Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2016

 • 2016-11-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Spotkanie Henryki Bochniarz z unijną komisarz Elżbietą Bieńkowską

  Spotkanie dotyczyło problemów polskich firm i barier dla działalności przedsiębiorców na wspólnym rynku europejskim. Wskazywane były problemy dla firm wynikające z rosnącego protekcjonizmu poszczególnych państw członkowskich UE. Komisarz Bieńkowska przyjęła zaproszenie i w pierwszych tygodniach...

 • 2016-11-08 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Henryka Bochniarz spotkała się w Brukseli z czterema komisarzami

  Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz 8 listopada uczestniczyła w spotkaniu Advisory and Support Group BusinessEurope z komisarzami - Federicą Mogherini, Wysoką Przedstawiciel do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej, Marošem Šefčovičem, wiceprzewodniczącym KE odpowiedzialnym za Unię energetyczną, Jyrki Katainenem, wiceprzewodniczącym KE ds. miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności oraz Güntherem Oettingerem, komisarzem ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego. Z przedstawicielami przedsiębiorców spotkał się także Alexander Italianer, Sekretarz Generalny KE.

 • 2016-09-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ekonomia obiegowa - szansa dla europejskiego biznesu

  Europejscy przedsiębiorcy widzą potencjalne korzyści płynące z modelu ekonomii obiegowej i chcą aktywnie włączyć się w działania na rzecz jej wdrożenia - powiedział Jacek Krawczyk, Wiceprezydent Konfederacji Lewiatan i Przewodniczący Grupy Pracodawców EKES, otwierając konferencję zatytułowaną "Zrównoważony przemysł w kontekście ekonomii obiegowej", która odbyła się 13 września w Koszycach na Słowacji. Konferencję zorganizowała Grupa Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego wraz z Słowacką Unią Pracodawców.

 • 2016-08-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Konsultacje Komisji Europejskiej w sprawie implementacji Dyrektywy 2011/83 o prawach konsumenta

  Komisja Europejska zleciła przeprowadzenie konsultacji w sprawie implementacji Dyrektywy 2011/83 o prawach konsumenta. W Polsce Dyrektywa została wdrożona do polskiego porządku prawnego ustawą z 30 maja 2014r o prawach konsumenta.

 • 2016-07-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jak chronić konsumenta i innowacyjność w świecie treści cyfrowych?

  W związku z trwającymi w Unii Europejskiej pracami nad projektem Dyrektywy w sprawie dostawy treści cyfrowych (COM(2015) 634 final) Konfederacja Lewiatan przygotowała uzupełnienie stanowiska w tej sprawie.

 • 2016-07-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Rewizja dyrektywy ws. delegowania pracowników nie jest potrzebna - list do Komisarz Bieńkowskiej

  Komisja Europejska przyjęła wniosek dotyczący dyrektywy zmieniającej dyrektywę o delegowaniu pracowników w dniu 8 marca 2016. Konfederacja Lewiatan, podobnie jak BusinessEurope, jest przeciwko decyzji Komisji w sprawie przeglądu tej dyrektywy. W tej sprawie, tłumacząc nasze stanowisko, wysłaliśmy list do komisarz Elżbiety Bieńkowskiej. Jego treść poniżej.

 • 2016-07-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Konfederacja Lewiatan popiera porozumienie w sprawie transferów danych między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską

  W związku z trwającymi obecnie negocjacjami dotyczących nowego porozumienia w sprawie przekazywania danych pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi (Privacy Shield), Konfederacja Lewiatan dołączyła do wspólnego listu europejskich organizacji pracodawców, wzywającego do poparcia dla porozumienia.

 • 2016-06-24 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Brexit - komentarz BUSINESSEUROPE

  BUSINESSEUROPE szanuje decyzję brytyjskich wyborców, ale ubolewa, że ​​Wielka Brytania zdecydowała się opuścić Unię Europejską.

 • 2016-06-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Projekt w sprawie geo-blokowania powinien zachęcać firmy do ekspansji za granicę

  Projekt rozporządzenia w sprawie zniesienia blokowania geograficznego (geo-blokowanie), który przedstawiła Komisja Europejska ma ułatwić dostęp konsumentów do towarów i usługi oferowanych w innych państwach członkowskich. Nie uda się to jednak bez realnego ułatwienia przedsiębiorcom sprzedaży za granicą.

 • 2016-05-31 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Projekt rozporządzenia Komisji (UE) zmieniającego rozporządzenie Komisji (UE) nr 651/2014 uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu

  1.        Projekt zmiany Rozporządzenia nr 651/2014 prezentowany jest do konsultacji na stronie internetowej Komisji Europejskiej jako projekt zmian dotyczących w szczególności pomocy inwestycyjnej przyznawanej regionalnym portom lotniczym oraz portom...