Aktualności Bruksela 2019

Europejskie standardy administrowania mediacjami

Centrum Mediacji Lewiatan, istniejące od 2006 roku przy Konfederacji Lewiatan, pełni zaszczytną funkcję Koordynatora w programie Unii Europejskiej realizowanym przez polskie Ministerstwo Sprawiedliwości, pod nazwą Centra Arbitrażu i Mediacji. Jako CAM-Koordynator, centrum ma za zadanie m. in. propagowanie wspólnych standardów prowadzenia mediacji i administrowania nią przez specjalnie utworzone piętnaście regionalnych CAM-ów w Polsce.

Aktualności Bruksela

ACEA i ZPMiAP zaniepokojone możliwością nałożenia ostatecznych środków ochronnych na przywóz stali

Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych przy Konfederacji Lewiatan podziela obawy Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów ("ACEA") o możliwość nałożenia ostatecznych środków ochronnych na przywóz stali.

Aktualności Bruksela

Odrzucenie umowy brexitowej niepokoi przedsiębiorców

• Odrzucenie przez Izbę Gmin umowy brexitowej zwiększa niepewność i ryzyko biznesowe w handlu państw UE z Wielką Brytanią.
    • Brak umowy, ani nawet jej nowej propozycji, oznacza że niewiadome są stawki celne, które mają obowiązywać w handlu.
    • Wprowadzenie stawek celnych w ramach handlu na zasadach WTO podniosłoby ceny towarów o 20-25 proc.

• 2019-01-15 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Obawy pracodawców dotyczące przyszłości regulacji dotyczących zatrudnienia

Początek 2019 r. to okres wzmożonej aktywności legislacyjnej w sprawach dotyczących zatrudnienia. Co istotne, znajdujące się na finiszu unijnego procesu legislacyjnego tematy wywołują szereg obaw po stornie pracodawców. Obecnie przedmiotem trilogów jest: 1. projekt dyrektywy w sprawie...

• 2019-01-14 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Konferencja norweskiej federacji NHO o roli biznesu wobec globalnych wyzwań i trendów

9 stycznia odbyła się w Oslo doroczna konferencja organizowana przez norweską federację pracodawców NHO. Tematem konferencji były globalne wyzwania dla biznesu oraz najważniejsze trendy, jak pogłębiające się nierówności społeczne i wzrost nastrojów protekcjonistycznych w Europie i na świecie. Konfederacja Lewiatan była reprezentowana przez Kingę Grafę, dyrektorkę biura w Brukseli.