Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 • A
 • A
 • A

e-Akademia Lewiatana: Ulgi proinnowacyjne – nowe możliwości dla firm od 2022 r.

Termin 16 września 2021, godz.: 10:00-11:00
Rejestracja http://ikongr.es/c/wkfxICEz


 

Z początkiem 2022 roku rząd zapowiada wprowadzenie kolejnych zachęt podatkowych, których celem będzie uzupełnienie obecnego ekosystemu innowacji. W planach jest wprowadzenie ulgi na robotyzację, ulgi na prototypy oraz ulgi na innowacyjnych pracowników. Od przyszłego roku ma również wzrosnąć do 200% poziom odliczeń kosztów osobowych w uldze B+R.

Nowe propozycje wpisują się w sukcesywnie rozszerzany wachlarz wsparcia podatkowego dla innowacyjnych przedsiębiorstw. Po ich wprowadzeniu, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z dodatkowych odliczeń od podatku dochodowego i tym samym znaleźć źródło finansowania na projekty innowacyjne.

Do kogo będą skierowane nowe ulgi? Czy warto się do nich przygotować? Jakie działania należy podjąć jeszcze w 2021 roku? Co zrobić, aby efektywnie korzystać z planowanych ulg od momentu wprowadzenia?

Na powyższe pytania odpowiedzą eksperci Ayming Polska, którzy na co dzień wspierają firmy w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania innowacji.

 

PROGRAM

Celem szkolenia jest przedstawienie nowych ulg proinnowacyjnych, których wdrożenie planowane jest na 2022 rok, a także pokazanie zakresu zmian w propozycjach już istniejących w Polsce.

Szkolenie jest dedykowane firmom, które prowadzą działalność badawczo-rozwojową i chciałaby poznać zewnętrzne źródła finansowania takich działań.

Zakres tematyczny webinarium: 

 • Zewnętrzne źródła finansowania działalności badawczo-rozwojowej
 • Istniejące ulgi proinnowacyjne i planowany zakres zmian
  • Ulga B+R
  • IP Box
 • Nowe ulgi proinnowacyjne od 2022 roku
  • Ulga na robotyzację
  • Ulga na innowacyjnych pracowników
  • Ulga na prototyp
 • Dobór źródeł finansowania do działalności firmy
 • Korzyści związane ze skorzystaniem z ulg proinnowacyjnych

W czasie szkolenia odpowiemy na następujące pytania:

 • Jakie są źródła finansowania działań B+R?
 • Jakie są korzyści płynące z korzystania z ulg proinnowacyjnych?
 • Jakie zmiany rząd planuje wprowadzić w ulgach proinnowacyjnych?
 • Do kogo będą skierowane nowe ulgi?

Ayming to międzynarodowa grupa doradcza działająca w 15 krajach na świecie. Od 2004 r. Ayming Polska wspiera przedsiębiorstwa w uzyskiwaniu oszczędności i zwiększaniu wyników finansowych, oferując kompleksowe doradztwo operacyjne w zakresie: podatków i opłat, ubezpieczeń społecznych i środowiska pracy oraz dotacji i ulgi B+R. Ayming Polska przewodniczy Zespołowi ds. Ulg Innowacyjnych w Radzie Podatkowej Konfederacji Lewiatan. W pierwszym roku obowiązywania ulgi B+R 80 proc. wydanych interpretacji indywidualnych w jej zakresie powstało na wniosek Ayming Polska. W ciągu roku Grupa realizuje globalnie ponad 15 000 projektów z zakresu pozyskiwania dotacji unijnych i ulgi na działalność B+R.

 

PROWADZĄCY

Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik - Dyrektor Obszaru Podatków i Finansowania Innowacji w Ayming Polska
Ekonomistka, specjalistka z dziedziny prawa podatkowego i finansów. Posiada 12-letnie doświadczenie w doradztwie operacyjnym dla przedsiębiorstw. Przez 10 lat w zespole podatku od nieruchomości uczestniczyła i koordynowała prace w ponad 500 projektach, w tym dla największych podmiotów w kraju. Od 2017 roku nadzoruje i koordynuje realizację projektów dotyczących ulgi badawczo-rozwojowej dla przedsiębiorstw z rozmaitych sektorów.

Michał Murawski - Starszy konsultant w Dziale innowacji, ulg i dotacji w Ayming
Stopień doktora nauk technicznych otrzymał na Wojskowej Akademii Technicznej w dziedzinie inżynierii materiałowej. Jego główną specjalizacją są nowoczesne rozwiązania technologii światłowodowej do zastosowań czujnikowych i telekomunikacyjnych. Swoją karierę zawodową zaczynał od pracy jako starszy inżynier na uczelni, następnie pracował w firmie zajmującej się B+R jako kierownik działu technologicznego. W ramach swojej pracy brał udział w ponad 20 projektach badawczych (od badań podstawowych do prac rozwojowych), był współautorem ponad 40 publikacji naukowych i konferencyjnych oraz współautorem 13 zgłoszeń patentowych. W Ayming Polska działa w obszarze identyfikacji kosztów kwalifikowanych oraz prac badawczo rozwojowych do rozliczenia w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową.Izabela Diana Jaszczołt - Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w Ayming Polska
Pomaga przedsiębiorstwom w wyborze rozwiązań wspierających rozwój biznesu i uzyskiwanie lepszych wyników finansowych. Specjalizuje się w obszarze podatków, finansowania innowacji i kosztów pracy. Buduje trwałe relacje z Klientami i wspiera ich na każdym etapie współpracy. Łączy wiedzę merytoryczną z zakresu doradztwa operacyjnego ze znajomością wyzwań, przed którymi stają Klienci z różnych branż. Współpracuje z firmami należącymi do TOP 500 największych przedsiębiorstw w Polsce - zarówno polskimi, jak i zagranicznymi.

 

Szczegóły organizacyjne:
• Potwierdzeniem udanej rejestacji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w wypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
• Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
• Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie e-mail wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
• Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
• Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
• W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.
• Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium. 


W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:
Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. +48 22 55 99 940

 

Tagi