Spotkanie z Michałem Bonim

Miejsce Konfederacja Lewiatan
Rejestracja >>
Ekspert Lewiatana Lech Pilawski
W imieniu Pani dr Henryki Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan oraz Pana Henryka Orfingera, Przewodniczącego Rady Głównej Konfederacji Lewiatan mamy zaszczyt zaprosić na spotkanie z europosłem Michałem Bonim pt.: "Jaka Europa po wyborach do PE?"

Michał Boni od 2014 deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji (PO). Członek Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci). W Parlamencie Europejskim członek komisji LIBE (Wolności, Praw Obywatelskich i Spraw Wewnętrznych), Komisji Spraw Konstytucyjnych oraz Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest. Wiceprzewodniczący Delegacji do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE-Mołdawia. W zastępstwie w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, Delegacji do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE-Ukraina.

Ostatnie prace europosła dotyczyły etykietowania opon pod kątem efektywności paliwowej, praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, ustanowienia programu "Horyzont Europa" oraz zasad uczestnictwa i upowszechniania obowiązujących w programie. Na stronie internetowej europosła możemy znaleźć też podsumowanie jego dwóch i pół roku pracy w Parlamencie Europejskim.

Tematy, które poruszymy na spotkaniu:

perspektywa europejska i polska nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego
kluczowe wyzwania w przyszłej kadencji PE
nowy układ sił w PE
co Polska może i powinna zrobić dla wzmocnienia UE.
Jednolity Rynek Cyfrowy - rewolucja cyfrowa i dostosowanie praw i gospodarki europejskiej i polskiej: handel cyfrowy, ochrona danych i prywatności, szybkie sieci 5G, współdziałanie maszyn z maszynami, autonomiczne samochody, sztuczna inteligencja, model e-zdrowie, gospodarka oparta na danych
innowacyjność cyfrowa w edukacji, cyfryzacji biznesu, ośrodków badawczych, start-upy
Europejska Otwarta Chmura Nauki, Text and Data Mining
Bezpieczeństwo Informacji w Sieci, partnerstwo publiczno-prywatne na rzecz cyberbezpieczeństwa