Aktualności Bruksela 2020

• 2020-09-17 Aktualności Bruksela

Nowy biuletyn EKES

W numerze między innymi o zmianach będących następstwem pandemii: w pracy, komunikacji międzyludzkiej, a także w relacjach społecznych.

• 2020-09-16 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Priorytety KE: Przyspieszenie ochrony klimatu, powołanie unii zdrowia, walka z kryzysem

• Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosiła dziś bardzo emocjonalne i proeuropejskie orędzie o stanie UE w Parlamencie Europejskim.
    • W trwającym półtorej godziny przemówieniu omówiła przyszłość kluczowych unijnych polityk oraz przedstawiła nowe inicjatywy, których celem ma być wspólne wyjście z kryzysu. Przewodnicząca przekazała europosłom list intencyjny, w którym zawarte są wszystkie nowe propozycje KE na najbliższy rok.

• 2020-09-15 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Spotkanie z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Dombrovskisem o relacjach handlowych UE - USA

14 września odbyło się spotkanie BusinessEurope w formie online z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Valdisem Dombrovskisem, który teraz pełni także obowiązki Komisarza ds. Handlowych. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Konfederacji Lewiatan – Kinga Grafa, Dyrektor biura w Brukseli, Andrzej Rudka, Doradca Zarządu ds. Międzynarodowych oraz Adam Dorywalski, ekspert ds. UE w biurze w Brukseli.

• 2020-09-11 Aktualności Bruksela

Jacek Krawczyk rezygnuje z kandydowania na szefa EKES

Jacek Krawczyk, szef Grupy Pracodawców EKES nie będzie się ubiegał o stanowisko przewodniczącego EKES w kadencji 2020-2023.

• 2020-09-10 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Eksportujesz na rynek brytyjski? Sprawdź nowe wytyczne

Wielka Brytania wydała nowe wytyczne dotyczące wprowadzania towarów na rynek w Wielkiej Brytanii (Anglii, Walii i Szkocji) oraz używania znaku UKCA od 1 stycznia 2021 r. tj. daty kiedy ubiega koniec okresu przejściowego po Brexicie.

• 2020-09-10 Aktualności Bruksela

Spotkanie Egelund Network

9 września odbyło się cykliczne spotkanie Egelund Network -  przedstawicieli organizacji pracodawców ze Skandynawii, regionu Morza Bałtyckiego i Europy Środkowej tj. z Niemiec, Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy i Czech. Konfederację Lewiatan reprezentowali Sonia Buchholtz (ekspertka ekonomiczna) i Adam Dorywalski (ekspert ds. UE w Brukseli).

• 2020-09-07 Aktualności Bruksela

Lewiatan przesłał oświadczenie Jacka Krawczyka do BusinessEurope

Konfederacja Lewiatan przesłała oświadczenie Jacka Krawczyka do BusinessEurope. Oświadczenie w języku polskim Oświadczenie w języku angielskim

Statement by Jacek Krawczyk

Statement by Jacek Krawczyk, Vice President of the Confederation Lewiatan, Member of the European Economic and Social Committee, President of the Employers' Group of the EESC and the Group's candidate for the next EESC president.

Aktualności Bruksela

Poradnik dla przedsiębiorców: Brexit - Jak przygotować się na koniec okresu przejściowego

Komisja Europejska przypomina: 1 stycznia 2021 dobiegnie końca okres przejściowy w relacjach Unii z Wielką Brytanią.

Oświadczenie Jacka Krawczyka

Oświadczenie Jacka Krawczyka, wiceprezydenta Konfederacji Lewiatan, członka Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, przewodniczącego Grupy Pracodawców EKES i kandydata Grupy na przewodniczącego EKES w następnej kadencji.