Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2017

 • 2017-12-20 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Przepływ danych nieosobowych w Unii Europejskiej

  Konfederacja Lewiatan z niepokojem przygląda się kierunkowi w jakim zmierzają prace nad projektem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ram swobodnego przepływu danych nieosobowych w Unii Europejskiej (COM(2017)495. Z tego powodu zdecydowaliśmy się w tej sprawie wystosować...

 • 2017-12-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Rozmowy o przyszłości Eurolandu

  Na szczycie UE przywódcy państw dyskutowali o przyszłości unii gospodarczej i walutowej (UGW) oraz o unii bankowej.

 • 2017-12-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Brexit Task Force w ramach BusinessEurope o dotychczasowym postępie w negocjacjach

  13 grudnia br. odbyło się posiedzenie Brexit Task Force w ramach BusinessEurope. W spotkaniu uczestniczył Adam Dorywalski z biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli.

 • 2017-12-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Na unijnej polityce bezpieczeństwa mogą skorzystać firmy

  Unijni przywódcy spotkali się dziś w Brukseli, aby zainaugurować współpracę wojskową, rozmawiać o kryzysie migracyjnym, reformie strefy euro, a w formacie EU27 o przyszłości negocjacji Brexitu. Unijna polityka przemysłowo-obronna, to szansa dla polskich firm, dlatego potrzeba ścisłej współpracy przemysłu z resortami obrony, rozwoju i spraw zagranicznych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-12-08 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Konsekwencje twardego Brexitu

  Jednolity rynek UE umożliwił europejskim i brytyjskim firmom tworzenie złożonych łańcuchów dostaw, które pozytywnie przekładały się na konkurencyjność, wzrost gospodarczy i zatrudnienie zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w pozostałych państwach UE. Biorąc pod uwagę ową sieć głębokich powiązań gospodarczych naturalne są obawy biznesu związane z warunkami na jakich Wielka Brytania zdecyduje opuścić się UE.

 • 2017-12-08 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowy Jedwabny Szlak

  7 grudnia br. odbyła się konferencja zorganizowana przez Euractiv w Brukseli, poświęcona gospodarczym i kulturowym aspektom nowej chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku. Z Konfederacji Lewiatan obecny był Adam Dorywalski.

 • 2017-12-07 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Horyzont 2020 i 9 program ramowy szansą na większą innowacyjność Polskich firm

  6 grudnia br. odbyło się śniadanie robocze dla polskich organizacji biznesowych organizowane przez biuro Polskiej Akademii Nauk w Brukseli. Ze strony Konfederacji Lewiatan obecni byli Kinga Grafa i Adam Dorywalski.

 • 2017-12-06 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Perspektywy rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce

  Na zaproszenie i dzięki uprzejmości posłanki Elżbiety Łukacijewskiej, w dniu 5 grudnia br. odbyło się spotkanie w Parlamencie Europejskim zorganizowane przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych (ZPMiAP - członka Konfederacji Lewiatan) i Biuro Konfederacji Lewiatan w...

 • 2017-11-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Rada Prezydentów BusinessEurope dyskutuje o przyszłości UE

  W dniach 30 listopada-1 grudnia odbywa się Rada Prezydentów BusinessEurope w Tallinie, w której uczestniczą prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz oraz zastępca dyrektora generalnego Grzegorz Baczewski. Na spotkaniu Rady obecna będzie także prezydent Estonii Kersti Kaljuaid.

 • 2017-11-24 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Warsztaty podczas Europejskich Dni Przemysłu - zaproszenie

  W ramach Europejskich Dni Przemysłu, które odbędą się w dniach 22 i 23 lutego 2018 r., Komisja Europejska opublikowała właśnie dwa odrębne zaproszenia do organizacji 15 warsztatów w Brukseli (deadline 10.12.2017) i  do zorganizowania podobnych wydarzeń w kraju (deadline 08.01.2018).