Aktualności Bruksela 2019

• 2019-05-30 Aktualności Bruksela

Uczciliśmy wspólny sukces

30 maja odbyło się spotkanie podsumowujące duży sukces Konfederacji Lewiatan, Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) oraz przedstawicieli Polpharma SA. Dzięki ich wspólnym wysiłkom, Parlament Europejski finalnie przyjął SPC MW (Supplementary Protection Certificate Manufacturing Waiver) - znowelizowaną politykę dotyczącą świadectw ochronnych na leki.

• 2019-05-28 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Komisja Europejska pozytywnie o postulatach dotyczących Europejskiego Dialogu Społecznego

Stanowisko wypracowane przez Lewiatana we współpracy z konfederacjami przedsiębiorców z Niemiec (BDA) i Danii (DA), zostało dobrze przyjęte w Brukseli. Zdaniem KE, zaproponowane rozwiązania, nie tylko uwzględniają różnice między poszczególnymi państwami, ale również ułatwiają dialog między partnerami społecznymi, przy poszanowaniu ich autonomii.

• 2019-05-24 Aktualności Bruksela

Prezydent BusinessEurope z wizytą w Warszawie

• 2019-05-21 Aktualności Bruksela

Wspólnie zdecydujmy o przyszłości Europy

Wybory do Parlamentu Europejskiego i zagadnienia dotyczące cyfryzacji zdominowały spotkanie z Europosłem Michałem Bonim.

• 2019-05-17 Aktualności Bruksela

Weźmy udział w wyborach i zagłosujmy za zjednoczoną Europą - rezolucja EKES

W przeddzień wyborów do Parlamentu Europejskiego i uwzględniając deklarację w sprawie przyszłości Europy, uzgodnioną przez szefów państw lub rządów UE27 w Sybinie (Rumunia) w dniu 9 maja 2019 r., Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny wzywa obywateli UE do skorzystania z ich prawa do głosowania.

• 2019-05-16 Aktualności Bruksela

Lewiatan od 19 lat walczy o interesy polskich firm w UE

• Dzisiaj w Brukseli rozpocznie działalność Business and Science Poland, który jest wspierany przez rząd i ma być platformą łączącą przedstawicieli polskiego biznesu w Unii Europejskiej.
    • Zdaniem Konfederacji Lewiatan polski głos w UE będzie mocniejszy, jeśli uda się lepiej zintegrować wszystkie ośrodki działające w Brukseli.
    • Lewiatan swoje biuro w Brukseli otworzył już w 2000 r., na 4 lata przed wejściem Polski do UE. Jako jedyna organizacja z Polski, jest także członkiem BusinessEurope, największej organizacji europejskich pracodawców.

• 2019-05-15 Aktualności Bruksela

Czego polski biznes oczekuje od UE - wyniki ankiety Lewiatana

Przedstawiamy wyniki ankiety Lewiatana, w której sprawdzaliśmy oczekiwania polskich przedsiębiorców względem nowej kadencji Parlamentu Europejskiego. Zwraca uwagę bardzo wysokie poparcie dla obecności Polski w UE.

• 2019-05-14 Aktualności Bruksela

Podziękowanie za udział w European Business Summit 2019

Preydent BusinessEurope Pierre Gattaz oraz Dyrektor generalny Markus J. Beyrer podziękowali Prezydent Lewiatana Henryce Bochniarz za udział w European Business Summit 2019.

• 2019-05-13 Aktualności Bruksela

Członkowie EKES-u apelują o otwartą, zjednoczoną i silną UE

Jako europejscy delegaci reprezentujący pracodawców i przedsiębiorców opowiadamy się za Unią Europejską i jej wartościami: demokracją, wolnością, prawami podstawowymi i praworządnością.

• 2019-05-10 Aktualności Bruksela

Jaka Europa po wyborach? Spotkanie z europosłanką Danutą Hübner

W środę w Konfederacji Lewiatan rozmawialiśmy z prof. Danutą Hübner o przyszłości Europy i pozycji Polski w UE. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 26 maja tego roku, przedsiębiorcy z Lewiatana mieli okazję do bezpośredniej rozmowy z panią europoseł o istotnych dla biznesu zagadnieniach.