Aktualności Bruksela 2020

• 2020-01-21 Aktualności Bruksela

„Silna Europa w świecie wyzwań” - hasłem przewodnim Prezydencji Chorwackiej

„UE stoi przed wieloma wyzwaniami. Świat z dnia na dzień staje się coraz bardziej złożony, liczba naszych zadań rośnie, podobnie jak liczba tych, którzy oferują proste odpowiedzi i szybkie rozwiązania, często bezzasadne i oparte na fałszywych informacjach. Rosną oczekiwania naszych obywateli. Musimy się do nich zbliżyć, wysłuchać ich i odpowiedzieć na ich obawy" - powiedziałmówił premier Chorwacji Andrej Plenkovic, przedstawiając priorytety Chorwackiej Prezydencji w Parlamencie Europejskim.

• 2020-01-20 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

UE powinna przywrócić równowagę w relacjach z Chinami

Chiny są drugim co do wielkości partnerem handlowym UE, a UE jest największym partnerem handlowym Chin. Ten potencjał gospodarczy pozostaje jednak niewykorzystany ze względu na kierowaną w dużej mierze przez państwo gospodarkę chińską" - powiedział dyrektor generalny BusinessEurope Markus J. Beyrer.

• 2020-01-16 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

„Next move” - konferencja NHO nt. przyszłości Europy i roli norweskich firm w unijnej zielonej transformacji

W Oslo odbyła się konferencja norweskiej federacji pracodawców - NHO. Jej prezydent, Arvid Moss, mówił o roli i celach biznesu w związku z transformacją energetyczną UE i przemysłem 4.0.