy różne.


Tagi