• Strona główna
  • 2019
  • Konferencja Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych WPiA Uniwersytetu Łódzkiego

Termin 10 - 11 grudnia 2019
Miejsce Łódź
Rejestracja >>
Program >>

Unikanie opodatkowania - próba oceny polskich regulacji. Konferencja KIDP i Uniwersytetu Łódzkiego

Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych WPiA Uniwersytetu Łódzkiego zapraszają na konferencję "Unikanie opodatkowania - próba oceny polskich regulacji". Celem konferencji jest bliskie przyjrzenie się polskim regulacjom prawnym z zakresu unikania opodatkowania oraz sformułowanie rekomendacji, których wdrożenie w przyszłości ma sprawić, że przepisy staną się bardziej przyjazne przedsiębiorcom.

Dwudniowa sympozjum odbędzie się w Łodzi, w dniach 10-11 grudnia. Najbardziej znani eksperci w tej tematyce: naukowcy, doradcy podatkowi, urzędnicy Ministerstwa Finansów zostali zaproszeni do udziału w ośmiu panelach tematycznych. Pierwszego dnia konferencji eksperci zmierzą się z tematem klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania oraz dokonają oceny prawnej obowiązku raportowania schematów podatkowych. Drugi dzień konferencji to m.in dyskusja na temat podatku od wyjścia, a także panel na temat postępowań kontrolnych i podatkowych w zakresie unikania opodatkowania. Wnioski z dyskusji ekspertów zostaną opracowane przez KIDP i wydane w formie rekomendacji dla polityków, urzędników i liderów opinii.

Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan jest patronem tego wydarzenia.