Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Prezentacja raportu nt. elektromobilności

Termin 27.06.2019, 11:00
Miejsce MPiT (Sala pod Kopułą - wejście od ul Hożej)
Rejestracja Prosimy o przesyłanie na adres janusz.Kipigroch@mpit.gov.pl w terminie do dnia 19 czerwca 2019 listy osób zainteresowanych udziałem w prezentacji i dyskusji, zawierającej : imię, nazwisko, stanowisko, instytucję oraz dane kontaktowe: nr telefonu i adres e-mailowy. W posiedzeniu będą mogły wziąć udział wyłącznie osoby wcześniej zgłoszone i potwierdzone.

Zespół ds. Rozwoju Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, Grupa Robocza nr 6 KIS, Departament Innowacji Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) oraz Atmoterm S.A. zapraszają na prezentację raportu pt.: „Analiza stanu rozwoju oraz aktualnych trendów rozwojowych w obszarze elektromobilności w Polsce".


Raport został opracowany przez firmę konsultingową Atmoterm S.A. na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii realizujące wniosek Grupy Roboczej nr 6 "Rozwiązania transportowe przyjazne środowisku" działającej w ramach Krajowej Inteligentnej Specjalizacji (KIS).

Analiza oraz zawarte w Raporcie wnioski i rekomendacje dotyczą czterech głównych obszarów:

a. potencjału innowacyjnego i produkcyjnego pod względem rozwiązań innowacyjnych oraz pożądanych kierunków rozwoju polskiej branży motoryzacyjnej, w kontekście rozwoju elektromobilności w Polsce i na świecie;
b. możliwej dynamiki elektryfikacji sektora transportu w odniesieniu do stanu przygotowania systemu elektroenergetycznego w Polsce;
c. możliwości opracowania krajowej technologii recyklingu (utylizacji) baterii litowo-jonowych (i innych) wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych;
d. potencjału jednostek samorządu terytorialnego (JST) w zakresie rozwoju elektromobilności.

Prezentacja odbędzie się w ramach otwartego dla zaproszonych gości posiedzenie Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. Po ok. dwugodzinnej prezentacji Raportu zapraszamy do dyskusji nt. przyszłości elektromobilności w Polsce.


Tagi