Aktualności Bruksela 2019

• 2019-01-15 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Obawy pracodawców dotyczące przyszłości regulacji dotyczących zatrudnienia

Początek 2019 r. to okres wzmożonej aktywności legislacyjnej w sprawach dotyczących zatrudnienia. Co istotne, znajdujące się na finiszu unijnego procesu legislacyjnego tematy wywołują szereg obaw po stornie pracodawców. Obecnie przedmiotem trilogów jest: 1. projekt dyrektywy w sprawie...

• 2019-01-14 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Konferencja norweskiej federacji NHO o roli biznesu wobec globalnych wyzwań i trendów

9 stycznia odbyła się w Oslo doroczna konferencja organizowana przez norweską federację pracodawców NHO. Tematem konferencji były globalne wyzwania dla biznesu oraz najważniejsze trendy, jak pogłębiające się nierówności społeczne i wzrost nastrojów protekcjonistycznych w Europie i na świecie. Konfederacja Lewiatan była reprezentowana przez Kingę Grafę, dyrektorkę biura w Brukseli.