Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Konferencja Praca 4.0. Zawirowanie czy nowa era? Rynek pracy dla stabilnej gospodarki

Termin 11-12, 15 lutego 2021 r.
Rejestracja

http://ikongr.es/c/FgExmkHx

 

Zapraszamy na trzydniową, coroczną konferencję dla osób zarządzających oraz odpowiedzialnych za kadrę pracowniczą. W trakcie 5. edycji Pracy 4.0 przyjrzymy się możliwym scenariuszom na bliższą i dalszą przyszłość w trendach rynku pracy. W „nowej normalności” w gronie polityków, przedstawicieli administracji, biznesu, świata nauki oraz praktyków poszukamy odpowiedzi na pytania najbardziej istotne dla pracodawców.ZAREJESTRUJ SIĘ (kliknij tutaj)

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Udział w warsztatach jest płatny.

 


 

W Polsce, jak i w krajach całego świata, w ciągu ostatnich miesięcy, doświadczyliśmy niespotykanych wyzwań. Wpływ COVID-19 na rynek pracy jest zróżnicowany, ale odczuwalny dla wszystkich. W przypadku części sektorów i ich pracowników trwa batalia o przetrwanie. Inne branże starają się dostosować działalność do wyzwań wynikających ze środków zapobiegających rozpowszechnianiu się koronawirusa. Jednocześnie są sektory, które nadal mierzą się z trudnościami w pozyskaniu pracowników o niezbędnych kwalifikacjach.


Epidemia COVID-19 zmieniła świat pracy. Od dawna podnoszono konieczność cyfryzacji procesów, a kilka miesięcy pandemii wymusiło ich wdrożenie. Towarzyszy im wiele pytań, na które dziś, mało kto ma odwagę odpowiedzieć jednoznacznie.

  • Jak niepewność wywołana nieprzewidywalnym przebiegiem epidemii będzie wpływała na stosunki pracy?
  • Jak ostatni rok wpłynął na działalność działów HR? 
  • Czy nadal będziemy doświadczać solidarności pracodawców i pracowników na rzecz przetrwania trudnego czasu, czy też w miarę oswajania się z sytuacją przeważą różnice? 
  • Czy obecnie obserwowane odbicie w wysokości wynagrodzeń i liczbie pracujących utrzyma się w kolejnych kwartałach czy też pracodawcy – niepewni przyszłości – będą ograniczali zatrudnienie i wydatki osobowe? 
  • Jak kształtować prawo pracy, aby umożliwiało efektywną organizację pracy przy zachowaniu jego podstawowych celów?
  • Czy praca zdalna to przejściowa moda, istotna zmiana stosunku pracy czy tylko jedna z form organizacji pracy? 
  • Na ile prawdopodobny jest scenariusz, że za kilka kwartałów będziemy mieli pracowników, którzy nigdy nie doświadczyli realnej pracy w zespole?

Dostosowanie firmy do szybkiej i nieprzewidywalnej zmiany decyduje o tym, jak poradzi sobie ona z obecną sytuacją. To powoduje, że znaczenie procesów HR, a tym samy działów zajmujących się zarządzaniem pracownikami, stale rośnie. Zagrożenie epidemiczne wymusiło zmianę sposobów realizacji koniecznych do funkcjonowania firmy procesów. Nadal rekrutujemy, zwalniamy, konieczne są szkolenia… Wszystko to jednak odbywa się w nowych, nieznanych wcześniej warunkach – jak poradzimy sobie z obecnym kryzysem i jego skutkami, jak odpowiemy na zmiany demograficzne, czy wykorzystamy zieloną transformację.

Od tego jak firmy poradzą sobie w nowych warunkach zależy przyszłość nie tylko rynku pracy, ale i gospodarek krajowych. Dlatego też chcemy, aby konferencja była okazją do szukania odpowiedzi na pytanie czego polskie firmy do tego potrzebują aby nie tylko przetrwać, ale również rozwijać swój potencjał w najbliższych latach.    

Pierwszego, otwartego dnia konferencji Praca 4.0, podczas paneli i debat, dokonamy podsumowania tego, co wydarzyło się na rynku pracy w efekcie COVID-19. Przyjrzymy się też możliwym scenariuszom na bliższą i dalszą przyszłość. Drugiego i trzeciego dnia, w czasie zamkniętych warsztatów, poruszymy tematy praktyczne takie jak: zmiany w prawie dotyczące szeroko rozumianych spraw pracowniczych, ale także kwestie zarządzania zespołem i inne. Poprowadzą je znakomici eksperci prawa pracy i zarządzania. Konferencja oraz warsztaty odbędą się formie online.

W sprawie partnerstwa przy konferencji Praca 4.0 prosimy o kontakt: aszalanski@konfederacjalewiatan.pl, tel. 609 716 661

Tagi