Spotkanie dla szkół branżowych w sektorze tekstylno-odzieżowym

Termin 11.02.2020, 13:00-16:00

siedziba Konfederacji Lewiatan, ul. Zbyszka Cybulskiego 3 w Warszawie

Więcej informacji

Spotkanie jest współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konfederacja Lewiatan oraz Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody LEWIATAN zaprasza na spotkanie dotyczące kształcenia branżowego w zawodach: krawiec, operator maszyn w przemyśle włókienniczym, pracownik pomocniczy krawca, rękodzielnik wyrobów włókienniczych, technik przemysłu mody, technik włókienniczych wyrobów dekoracyjnych, technik włókiennik.

W czasie spotkania zaprezentujemy Państwu dorobek projektu: „Przygotowanie modelowych programów praktycznej nauki zawodu dla branży tekstylno-odzieżowej", w tym modele praktycznej nauki, angażujące w procesie kształcenia pracodawców w wyżej wskazanych zawodach oraz narzędzia wspierające zapewnianie wysokiej jakości kształcenia. Chcielibyśmy także podyskutować z Państwem na temat potrzeb i wyzwań, z jakimi borykają się szkoły kształcące w zawodach branży odzieżowo-tekstylnej oraz wypracować postulaty dotyczące koniecznych do wprowadzenia zmian w przepisach prawa oświatowego, w szczególności takich, które ułatwiłyby współpracę szkół i pracodawców. Spotkanie będzie także okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie kształcenia.