• Strona główna
  • 2019
  • Konferencja Polska i świat 2019 – perspektywy dla gospodarki i biznesu. Modelowe rozwiązania w zakresie monitorowania zmian w prawie gospodarczym – przykłady, rozwiązania, standardy Konfederacji Lewiatan (BIAŁYSTOK)

Termin 24.04.2019

Siedziba T-MATIC Grupa Computer Plus
ul. Malmeda 1, Białystok

Program >>
Więcej informacji >>

Po dwóch latach dynamicznego wzrostu, w 2019 roku gospodarka zwolni. Złoży się na to m.in. pogarszająca się koniunktura w UE oraz rosnące tendencje protekcjonistyczne na świecie. Przedsiębiorcy coraz mocniej będą odczuwać brak pracowników, zwłaszcza wykwalifikowanych, a wzrost cen energii podniesie koszty funkcjonowania firm. W tej sytuacji spodziewane ożywienie w inwestycjach, szczególnie przedsiębiorstw prywatnych, może okazać się dosyć skromne. W 2019 roku wejdzie w życie wiele nowych regulacji, które zwiększą koszty funkcjonowania przedsiębiorców.

W związku z tym, Konfederacja Lewiatan i Podlaski Związek Pracodawców zapraszają na wydarzenie "POLSKA 2019 - wyzwania gospodarcze dla biznesu"

W programie m.in.:

- prezentacja raportu „Polska 2019. Wyzwania światowe, prognozy gospodarcze, nowe przepisy",

- dyskusja o perspektywach dla przedsiębiorców w regionie z udziałem przedstawicieli świata biznesu, samorządu, organizacji społeczno-gospodarczych,

- dwa interaktywne warsztaty nt. aktualnych zmian w podatkach i prawie pracy.