Zimowe spotkanie władz i członków Konfederacji Lewiatan

Termin 10-11 stycznia 2020 r.
Rejestracja >>

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Mijający rok upłynął pod znakiem wyborów - mieszkańcy pięciu krajów Unii, w tym Polski wybrali nowych parlamentarzystów. W sześciu państwach odbyły się wybory prezydenckie, a do tego cała Wspólnota wybrała europarlament. Nowi przedstawiciele władzy ustawodawczej i wykonawczej
w Europie przyniosą zmiany, które przełożą się na naszą rzeczywistość, zarówno gospodarczą jak
i prawną. Dodatkowo, wbrew licznym deklaracjom i ustaleniom, rok 2019 nie zakończy się brexitem, przez co jeszcze dłużej będziemy musieli zastanawiać się, jak precedensowe opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię wpłynie na Wspólnotę i przełoży się na jej funkcjonowanie.

Zderzając się z niepewną przyszłością oraz obserwując globalne spowolnienie gospodarcze polscy przedsiębiorcy słusznie sygnalizują konieczność pogłębionego dialogu. Potrzeba ta pozostaje nie bez znaczenia w kontekście sporu o 30-krotność składek na ZUS i szukania przez rząd źródeł pozwalających na sfinansowanie obietnic wyborczych. W tej sytuacji współpraca organizacji zrzeszających pracodawców i obrona wartości reprezentowanych przed Radę Dialogu Społecznego jest coraz bardziej istotna i oczekiwana.

O tym, co przyniosą najbliższe miesiące i lata zastanowimy się wspólnie z politykami, ekonomistami, socjologami, liderami opinii i przedsiębiorcami. W trakcie dwudniowego wydarzenia weźmiemy też udział w warsztatach oraz spotkaniach nocnych marków.

Zapraszamy!

Maciej Witucki