Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

RODO w zakładzie pracy - zagadnienia szczegółowe. Kontrola pracownika i postępowania wyjaśniające

Termin 12.12.2019
Miejsce Uniwersytet Jagielloński
Rejestracja >>
Program >>

 

W dniu 12 grudnia w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędzie się konferencja naukowa „RODO w zakładzie pracy - zagadnienia szczegółowe. Kontrola pracownika i postępowania wyjaśniające".

Celem Konferencji jest próba znalezienia odpowiedzi na niezwykle aktualne pytania i problemy z zakresu przetwarzania danych osobowych w zatrudnieniu. Referaty będą skupiać się przede wszystkim na problematyce dopuszczalności i charakteru prawnego kontroli pracowników, ze szczególnym uwzględnieniem kontroli trzeźwości, a także mienia pracowników. Poruszone zostaną także kwestie dotyczące postępowań wyjaśniających, w szczególności w kontekście przetwarzania danych w ramach działalności antymobbingowej i antydyskryminacyjnej. Część wystąpień dotyczyć będzie problemów związanych z przetwarzaniem danych z zapisów z nieujawnionych nagrań w stosunkach prawnopracowniczych i ich waloru dowodowego w postępowaniu przez sądem.

Konferencja jest organizowana przez Katedrę Prawa Pracy i Polityki Społecznej UJ, zaś nadzór merytoryczny sprawuje prof. dr hab. Arkadiusz Sobczyk. Wydarzenie zostało objęte m.in. patronatem Konfederacji Lewiatan, Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych SIODO, ABI Expert oraz Dziennika Gazety Prawnej.

Tagi