Konferencja prasowa: Co się zmieni na rynku budowlanym?

2020-01-23

Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa

zaprasza na konferencję prasową:

Co się zmieni na rynku budowlanym?
Czy wysokie kary zapobiegną wprowadzaniu na rynek wyrobów budowlanych niskiej jakości?

Nadal ok. 30 proc. wyrobów budowlanych nie spełnia deklarowanych parametrów technicznych . Czasem wynika to z niestaranności produkcji, ale często z oszukańczego sposobu producenta na dodatkowe zyski. Sięgają one nawet milionów złotych, a kary jakie może stosować nadzór budowlany są nieporównywalne , maksymalnie 100 tys. złotych. Ale Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że wielokrotne wprowadzanie na rynek przez tego samego producenta nieprawidłowych materiałów budowlanych oznacza naruszenie zbiorowych interesów konsumenta i dlatego nałożył na jedną z firm karę w wysokości 49 745 460 złotych. Co dalej, co zmienić, jak podnieść skuteczność organów nadzoru budowlanego, jak chronić konsumentów?

W konferencji prasowej udział wezmą:

Ryszard Kowalski, ekspert
Roman Sobczak, dyrektor departamentu wyrobów budowlanych, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

Zapraszamy 23 stycznia br. (czwartek), o godz. 11.00 do siedziby Konfederacji Lewiatan, ul. Zbyszka Cybulskiego 3, 00-727 Warszawa