Aktualności Bruksela 2019

• 2019-12-11 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

BusinessEurope: Unijny "Zielony ład" musi opierać się na podstawach gospodarczych

Komisja Europejska opublikowała dzisiaj swój konkretny plan dotyczący tzw. europejskiego zielonego ładu. BusinessEurope wspiera ten projekt i będzie angażować się w jego realizację.

• 2019-12-11 Aktualności Bruksela

Rada Prezydentów BusinessEurope w Zagrzebiu - relacja

W związku ze zbliżającą się prezydencją Chorwacji w Radzie UE, w Zagrzebiu odbyła się Rada Prezydentów BusinessEurope (CoPres). Omówiono m.in. sytuację w państwach członkowskich oraz priorytety biznesu dla nowej Komisji Europejskiej. Konfederację Lewiatan reprezentowali Prezydent Maciej Witucki, Dyrektor Generalny Grzegorz Baczewski oraz Kinga Grafa, Dyrektorka biura w Brukseli.

• 2019-12-06 Aktualności Bruksela

BusinessEurope: Nie pozwólmy na dalszy paraliż WTO Appellate Body

Jednym z ważniejszych postanowień szczytu BusinessEurope w Zagrzebiu jest wspólne wystąpienie członków przeciw paraliżowi WTO Appellate Body.

• 2019-12-06 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Pracodawcy i związkowcy popierają kandydaturę Jacka Krawczyka na prezydenta EKES

Pracodawcy i związkowcy, w tym Konfederacja Lewiatan, członkowie Rady Dialogu Społecznego, wyrażają poparcie dla kandydatury Jacka Krawczyka na stanowisko przewodniczącego Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

• 2019-11-29 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Komisja Europejska powinna bardziej zadbać o jednolity rynek

• 1 grudnia br. rozpoczyna pracę nowa Komisja Europejska.
    • Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen zapowiedziała, że priorytetem będzie „nowy zielony ład" i transformacja cyfrowa.
    • Zdaniem Konfederacji Lewiatan ważnym zadaniem nowej KE powinno być też umocnienie jednolitego rynku oraz wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw.

• 2019-11-27 Aktualności Bruksela

BusinessEurope warmly congratulates President Ursula von der Leyen and her team

It is important that the new European Commission got strong and wide support and can now get to work strengthened at a time when numerous challenges are facing Europe. The expectations are high, and the European business community stands ready to contribute to achieve what it believes are the prerequisites to promote and maintain our European Way of Life.

• 2019-11-22 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Posiedzenie Komitetu Zatrudnienia Unii Europejskiej (EMCO)

19 listopada 2019 r. odbyło się posiedzenie Komitetu Zatrudnienia Unii Europejskiej (EMCO) poświęcone ocenie postępów poszczególnych krajów członkowskich w zakresie realizacji Krajowych Programów Reform służących wdrażaniu Strategii Europa 2020 oraz rekomendacji Rady Europejskiej w zakresie obszarów do poprawy.

• 2019-11-22 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Federacje pracodawców apelują o Pakiet Mobilności korzystny dla europejskiej gospodarki

Konfederacja Lewiatan oraz federacje pracodawców z Niemiec (BDI), Litwy (LPK), Łotwy (LDDK), Szwecji (SN), Bułgarii (BIA), Rumunii (Concordia), Estonii oraz Finlandii (EK) apelują o Pakiet Mobilności 1, który będzie sprzyjać europejskiej gospodarce, przemysłowi oraz ochronie środowiska.

• 2019-11-21 Aktualności Bruksela

GEMME – Europejskie Stowarzyszenie Sędziów ds. Mediacji

Podczas Posiedzenia Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów ds. Mediacji GEMME w Neapolu w dniach 18 -19 października 2019 r. przedstawione zostały działające przy Konfederacji Lewiatan - Centrum Mediacji Lewiatan i Sąd Arbitrażowy Lewiatan.

• 2019-11-21 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

„Cyfrowe” wyzwania legislacyjne przed nową Komisją

30 października w siedzibie BusinessEurope w Brukseli odbyło się kolejne, cykliczne spotkanie Digital Economy Task Force. Reprezentanci największych europejskich organizacji biznesowych, a także przedstawiciele czołowych firm w Europie, dyskutowali na temat zagadnień cyfrowych, takich jak rozporządzenie ePrivacy, kodeks usług cyfrowych, RODO, cyberbezpieczeństwo w kontekście rozwoju sieci 5G czy sztuczna inteligencja.