Aktualności Bruksela 2019

• 2019-09-17 Aktualności Bruksela

Spotkanie związków branżowych Lewiatana z europosłami w Brukseli

Wyzwania stojące przed biznesem oraz najważniejsze  postulaty polskich firm wobec Parlamentu Europejskiego były tematem spotkania związków branżowych Lewiatana z europarlamentarzystami.

• 2019-09-17 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

BusinessEurope: A solid intellectual property system is key for EU business

Today, BusinessEurope published its priorities for the next institutional cycle in the area of intellectual property (IP). We propose a comprehensive strategy on IP with concrete actions to help IP deliver its well-recognised benefits to companies, citizens and society at large. Intellectual property is a fundamental tool to drive innovation, growth, competitiveness and job creation in Europe.

• 2019-09-13 Aktualności Bruksela

Lewiatan w Brukseli: Przegląd wydarzeń tygodnia

Poniedziałek 9 września - Spotkanie Egelund network W spotkaniu przedstawicieli pracodawców regionu Morza Bałtyckiego uczestniczyła dyrektorka biura Lewiatana w Brukseli, Kinga Grafa. Dyskutowano o priorytetach pracodawców dla kolejnej Komisji Europejskiej, która ukonstytuuje się...

• 2019-09-05 Aktualności Bruksela

Ruszył konkurs na nagrodę Europejskiego Wynalazcy 2020

Zachęcamy do zgłaszania się w konkursie Europejskiego Biura Patentowego.

• 2019-08-26 Aktualności Bruksela

European businesses call on the G7 to end trade tensions

As the Group of Seven prepares to meet in Biarritz, France on 24-26 August, BusinessEurope sends a strong message against trade tensions, in favour of free and open trade, supporting the critical role of the multilateral trading system.

• 2019-07-23 Aktualności Bruksela

Najnowszy numer biuletynu Brussels Headlines

W imieniu Kingi Grafy, dyrektorki naszego biura w Brukseli, zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem biuletynu europejskiego Brussels Headlines.

Aktualności Bruksela

Zasady dotyczące własności intelektualnej na kolejny cykl polityczny

Własność intelektualna jest kluczowym elementem gwarantującym postęp, wzrost gospodarczy, konkurencyjność, a także miejsca pracy w Europie. Postęp jest niezwykle ważnym czynnikiem zapewniającym możliwość utrzymania przez Unię Europejską wiodącej pozycji w zakresie rozwoju trwałych rozwiązań, które posłużą za środek do uporania się z obustronnymi wyzwaniami, takimi jak np. bezpieczeństwo konsumenta, urbanizacja, cyfryzacja, zmiana klimatu, czy też zwiększająca się starzejąca populacja.

Aktualności Bruksela

Rozwój AI sposobem na zmierzenie się z wyzwaniami współczesnego świata

Sztuczna inteligencja może bezsprzecznie wesprzeć Europę w próbie sprostania społecznym wyzwaniom. Możliwe jest to jednak tylko w przypadku, gdy powstaną odpowiednie ramy prawne regulujące kwestie związane ze sztuczną inteligencją.

Aktualności Bruksela

Polityka przemysłowa UE jako jeden z priorytetów dla nowego Parlamentu i Komisji

W Unii Europejskiej rośnie świadomość, że do zbudowania silnej pozycji w globalnym łańcuchu dostaw potrzebny jest rozwój nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie, stabilnego pod względem finansowania i konkurencyjnego przemysłu. Z tego powodu Komisja Europejska 13 września 2017 r. ogłosiła tzw. „Nową Politykę Przemysłową UE". Jest to pierwsza próba skonstruowania holistycznego podejścia na poziomie UE, które ma pomóc w sprostaniu wyzwaniom stojących przed przemysłem europejskim w związku z jego przejściem na nową cyfrową technologię przemysłową, znaną jako Przemysł 4.0.

Wytyczne dla nowej Komisji Europejskiej 2019-2024

Znamy już nie tylko nazwisko nowego szefa Komisji Europejskiej (KE), pierwszej w historii kobiety na tym stanowisku, ale także priorytety nowej Komisji. Ursula von der Leyen uzyskała od europosłów słaby mandat, poparło ją jedynie 383 z 751 europosłów. Aby przekonać do siebie lewicę i zielonych (ci drudzy ostatecznie i tak jej nie poparli), przedstawiła bardzo pro-socjalny program, którego fundamentem będzie ambitna polityka klimatyczna oraz inicjatywy społeczne, takie jak plan działania na rzecz wdrożenia europejskiego filaru praw socjalnych, wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej, czy potrójnie większy budżet na program Erasmus+.