Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 • A
 • A
 • A

e-Akademia Lewiatana: Innowacje w dużych firmach- wyzwania, finansowanie, procesy

Termin 14 października 2021, godz.: 10:00-11:00
Rejestracja

http://ikongr.es/c/ptsvIBfg

Konfederacja Lewiatan wraz z Ayming Polska zapraszają na webinarium
w ramach e-Akademii Lewiatana cyklu: Kierunek → Innowacje

 

Innowacje w dużych firmach- wyzwania, finansowanie, procesy

 

14 października 2021 r. (czwartek), godz.: 10:00-11:00

Udział bezpłatny

 

W dynamicznie rozwijającej się gospodarce warunki rynkowe stale się zmieniają. Powoduje to ciągłe zapotrzebowanie na nowe lub ulepszone produkty i usługi. Przedsiębiorstwa są zmuszone do prowadzenia działań badawczo-rozwojowych, aby utrzymać swoją pozycję konkurencyjną. Dużym firmom zdecydowanie łatwiej zaplanować budżety na innowacje, ale czy są wystarczająco elastyczne w swoim działaniu i szybko reagują na zmiany?

Eksperci opowiedzą o tym, jak wygląda działalność innowacyjna w dużych przedsiębiorstwach w Polsce. Przedstawią, z jakimi wyzwaniami zmagają się firmy oraz jak zaplanować działania B+R, aby przyniosły jak najwięcej korzyści.

Gościem specjalnym webinarium będzie pani Sylwia Pawlak, Dyrektor ds. Innowacji Grupy Lotos S.A.

Zapraszamy do aktywnego udziału.

 

Zakres tematyczny webinarium:

 • Poziom innowacyjności firm w Polsce
 • Wyzwania dużych firm we wprowadzaniu innowacji
 • Stworzenie kultury innowacyjnej
 • Innowacje w obliczu zielonej rewolucji
 • Źródła finansowania działań innowacyjnych
 • Biznesowe case study - elektromobilność

  

Cel webinarium:

Celem webinarium jest propagowanie kultury innowacyjności i narzędzi innowacyjności w dużych firmach dzięki przedstawieniu biznesowych przykładów i omówieniu dostępnych źródeł finasowania innowacji.

Szkolenie jest dedykowane osobom, które chciałyby poznać perspektywę innych firm w prowadzeniu działań badawczo-rozwojowych oraz dowiedzieć się, jak można zmniejszyć wysokie koszty wprowadzania innowacji. 

W czasie szkolenia odpowiemy na następujące pytania:

 • Jak wygląda wprowadzanie innowacji w dużych firmach?
 • Z jakimi wyzwaniami zmagają się najwięksi innowatorzy?
 • Czy innowacje w dużych, mniej elastycznych strukturach są trudne do wdrożenia?
 • Jakie znaczenie ma technologia przy wdrażaniu innowacji?
 • Jakie są źródła finansowania działań B+R?
 • Jak pogodzić interesy biznesowe z wymaganiami zielonej rewolucji?

 

Grupa docelowa:

Prezes, dyrektor zarządzający, dyrektor finansowy, główny księgowy, dyrektor/manager R&D, dyrektor/manager ds. rozwoju

 

PRELEGENCI

Sylwia Pawlak - Dyrektor ds. Innowacji Grupy Lotos S.A.
Absolwentka Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej, jak również The Vienna University of Technology. Doktor nauk technicznych z doświadczeniem zarówno naukowym, jak i biznesowym. Studium doktoranckie ukończyła w Instytucie Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk (IMIM PAN). Karierę zawodowa rozpoczęła od pracy w IMIM PAN, a następnie we Wrocławskim Centrum Badań (obecnie PORT), gdzie odpowiedzialna była za biznesowy oraz naukowy obszar działalności laboratorium dyfrakcji rentgenowskiej. Od 2018 roku związana zawodowo z Energa S.A., gdzie odpowiedzialna była za koordynację działań w obszarze badawczo-rozwojowym i innowacyjnym, wsparcie merytoryczne w obszarze nowych technologii energetycznych oraz zarządzanie portfelem projektów strategicznych w Grupie. Od września 2019 roku dyrektor ds. Innowacji w Grupie LOTOS S.A. odpowiedzialna m.in. funkcjonowanie systemu zarządzania innowacjami, obszar pozyskiwania funduszy na innowację oraz własność intelektualną.


Tomasz Stańczyk - Manager ds. ulg innowacyjnych w Ayming Polska
Elektronik, informatyk i inżynier technologii fotonicznych, mikroelektroniki i nanotechnologii. Posiada 7-letnie doświadczenie z zakresu realizacji, zarządzania oraz nadzoru nad przedsięwzięciami badawczo-rozwojowymi. Jest autorem kilku patentów oraz kilkunastu publikacji naukowych z zakresu elektroniki, fotoniki i optyki. Kierował zespołem R&D realizującym innowacyjne projekty z zakresu nowych technologii. W Ayming odpowiada za nadzór i prowadzenie projektów mających na celu uzyskanie ulgi B+R przez przedsiębiorców. Dokonuje oceny charakteru realizowanych prac oraz analizy ponoszonych przez firmy kosztów.

 

Izabela Diana Jaszczołt - Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w Ayming Polska
Pomaga przedsiębiorstwom w wyborze rozwiązań wspierających rozwój biznesu i uzyskiwanie lepszych wyników finansowych. Specjalizuje się w obszarze podatków, finansowania innowacji i kosztów pracy. Buduje trwałe relacje z Klientami i wspiera ich na każdym etapie współpracy. Łączy wiedzę merytoryczną z zakresu doradztwa operacyjnego ze znajomością wyzwań, przed którymi stają Klienci z różnych branż. Współpracuje z firmami należącymi do TOP 500 największych przedsiębiorstw w Polsce - zarówno polskimi, jak i zagranicznymi.

 

Ayming to międzynarodowa grupa doradcza działająca w 15 krajach na świecie. Od 2004 r. Ayming Polska wspiera przedsiębiorstwa w uzyskiwaniu oszczędności i zwiększaniu wyników finansowych, oferując kompleksowe doradztwo operacyjne w zakresie: podatków i opłat, ubezpieczeń społecznych i środowiska pracy oraz dotacji i ulgi B+R. Ayming Polska przewodniczy Zespołowi ds. Ulg Innowacyjnych w Radzie Podatkowej Konfederacji Lewiatan. W pierwszym roku obowiązywania ulgi B+R 80 proc. wydanych interpretacji indywidualnych w jej zakresie powstało na wniosek Ayming Polska. W ciągu roku Grupa realizuje globalnie ponad 15 000 projektów z zakresu pozyskiwania dotacji unijnych i ulgi na działalność B+R.

Szczegóły organizacyjne:

 • Potwierdzeniem udanej rejestacji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w wypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
 • Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
 • Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie e-mail wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
 • Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
 • Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
 • W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.

Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. +48 22 55 99 940