Aktualności Bruksela 2019

• 2019-06-24 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

BusinessEurope: European business seeks a step change in EU social policy

Today, BusinessEurope published its new strategic paper on the future EU social dimension, seeking a step change in EU social policy. Given the challenges Europe is facing today, our social achievements and progress can't be taken for granted.

• 2019-06-24 Aktualności Bruksela

Lewiatan w Brukseli - wydarzenia tygodnia

Przeegląd najważniejszych wydarzeń z udziałem brukselskiego biura Lewiatana.

• 2019-06-19 Aktualności Bruksela

Europosłowie komentują wyniki badania Lewiatana

Europosłowie Elżbieta Łukacijewska i Jan Olbrycht skomentowali badanie Lewiatana, w którym sprawdzaliśmy czego polski biznes oczekuje od UE.

• 2019-06-19 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Klauzula mediacyjna w kontraktach - do czego służy?

Do rozwiązania w drodze mediacji nadają się przede wszystkim spory wynikające z krajowych i międzynarodowych umów handlowych, spory dotyczące przekształceń i połączeń spółek, a także te, które dotyczą renegocjacji długoletnich umów handlowych oraz konfliktów pomiędzy wspólnikami - wynika z danych ICC (International Chamber of Commerce) w Paryżu i VIAC (Vienna International Arbitral Centre) w Wiedniu.

Aktualności Bruksela

BusinessEurope: Spotkanie ws. zagadnień związanych z szeroko pojętą cyfryzacją

Spotkanie rozpoczęło się od analizy powyborczej przedstawionej przez Davide Ferrari z VoteWatch Europe, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Aż 62% wybranych to nowi europarlamentarzyści.

Cyberbezpieczeństwo sieci 5G

Inwestycje w rozwój sieci 5G są obecnie jednym z najgorętszych tematów na rynku usług telekomunikacyjny. Zagadnieniem istotnymi w dyskusji o przyszłości szerokopasmowego Intenetu są: wybór właściwego modelu budowy sieci nowej generacji, zasady jej finansowania, bezpieczeństwo sieci i ocena poziomu potencjalnych zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa związanych z przedsięwzięciem.

Sektor motoryzacyjny potrzebuje kadr

Przyszłość branży w dobie rewolucji przemysłowej 4.0 i elektromobilności była tematem spotkania przedstawicieli Komisji Europejskiej, Związku Pracodawców Motoryzacji i Konfederacji Lewiatan.

• 2019-06-14 Aktualności Bruksela

Europejscy pracodawcy obradowali w Helsinkach

Pekka Lundmark, prezydent EK Fińskiej Federacji Pracodawców w przemówieniu, w czasie spotkania prezydentów BusinessEurope (COPRES) w Helsinkach, podkreślił znaczenie biznesu w osiągnięciu celów klimatycznych dla Europy. Wskazał na konieczność poniesienia kosztu ogromnych nakładów inwestycyjnych, których wymaga uzyskanie neutralności klimatycznej biznesu w 2050 r.

• 2019-06-13 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

BuisinessEurope: EU finance ministers must achieve breakthrough on EMU completion

Growth at risk due to trade tensions, no-deal Brexit, tax uncertainty

• 2019-06-03 Aktualności Bruksela

MPiT tworzy Czarną Księgę barier na Jednolitym Rynku

Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz chce poznać trudności w prowadzeniu działalności transgranicznej przez polskich przedsiębiorców na rynku UE. Informacje, zebrane w Czarnej Księdze barier na Jednolitym Rynku, będą wspierać argumentację Polski w zakresie przeciwdziałania protekcjonistycznym praktykom stosowanym przez niektóre państwa członkowskie.