Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Konferencja „Zobowiązania podatkowe bez przedawnienia”

Termin 12 grudnia 2019 r.
Miejsce Konfederacja Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3, Warszawa
Rejestracja >>


Konfederacja Lewiatan zaprasza na konferencję

„Zobowiązania podatkowe bez przedawnienia"

na której zaprezentujemy raport Kancelarii GWW i Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan nt. praktyki wszczynania postępowań karno-skarbowych w celu zawieszenia biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego.

W dyskusji udział wezmą:

  • Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
  • Alicja Sarna, Wiceprzewodnicząca Grupy Polityki Podatkowej Rady Podatkowej KL,
  • Andrzej Ladziński, wspólnik w Kancelarii GWW
  • prof. UMK dr hab. Wojciech Morawski, Katedra Prawa Finansów Publicznych UMK

 

Autorzy raportu na podstawie danych uzyskanych w drodze dostępu do informacji publicznej przeprowadzili badanie, które miało odpowiedzieć na pytanie: dlaczego organy skarbowe wszczynają postępowania karno-skarbowe przed zakończeniem postepowania wymiarowego i czy jedynym ich celem jest zawieszenie biegu terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych? Analizując wyniki tych badań, autorzy stawiają kolejne pytania: czy organy skarbowe świadomie stosują przepisy prawa w innym celu niż przewidziany przez ustawodawcę? Czy nie nadużywają swoich uprawnień po to, żeby wydłużyć sobie czas na zakończenie postępowania wymiarowego i jednocześnie ukryć brak właściwej organizacji i skuteczności w funkcjonowaniu?

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Tagi