Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2013

 • 2013-11-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  UNFCCC coraz uważniej wsłuchuje się w głos biznesu

  Polska Prezydencja od początku COP19 bardzo dużo wysiłku wkłada w odbudowanie zaufania do globalnego procesu klimatycznego (UNFCCC). Po latach porażek negocjacyjnych oraz dyskusji prowadzonych w atmosferze konfrontacji, Prezydent Korolec zdołał wprowadzić nową jakość procesu - dialogu otwartego na głosy różnych krajów oraz środowisk.

 • 2013-11-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  COP19 musi sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi gospodarczemu

  Polskie środowiska biznesowe oczekują, że szczyt klimatyczny COP19 okaże się znaczącym krokiem w kierunku stworzenia nowego, globalnego i prawnie wiążącego reżimu klimatycznego. W trakcie spotkania w Warszawie powinny zostać opracowane ramy na 2015 rok stanowiące dla gospodarki jasny i trwały sygnał, dzięki któremu biznes będzie w stanie zacząć planować swoje przyszłe działania i inwestycje - przekonuje Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-10-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ochrona danych osobowych w UE

  W pracach nad unijną reformą ochrony danych osobowych ważniejsza od kalendarza politycznego Unii Europejskiej jest jakość i „czasoodporność" przyjętego aktu prawnego - uważa Konfederacja Lewiatan i BUSINESSEEUROPE.

 • 2013-10-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Informacja okresowa dot. poziomu bezrobocia w Wielkiej Brytanii

  Zgodnie z danymi brytyjskiego urzędu statystycznego ( Office for National Statistics, ONS ), od czerwca do sierpnia 2013 r. liczba osób bezrobotnych zmniejszyła się o 18 tys. w stosunku do danych z maja-lipca br., wynosząc 2,49 mln osób. Bezrobocie pozostaje w UK na poziomie 7,7% (bez zmian...

 • 2013-10-10 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  Europejski biznes zaniepokojony wynikiem głosowania Parlamentu Europejskiego nad dyrektywą o ocenie oddziaływania na środowisko

  Europejska organizacja sektorowa zrzeszająca izby przemysłowo-handlowe EUROCHAMBRES oraz europejska organizacja pracodawców BUSINESSEUROPE wyraziły głębokie zaniepokojenie wynikiem głosowania na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego 9 października.