Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2015

 • 2015-12-22 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Plain packaging introduction on tobacco products

  Text o f a letter to Giuseppe Casella, DG Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SME's at European Commission.

 • 2015-12-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Poparcie Konfederacji Lewiatan dla stanowiska BUSINESSEUROPE w sprawie geoblokowania

  Konfederacja Lewiatan popiera stanowisko BUSINESSEUROPE w sprawie tzw. geo - blokowania.  BUSINESSEUROPE to największa europejska organizacja reprezentująca interesy pracodawców; Konfederacja Lewiatan jest jej członkiem i brała udział w pracach nad przygotowaniem stanowiska.

 • 2015-12-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Lewiatan wspólnie z TLP o rynku wewnętrznym UE i wyzwaniach dla sektora transportowego

  9 grudnia br. w Brukseli odbyło się seminarium zorganizowane wspólnie przez Konfederację Lewiatan i Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska (TLP), firmę członkowską Konfederacji. Seminarium „Where is the Single Market heading? Opportunities and threats for the EU transport sector" zostało objęte honorowym patronatem Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej.  Wzięło w nim udział prawie 90 osób z ponad 40 organizacji, w tym głównie osoby zajmujące się transportem i sprawami społecznymi w Stałych Przedstawicielstwach państw członkowskich, przedstawiciele Komisji Europejskiej (KE), Parlamentu Europejskiego (PE), Europejskiego Komitetu Społeczno- Ekonomicznego (EKES) oraz organizacji sektorowych.

 • 2015-12-03 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Henryka Bochniarz na spotkaniu z Komisją Europejską

  Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, zaczyna właśnie jednodniową wizytę w Brukseli. W planie m.in.. rozmowa w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE o rewizji dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych oraz spotkanie władz BUSINESSEUROPE i prezesów dużych firm z komisarzami UE....

 • 2015-12-01 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  „Where is the Single Market heading? Opportunities and threats for the EU trasport sector”

  The  Polish Confederation Lewiatan  in cooperation with Association  Transport and Logistics Poland (TLP)  has a pleasure to invite you to seminar:  „ Where is the Single Market heading? Opportunities and threats for the EU trasport...

 • 2015-11-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Newsletter europejski

  Po zamachach w Paryżu zmienił się kontekst dyskusji o europejskiej polityce migracyjnej i „wypada" już kwestionować ustalone niedawno „kontyngenty migrantów" do przyjęcia przez poszczególne kraje UE. Ten temat był jednym z omawianych w czasie Rady Prezydentów BUSINESSEUROPE w Luksemburgu - szczegółowa relacja ze spotkania w Newsletterze.

 • 2015-11-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Kalendarium wydarzeń w Brukseli: na co zwrocić uwagę?

  Przedstawiamy listę najważniejszych spotkań i wydarzeń, które odbędą się w najbliższym czasie w stolicy Unii Europejskiej. W ramach comiesięcznego podsumowania prezentujemy także te, które już się odbyły z udziałem ekspertów Konfederacji Llewiatan.

 • 2015-11-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Konsultacje społeczne w Komisji Europejskiej

  Wkrótce mija termin zgłoszenia opinii w kilku innych istotnych, z punktu widzenia przedsiębiorców, tematach. Poniżej przedstawiamy pełną listę konsultacji począwszy od tych, których termin upływa najszybciej. Państwa uwadze polecamy szczególnie serię konsultacji dotyczących gospodarki cyfrowej, dyrektywy mediacyjnej oraz podatku VAT w odniesieniu do transgranicznego handlu elektronicznego.

 • 2015-11-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowa Strategia Komisji Europejskiej w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR)

  Pierwsza Strategia KE dotycząca CSR pojawiła się w 2011 roku i obowiązywała do 2014 roku. Według niej CSR było działaniem dobrowolnym firm i nie podlegało żadnym unijnym uregulowaniom prawnym. Takie podejście było przez firmy popierane. Jednocześnie krytykowały one przedstawianie Strategii CSR jako „działania naprawczego w stosunku do negatywnych skutków ubocznych" aktywności firm i pomijanie pozytywnego oddziaływania inicjatyw z zakresu CSR na lokalne społeczności oraz stymulowanie innowacyjności. 

 • 2015-11-24 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Europejski biznes w czasie kryzysu - Rada Prezydentów BUSINESSEUROPE w Luksemburgu

  W dniach 19-20 listopada 2015 roku odbyła się w Luksemburgu Rada Prezydentów BUSINESSEUROPE. Okoliczności spotkania były wyjątkowo poważne: zmieniony po zamachach w Paryżu kontekst dyskusji o migrantach i uchodźcach napływających do Europy, rosnące tendencje nacjonalistyczne w krajach UE oraz zmieniająca się dramatycznie rzeczywistość w Polsce i Turcji po wyborach parlamentarnych. W programie spotkania znalazły się też tak istotne tematy jak stanowisko biznesu wobec polityki handlowej UE wobec Chin, stanowisko BUSINESSEUROPE wobec tzw. raportu pięciu prezydentów (unia ekonomiczno-monetarna) czy stan przygotowań do COP 21    w grudniu br. w Paryżu. Polski biznes reprezentowała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.