Aktualności Bruksela 2019

• 2019-11-21 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

„Cyfrowe” wyzwania legislacyjne przed nową Komisją

30 października w siedzibie BusinessEurope w Brukseli odbyło się kolejne, cykliczne spotkanie Digital Economy Task Force. Reprezentanci największych europejskich organizacji biznesowych, a także przedstawiciele czołowych firm w Europie, dyskutowali na temat zagadnień cyfrowych, takich jak rozporządzenie ePrivacy, kodeks usług cyfrowych, RODO, cyberbezpieczeństwo w kontekście rozwoju sieci 5G czy sztuczna inteligencja.

• 2019-11-20 Aktualności Bruksela

Treści terrorystyczne on-line – spotkanie w Brukseli

14 listopada w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej w Brukseli odbyło się spotkanie podsumowujące aktualny stan prac w UE nad rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zapobiegania rozpowszechnianiu w internecie treści o charakterze terrorystycznym.

• 2019-11-19 Aktualności Bruksela

Lewiatan w Brukseli - wydarzenia tygodnia

Cykl spotkań Macieja Wituckiego oraz Henryki Bochniarz w Brukseli, uroczyste otwarcie V Kongresu Kobiet w Brukseli, wizyta przedstawicieli Kancelarii DZP

• 2019-11-18 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Konfederacja Lewiatan przewodzi zespołowi ds. zarządzania wiekiem i warunków pracy

Kolejna odsłona działań Konfederacji Lewiatan na rzecz poprawy sytuacji na rynku pracy w Polsce i w krajach bałtyckich.

• 2019-11-13 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

European business priorities for the new EU cycle

BusinessEurope and all its members propose their priorities for the European Union in a new political cycle in 2019-2024. Prosperity, people and the planet - these are the three pillars for a successful Union that should be a source of inspiration for future political decisions.

• 2019-11-08 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Perspektywy dla biznesu w ramach europejskiej polityki kosmicznej – dyskusja z udziałem polskich firm w Brukseli

Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE, Konfederacja Lewiatan razem ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK) oraz Business&Science Poland zorganizowali wspólnie konferencję pt. „European Space Policy - perspectives for business", która odbyła się 6 listopada w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli. Konferencję uroczyście otworzył Ambsador Andrzej Sadoś, a w panelach o szansach jakie dla przemysłu stwarza Program Kosmiczny UE i Horyzont Europa dyskutowali przedstawiciele Komisji Europejskiej, firm i eksperci. Konferencja ta została zorganizowana z inicjatywy Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE oraz Konfederacji Lewiatan.

• 2019-10-30 Aktualności Bruksela

Nowy numer biuletynu EKES

Dostępny jest już październikowy numer biuletynu Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. Polska wersja językowa dostępna jest tutaj . Zachęcamy do lektury!

• 2019-10-30 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Trwają konsultacje dotyczące dyrektywy ws. ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym

Na forum unijnym prowadzone są konsultacje publiczne w sprawie oceny dyrektywy ws. ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (tzw. dyrektywy 2RoHS). Konsultacje potrwają do dnia 6 grudnia 2019 r.

• 2019-10-24 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

EFNI 2019 - co będzie z Europą?

Od pierwszego Europejskiego Forum Nowych Idei na EFNI powtarzamy, że świat się intensywnie zmienia i że zmiany są coraz szybsze, bardziej złożone i niejednoznaczne. Żywimy jednak przekonanie, że obok ogromnych wyzwań, niosą wielkie możliwości.

• 2019-10-24 Aktualności Bruksela

Chińczycy konkurują nieuczciwie

Nieuczciwa konkurencja ze strony chińskich firm na rynkach państw trzecich to wielkie wyzwanie dla europejskich przedsiębiorstw. Wsparcie ze strony Pekinu dla koncernów z Państwa Środka wykracza dalece poza dyplomację ekonomiczną, a rozbudowany program subsydiowania eksportu oraz inwestycji zagranicznych jest nieuczciwy i niezgodny z regułami WTO - ostrzegają BUSINESSEUROPE i zrzeszone w niej krajowe federacje.