Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2017

 • 2017-05-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Z Dariuszem Rosatim o e-karcie usług

  19 maja br. Konfederacja Lewiatan miała przyjemność gościć Dariusza Rosatiego, posła do Parlamentu Europejskiego (Chrześcijańska Demokracja), członka ECON-u, zastępcę w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów w Parlamencie Europejskim (IMCO EP) oraz Roberta Straussa, Naczelnika Wydziału w Dyrekcji Generalnej ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP w Komisji Europejskiej. Celem spotkania było omówienie prac nad tzw. „pakietem usługowym", w tym projektu rozporządzenia oraz dyrektywy w sprawie e-karty usług.

 • 2017-05-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  O biznesie i gospodarce z Japońską Radą Biznesu w Europie

  W środę 17 maja w Brukseli odbyło się śniadanie biznesowe dotyczące umowy o wolnym handlu oraz partnerstwie gospodarczym między Japonią a Unią Europejską, w którym wzięli udział dyrektor biura Lewiatana w Brukseli Kinga Grafa oraz ekspert ds. polityki handlowej i umów bilateralnych Maciej Jeleński. Głównymi gośćmi wydarzenia byli Yoichi Suzuki i Mauro Petriccione, odpowiedzialni odpowiednio za negocjacje po stronie japońskiej i unijnej. Organizatorami wydarzenia byli BusinessEurope oraz JBCE (Japońska Rada Biznesu w Europie).

 • 2017-05-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  W piątek posiedzenie CoPres na Malcie

  5 maja br. prezydenci i dyrektorzy generalni federacji zrzeszonych w BusinessEurope spotkają się, aby rozmawiać o sprawach ważnych dla Unii Europejskiej oraz europejskiego biznesu. Kluczowe tematy CoPres (Council of Presidents) to dyskusja o przyszłości Europy, Brexit i unijna polityka handlowa.

 • 2017-04-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  European Business Summit 2017

  Zapraszamy do udziału w tegorocznym European Business Summit (EBS) 2017, w dniach 22-23 maja w Brukseli.

 • 2017-04-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Europejski filar praw socjalnych wyzwaniem dla firm

  W ramach posiedzenia Komitetu Spraw Socjalnych (SAC) BusinessEurope w dn. 20 kwietnia, dyskutowano m. in. o utworzeniu europejskiego filaru praw socjalnych, które ma zostać ogłoszone przez Komisję Europejską 26 kwietnia.

 • 2017-04-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Szczyt Partnerów Społecznych w Rzymie

  Spotkanie szefów państw UE w Rzymie w sobotę, 25 marca zdominowało nagłówki gazet. Tymczasem w jego przeddzień także doszło do ważnego wydarzenia - nadzwyczajnego szczytu przedstawicieli organizacji europejskich partnerów społecznych i instytucji europejskich. Spotkanie otworzył premier...

 • 2017-04-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Seminarium: rewizja dyrektywy o delegowanych pracownikach oczami pracodawców

  Konfederacja Lewiatan zorganizowała 16 marca br. konferencję dotyczącą rewizji dyrektywy o delegowaniu pracowników (Revision of posting directive - it is not only about posting and workers... Facts and myths) w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP w Brukseli.

 • 2017-04-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope o reformach w Europie

  2 marca br. BusinessEurope opublikowało Reform Barometer, doroczne badanie na temat reform wdrażanych w Europie i ich efektywności.  

 • 2017-04-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Newsletter europejski - kwiecień 2017

  W marcu w Brukseli znowu wydarzenia nie mające precedensu. Ponowny wybór Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej (9 marca) pomimo sprzeciwu jednego kraju - Polski, oraz złożenie „listu rozwodowego" (29 marca) przez Sir T. Barrowa, brytyjskiego ambasadora, czyli formalne rozpoczęcie Brexitu. Obydwa te wydarzenia oznaczają początek procesów, które nie wiadomo jak się zakończą. Pewne jest tylko to, że i Polska, i Wielka Brytania poprzez swe działania oddalają się od UE.   

 • 2017-04-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Marzec w Brukseli

  ·         1 marca br. Grupa Robocza BusinessEurope ds. VAT, Bruksela ·         1 marca br. spotkanie Stałych Przedstawicieli przy BusinessEurope, Bruksela...