Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2018

 • 2018-09-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Juncker o UE: potrzebujemy silnej i zjednoczonej Europy

  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w swoim dorocznym przemówieniu do Parlamentu Europejskiego o stanie UE mówił o najważniejszych dokonaniach, ale także wyzwaniach dla Europy.

 • 2018-09-07 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Lobbujemy w sprawie SPC MW

  Propozycja Komisji Europejskiej w sprawie SPC MW, ogłoszona w maju br. jest odpowiedzią na wieloletnie postulaty polskiego przemysłu farmaceutycznego. Lewiatan długo o nią zabiegał, przedstawiając argumenty naszych członków w Brukseli.

 • 2018-07-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  O priorytetach biznesu z prezydencją austriacką w Radzie UE

  3 lipca odbyło się w Wiedniu spotkanie przedstawicieli federacji BusinessEurope z ministrami z korpusu prezydencji Austrii w Radzie UE - A. Rupprechterem, głównym doradcą w sekretariacie generalnym RUE oraz M. Schramböck, minister ds. cyfrowych i gospodarczych.

 • 2018-07-05 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  New BusinessEurope President Pierre Gattaz: EU to retain leadership in times of trade protectionism

  Today, Pierre Gattaz has taken office as President of BusinessEurope. CEO of Radiall and former President of the French business and employer federation Medef, he is succeeding Emma Marcegaglia. Two of his top priorities will be to increase employment and growth across Europe and to fight...

 • 2018-07-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope o decyzji PE ws. delegowania w transporcie (drogowym).

  Organizacja BusinessEurope, której członkiem jest Konfederacja Lewiatan, opublikowała stanowisko dotyczące decyzji Parlamentu Europejskiego o niewyłączaniu transportu drogowego spod regulacji o delegowaniu pracowników. Dyrektor generalny BE Marcus Beyrer wyraził rozczarowanie decyzją Parlamentu Europejskiego i podkreślił, że w rozwiązaniu tej kwestii należy szukać równowagi w przepisach prawnych, aby nie ucierpiała na tym konkurencyjność sektora.

 • 2018-06-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Kanclerz Austrii Sebastian Kurz spotyka się z biznesem i prezydent Henryką Bochniarz w Brukseli

  27 czerwca br. kanclerz Austrii Sebastian Kurz podczas uroczystego spotkania z przedstawicielami federacji pracodawców zrzeszonymi w BusinessEurope przedstawił priorytety rozpoczynającej się w lipcu austriackiej prezydencji w Radzie UE. Konfederację Lewiatan reprezentowali Kinga Grafa i Adam Dorywalski z biura w Brukseli.

 • 2018-06-20 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Motoryzacja potrzebuje ewolucji, a nie rewolucji w przechodzeniu do niskoemisyjnego transportu

  Na zaproszenie i dzięki uprzejmości posłanki Elżbiety Łukacijewskiej, w dniu 19 czerwca br. odbyła się konferencja w Parlamencie Europejskim zorganizowana przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych (ZPMiAP - członka Konfederacji Lewiatan) i Biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli pt. „Mega trendy w motoryzacji i wpływ regulacji na kształt przemysłu oraz przyszłość mobilności". Uczestnicy mieli okazję rozmawiać o perspektywach rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce, trendach w mobilności oraz szansach i zagrożeniach dla sektora motoryzacyjnego w kontekście trwających prac legislacyjnych w Unii Europejskiej.

 • 2018-06-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Więcej funduszy na badania i innowacje w nowym budżecie UE

  W następnym budżecie UE na lata 2021-2027 Komisja Europejska zaproponowała 100 mld euro na badania naukowe i innowacje w ramach programu Horyzont Europa. Biorąc pod uwagę nakłady ponoszone przez 27 państw członkowskich UE (już bez Wielkiej Brytanii) na poprzedni program Horyzont 2020 to wzrost aż o 29%. Nasze instytucje publiczne, jak i firmy muszą zacząć w większym stopniu inwestować w innowacje - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-05-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Będziemy zabiegać o więcej pieniędzy na politykę spójności

  Komisja Europejska przyjęła dziś przepisy o polityce spójności i polityce rolnej. W ramach wieloletniego budżetu UE do Polski ma trafić 64,4 mld euro, czyli około 20 mld mniej niż w obecnej perspektywie. Konfederacja Lewiatan, zarówno w ramach BusinessEurope, jak i w bezpośrednich kontaktach z przedstawicielami unijnych instytucji czy federacjami pracodawców, zawsze podkreśla rolę i wagę polityki spójności dla polskich przedsiębiorców. Będzie to robić również w ramach rozpoczętych właśnie negocjacji.

 • 2018-05-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Współpraca biznesu z Regionu Morza Bałtyckiego w ramach Egelund Network

  W dniach 23-24 maja na zamku Egelund pod Kopenhagą odbyło się spotkanie przedstawicieli federacji pracodawców z Regionu Morza Bałtyckiego. Konfederację Lewiatan reprezentowali Kinga Grafa i Adam Dorywalski.