Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2019

 • 2019-06-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Cyberbezpieczeństwo sieci 5G

  Inwestycje w rozwój sieci 5G są obecnie jednym z najgorętszych tematów na rynku usług telekomunikacyjny. Zagadnieniem istotnymi w dyskusji o przyszłości szerokopasmowego Intenetu są: wybór właściwego modelu budowy sieci nowej generacji, zasady jej finansowania, bezpieczeństwo sieci i ocena poziomu potencjalnych zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa związanych z przedsięwzięciem.

 • 2019-06-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Sektor motoryzacyjny potrzebuje kadr

  Przyszłość branży w dobie rewolucji przemysłowej 4.0 i elektromobilności była tematem spotkania przedstawicieli Komisji Europejskiej, Związku Pracodawców Motoryzacji i Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-06-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Europejscy pracodawcy obradowali w Helsinkach

  Pekka Lundmark, prezydent EK Fińskiej Federacji Pracodawców w przemówieniu, w czasie spotkania prezydentów BusinessEurope (COPRES) w Helsinkach, podkreślił znaczenie biznesu w osiągnięciu celów klimatycznych dla Europy. Wskazał na konieczność poniesienia kosztu ogromnych nakładów inwestycyjnych, których wymaga uzyskanie neutralności klimatycznej biznesu w 2050 r.

 • 2019-06-13 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BuisinessEurope: EU finance ministers must achieve breakthrough on EMU completion

  Growth at risk due to trade tensions, no-deal Brexit, tax uncertainty

 • 2019-06-03 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  MPiT tworzy Czarną Księgę barier na Jednolitym Rynku

  Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz chce poznać trudności w prowadzeniu działalności transgranicznej przez polskich przedsiębiorców na rynku UE. Informacje, zebrane w Czarnej Księdze barier na Jednolitym Rynku, będą wspierać argumentację Polski w zakresie przeciwdziałania protekcjonistycznym praktykom stosowanym przez niektóre państwa członkowskie.

 • 2019-05-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Uczciliśmy wspólny sukces

  30 maja odbyło się spotkanie podsumowujące duży sukces Konfederacji Lewiatan, Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) oraz przedstawicieli Polpharma SA. Dzięki ich wspólnym wysiłkom, Parlament Europejski finalnie przyjął SPC MW (Supplementary Protection Certificate Manufacturing Waiver) - znowelizowaną politykę dotyczącą świadectw ochronnych na leki.

 • 2019-05-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisja Europejska pozytywnie o postulatach dotyczących Europejskiego Dialogu Społecznego

  Stanowisko wypracowane przez Lewiatana we współpracy z konfederacjami przedsiębiorców z Niemiec (BDA) i Danii (DA), zostało dobrze przyjęte w Brukseli. Zdaniem KE, zaproponowane rozwiązania, nie tylko uwzględniają różnice między poszczególnymi państwami, ale również ułatwiają dialog między partnerami społecznymi, przy poszanowaniu ich autonomii.

 • 2019-05-24 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Prezydent BusinessEurope z wizytą w Warszawie


 • 2019-05-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Wspólnie zdecydujmy o przyszłości Europy

  Wybory do Parlamentu Europejskiego i zagadnienia dotyczące cyfryzacji zdominowały spotkanie z Europosłem Michałem Bonim.

 • 2019-05-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Weźmy udział w wyborach i zagłosujmy za zjednoczoną Europą - rezolucja EKES

  W przeddzień wyborów do Parlamentu Europejskiego i uwzględniając deklarację w sprawie przyszłości Europy, uzgodnioną przez szefów państw lub rządów UE27 w Sybinie (Rumunia) w dniu 9 maja 2019 r., Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny wzywa obywateli UE do skorzystania z ich prawa do głosowania.