Aktualności Bruksela 2019

• 2019-06-18 Aktualności Bruksela

Cyberbezpieczeństwo sieci 5G

Inwestycje w rozwój sieci 5G są obecnie jednym z najgorętszych tematów na rynku usług telekomunikacyjny. Zagadnieniem istotnymi w dyskusji o przyszłości szerokopasmowego Intenetu są: wybór właściwego modelu budowy sieci nowej generacji, zasady jej finansowania, bezpieczeństwo sieci i ocena poziomu potencjalnych zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa związanych z przedsięwzięciem.

• 2019-06-18 Aktualności Bruksela

Sektor motoryzacyjny potrzebuje kadr

Przyszłość branży w dobie rewolucji przemysłowej 4.0 i elektromobilności była tematem spotkania przedstawicieli Komisji Europejskiej, Związku Pracodawców Motoryzacji i Konfederacji Lewiatan.

• 2019-06-14 Aktualności Bruksela

Europejscy pracodawcy obradowali w Helsinkach

Pekka Lundmark, prezydent EK Fińskiej Federacji Pracodawców w przemówieniu, w czasie spotkania prezydentów BusinessEurope (COPRES) w Helsinkach, podkreślił znaczenie biznesu w osiągnięciu celów klimatycznych dla Europy. Wskazał na konieczność poniesienia kosztu ogromnych nakładów inwestycyjnych, których wymaga uzyskanie neutralności klimatycznej biznesu w 2050 r.

• 2019-06-13 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

BuisinessEurope: EU finance ministers must achieve breakthrough on EMU completion

Growth at risk due to trade tensions, no-deal Brexit, tax uncertainty

• 2019-06-03 Aktualności Bruksela

MPiT tworzy Czarną Księgę barier na Jednolitym Rynku

Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz chce poznać trudności w prowadzeniu działalności transgranicznej przez polskich przedsiębiorców na rynku UE. Informacje, zebrane w Czarnej Księdze barier na Jednolitym Rynku, będą wspierać argumentację Polski w zakresie przeciwdziałania protekcjonistycznym praktykom stosowanym przez niektóre państwa członkowskie.

• 2019-05-30 Aktualności Bruksela

Uczciliśmy wspólny sukces

30 maja odbyło się spotkanie podsumowujące duży sukces Konfederacji Lewiatan, Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) oraz przedstawicieli Polpharma SA. Dzięki ich wspólnym wysiłkom, Parlament Europejski finalnie przyjął SPC MW (Supplementary Protection Certificate Manufacturing Waiver) - znowelizowaną politykę dotyczącą świadectw ochronnych na leki.

• 2019-05-28 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Komisja Europejska pozytywnie o postulatach dotyczących Europejskiego Dialogu Społecznego

Stanowisko wypracowane przez Lewiatana we współpracy z konfederacjami przedsiębiorców z Niemiec (BDA) i Danii (DA), zostało dobrze przyjęte w Brukseli. Zdaniem KE, zaproponowane rozwiązania, nie tylko uwzględniają różnice między poszczególnymi państwami, ale również ułatwiają dialog między partnerami społecznymi, przy poszanowaniu ich autonomii.

• 2019-05-24 Aktualności Bruksela

Prezydent BusinessEurope z wizytą w Warszawie

• 2019-05-21 Aktualności Bruksela

Wspólnie zdecydujmy o przyszłości Europy

Wybory do Parlamentu Europejskiego i zagadnienia dotyczące cyfryzacji zdominowały spotkanie z Europosłem Michałem Bonim.

• 2019-05-17 Aktualności Bruksela

Weźmy udział w wyborach i zagłosujmy za zjednoczoną Europą - rezolucja EKES

W przeddzień wyborów do Parlamentu Europejskiego i uwzględniając deklarację w sprawie przyszłości Europy, uzgodnioną przez szefów państw lub rządów UE27 w Sybinie (Rumunia) w dniu 9 maja 2019 r., Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny wzywa obywateli UE do skorzystania z ich prawa do głosowania.