Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2018

 • 2018-12-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Przyszłość VET – najważniejsze unijne trendy i możliwe scenariusze

  13 grudnia, w Stałym Przedstawicielstwie Austrii przy UE, odbyło się seminarium pt. „Kształcenie i szkolenie zawodowe w Europie: przyszłe scenariusze i ich konsekwencje. (Vocational education and training in Europe: future scenarios and their implications). Było to już szóste seminarium zorganizowane w Brukseli przez European Centre for the Development of Vocational Training (Cedefop), tym razem przy współpracy z prezydencją austriacką.

 • 2018-12-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Podsumowanie tygodnia w Brukseli

  Konferencja European Defence Industry Summit 6 grudnia br. odbyła się coroczna konferencja European Defence Industry Summit, na której dyskutowano o kluczowej roli przemysłu w zacieśnianiu unijnej współpracy w dziedzinie obronności. Obecni byli najwyżsi rangą urzędnicy reprezentujący...

 • 2018-12-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Spotkanie członków Lewiatana z Danutą Hübner nt. Brexitu

  Konfederacja Lewiatan gościła europosłankę prof. Danutę Hübner, która odpowiadała na pytania przedstawicieli firm członkowskich o konsekwencje i możliwe scenariusze Brexitu.

 • 2018-12-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  European business welcomes the EU-Japan EPA ratification

  - European Parliament voted overwhelmingly in favour of the EU-Japan Economic Partnership Agreement (EPA) - (Brussels, 12 December 2018) Today the European Parliament approved the EU-Japan EPA, completing parliamentary ratifications by Japan and the EU. It shows an effective approval...

 • 2018-12-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  European business alarmed by recent developments on Brexit

  - No deal Brexit must be avoided - (Brussels, 12 December 2018) European business is extremely concerned by the recent developments on Brexit. The postponement of the vote on the withdrawal agreement increases uncertainty and is a blow for companies desperate for clarity. A no deal Brexit...

 • 2018-12-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Brexit: spotkanie członków Lewiatana z prof. Danutą Hübner

  W piątek 14 grudnia gościem Konfederacji Lewiatan będzie prof. Danuta Hübner, posłanka do Parlamentu Europejskiego. Tematem spotkania z członkami Konfederacji Lewiatan będzie proces negocjacyjny, umowa i potencjalne scenariusze po Brexicie.

 • 2018-12-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  A Europe with opportunities for all - A business ambition for 2030

  Executive summary Together, Europe's countries, companies and citizens have built the European Union, an achievement we can truly be proud of. It has made the European way of life possible, brought prosperity to Europeans through a common market and allowed Europe's countries to...

 • 2018-12-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Stanowiska Konfederacji Lewiatan wobec tzw. Goods Package

  Aleksandra Musielak wzięła w listopadzie udział w zorganizowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii konferencji „Prawo i bezpieczeństwo techniczne w perspektywie europejskiej i krajowej MPiT". Jednym z głównych tematów było omówienie stanu prac nad zestawem zmian do tzw. Goods Package ( Unijnego Pakietu Towarowego). Współpraca z MPiT po konferencji przełożyła się na zaangażowanie KL w temat, co zaowocowało przyjęciem dwóch stanowisk organizacji do pakietu.

   


 • 2018-12-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Dyrektywa o treściach terrorystycznych on-line

  Konfederacja Lewiatan dołączyła do inicjatywy podjętej przez naszych kolegów z Konfederacji Pracodawców z Czech (do której dołączyły również europejskie i krajowe organizacje przedsiębiorców ze Słowacji, Litwy, Danii, Finlandii i Holandii), podpisując się pod listem dotyczącym projektu dyrektywy o treściach terrorystycznych on-line kierowanym do Prez. Austriackiej.

 • 2018-12-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Budżet UE na lata 2021-2027, czyli co czeka Polskę i Europę w nadchodzącej dekadzie

  2 maja 2018 r. Komisja Europejska wyszła z propozycją unijnego budżetu, tzw. Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) na lata 2021-2027, w której sugeruje podniesienie wpłat do wspólnego budżetu z dotychczasowego 1,03% PNB płaconego przez każde państwo członkowskie do 1,11% PNB. Główny nacisk w następnym WRF ma być położony na badania i innowacje, wsparcie inwestycji oraz nowe priorytety związane z migracją, zarządzaniem granicami, bezpieczeństwem i obronnością. Za to cięcia obejmą politykę spójności i wspólną politykę rolną. Obecnie nad WRF pracuje również komisja ds. budżetu w Parlamencie Europejskim (PE), która proponuje podniesienie wpłat do wspólnego budżetu do 1,3% PNB. Tylko w takim przypadku możliwe byłoby utrzymanie dotychczasowego poziomu finansowania polityki spójności, której Polska jest największym beneficjentem.