Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

e-Akademia Lewiatana: Określanie śladu węglowego - jak stworzyć strategię neutralności klimatycznej?

Termin 2 grudnia 2021 r. godz.: 10:00-11:00
Rejestracja http://ikongr.es/c/khvAbjok
 Ograniczanie zmian klimatu wiąże się z transformacją energetyczną. W dobie dekarbonizacji gospodarki i dążenia do neutralności klimatycznej wyzwaniem stało się odpowiedzialne ograniczanie emisji gazów cieplarnianych. Wiele organizacji już stawia przed sobą cele redukcji emisji lub planuje takie cele postawić. Osiągnięcie neutralności klimatycznej jest wyzwaniem rozłożonym na najbliższe trzydzieści lat.
Aby odpowiedzialnie podejść do tego zagadnienia, w pierwszej kolejności niezbędne jest określenie dzisiejszych emisji oraz określenie ich źródeł. Na podstawie takich informacji można zbudować dopasowaną do warunków organizacji strategię neutralności klimatycznej.
Uczestnicząc w warsztacie dowiedzą się Państwo w jaki sposób zmierzyć się z tym wyzwaniem oraz poznają Państwo dobre praktyki, które pomogą Państwu w realizacji stawianych celów.


PROGRAM

Celem spotkania jest zapoznanie z wpływem polityk klimatycznych UE na pojedyncze organizacje. Przedstawione zostaną zasady budowy strategii neutralności klimatycznej oraz przykładowe rozwiązania pozwalające na ograniczanie emisji i spełnienie wymagań.
Uczestnicy zyskają praktyczne wskazówki w jaki sposób kierować zmianą w organizacji oraz przygotować ją do nowych wymagań. Adresujemy je przede wszystkim dla członków kierownictwa, managerów zajmujących się sprawami CSR, ESG, administracji majątkiem lub zarządzania środowiskiem i energią.

Program webinarium:
• Elementy polityk klimatycznych UE
• 3 dekady do neutralności klimatycznej
• Średniookresowe wyzwania dla biznesu
• Neutralność klimatyczna- od czego zacząć?
• Odpowiedzialne budowanie strategii
• Przykłady i dobre praktyki

Ellipsis Energy zajmuje się doradztwem związanym z transformacją energetyczną, oszczędnością zużycia energii w przedsiębiorstwach oraz ograniczaniem wpływu organizacji na zmianę klimatu.
Działania te prowadzone są poprzez ilościowe określenie zużycia energii pierwotnej przez przedsiębiorstwa oraz opracowywanie działań i scenariuszy pozwalających na redukcję -zarówno kosztów związanych ze zużyciem energii w przedsiębiorstwie, jak i oddziaływania na środowisko. Z opracowywanych przez Ellipsis Energy strategii, audytów energetycznych, analiz efektywności energetycznej i wniosków o fundusze na klimat i energię skorzystało ponad 400 Klientów ze wszystkich branż gospodarki (m.in. spożywcza, budowlana, chemiczna, automotive, meblarska, finansowa, energetyczna).
Wynikiem dotychczasowych analiz było wskazanie sposobów ograniczenia zużycia energii o ponad 1 TWh rocznie (co odpowiada rocznemu zużyciu energii przez blisko 70 000 gospodarstw domowych, czyli blisko 200 000 Polaków).

W ramach kolejnych działań Ellipsis Energy świadczy usługi związane z wyliczaniem emisji gazów cieplarnianych i pomaga w ustaleniu strategii ograniczania emisji związanych z działalnością przedsiębiorstw.


PROWADZĄCY

Adam Dominiak - Prezes Zarządu Ellipsis Energy sp. z o.o.
Poprzednio nauczyciel akademicki w Politechnice Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, w Instytucie Techniki Cieplnej - prowadził badania i zajęcia dydaktyczne w obszarach termodynamiki, wymiany ciepła i rynku energii. W bieżącej aktywności zawodowej zarządza zespołem kilkunastu inżynierów-audytorów w zakresie doradztwa energetycznego. Doradza zarządom wielu spółek w zakresie zasilania przedsiębiorstw w energię, efektywności energetycznej, rynku energii oraz stosowania w praktyce prawa energetycznego, ustawy o efektywności energetycznej, ustawy o odnawialnych źródłach energii i ustawy o rynku mocy, reprezentuje ich przed organami administracji publicznej w dziedzinie rynku energii.


Bartosz Dobrowolski - Wiceprezes Zarządu Ellipsis Energy sp. z o.o.
Audytor energetyczny z ponad 6-letnim doświadczeniem w zakresie audytów energetycznych w sektorze przemysłowym. Autor lub współautor ponad 150 audytów energetycznych przedsiębiorstw i blisko 300 audytów efektywności energetycznej. Członek Stowarzyszenia Audytorów Energetycznych, wpisany na listę rekomendowanych audytorów energetycznych w zakresie audytów energetycznych przedsiębiorstw oraz audytów efektywności energetycznej. Audytor wiodący w specjalizacji systemów zarządzania energią zgodnych ze standardem ISO 50001. Zawodowo zajmuje się szukaniem rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną i ekonomiczną przedsiębiorstw.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:
Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. +48 22 55 99 940