Kongres Podatkowy Konfederacji Lewiatan

Termin 14-15 października 2020 r.
Miejsce online
Rejestracja http://ikongr.es/c/dzqApfzC

IV Kongres Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan to dwudniowe forum dyskusyjne na temat prawa podatkowego. Wydarzenie składa się z dwóch części:

• Otwartej, bezpłatnej konferencji na temat najważniejszych zmian w prawie podatkowym
  • Odpłatnych, trzech warsztatów podatkowych dla osób zajmujących się podatkami, prowadzone przez ekspertów i praktyków z prawa podatkowego

Pierwszego dnia zapraszamy Państwa na Konferencję z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Finansów, członków Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, przedsiębiorców oraz uznanych ekspertów w dziedzinie prawa podatkowego.

Pobierz program Kongresu (wersja nieostateczna - mogą jeszcze nastąpić zmiany).

Nasi goście w trzech panelach dyskusyjnych będą rozmawiać, m.in. o proponowanych przez Ministerstwo Finansów tzw. rozwiązaniach estońskich dla niektórych podatników podatku CIT, które mają zacząć obowiązywać już w 2021 r., o tym jak może funkcjonować w Polsce centralny rejestr faktur – narzędzie, którego celem będzie zwiększenie wiedzy administracji skarbowej o bieżących rozliczeniach przedsiębiorców (fakturowaniu) oraz o ulgach i rozwiązaniach, których celem jest wspieranie nowoczesnych przedsiębiorstw i innowacyjnej gospodarki.

Wspólna dyskusja przedstawicieli Ministerstwa Finansów, ekspertów podatkowych i przedsiębiorców pozwoli uczestnikom konferencji poznać plany resortu finansów dotyczące dalszych zmian polskiego systemu podatkowego oraz posłuchać o wyzwaniach stojących przez przedsiębiorcami w związku ze zmieniającym się otoczeniem prawno–podatkowym.

W drugim dniu wydarzenia zapraszamy na praktyczne warsztaty, podczas których uznani eksperci poprowadzą szkolenia nt. najważniejszych zagadnień podatkowych.

Partnerami Strategicznymi kongresu są: Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, KPMG, MDDP.

Partnerami Medialnymi wydarzenia są: Wolters Kluwer, Prawo.pl, Przegląd Podatkowy.