Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2019

 • 2019-08-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  European businesses call on the G7 to end trade tensions

  As the Group of Seven prepares to meet in Biarritz, France on 24-26 August, BusinessEurope sends a strong message against trade tensions, in favour of free and open trade, supporting the critical role of the multilateral trading system.

 • 2019-07-23 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Najnowszy numer biuletynu Brussels Headlines

  W imieniu Kingi Grafy, dyrektorki naszego biura w Brukseli, zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem biuletynu europejskiego Brussels Headlines.

 • 2019-07-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Zasady dotyczące własności intelektualnej na kolejny cykl polityczny

  Własność intelektualna jest kluczowym elementem gwarantującym postęp, wzrost gospodarczy, konkurencyjność, a także miejsca pracy w Europie. Postęp jest niezwykle ważnym czynnikiem zapewniającym możliwość utrzymania przez Unię Europejską wiodącej pozycji w zakresie rozwoju trwałych rozwiązań, które posłużą za środek do uporania się z obustronnymi wyzwaniami, takimi jak np. bezpieczeństwo konsumenta, urbanizacja, cyfryzacja, zmiana klimatu, czy też zwiększająca się starzejąca populacja.

 • 2019-07-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Rozwój AI sposobem na zmierzenie się z wyzwaniami współczesnego świata

  Sztuczna inteligencja może bezsprzecznie wesprzeć Europę w próbie sprostania społecznym wyzwaniom. Możliwe jest to jednak tylko w przypadku, gdy powstaną odpowiednie ramy prawne regulujące kwestie związane ze sztuczną inteligencją.

 • 2019-07-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Polityka przemysłowa UE jako jeden z priorytetów dla nowego Parlamentu i Komisji

  W Unii Europejskiej rośnie świadomość, że do zbudowania silnej pozycji w globalnym łańcuchu dostaw potrzebny jest rozwój nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie, stabilnego pod względem finansowania i konkurencyjnego przemysłu. Z tego powodu Komisja Europejska 13 września 2017 r. ogłosiła tzw. „Nową Politykę Przemysłową UE". Jest to pierwsza próba skonstruowania holistycznego podejścia na poziomie UE, które ma pomóc w sprostaniu wyzwaniom stojących przed przemysłem europejskim w związku z jego przejściem na nową cyfrową technologię przemysłową, znaną jako Przemysł 4.0.

 • 2019-07-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Wytyczne dla nowej Komisji Europejskiej 2019-2024

  Znamy już nie tylko nazwisko nowego szefa Komisji Europejskiej (KE), pierwszej w historii kobiety na tym stanowisku, ale także priorytety nowej Komisji. Ursula von der Leyen uzyskała od europosłów słaby mandat, poparło ją jedynie 383 z 751 europosłów. Aby przekonać do siebie lewicę i zielonych (ci drudzy ostatecznie i tak jej nie poparli), przedstawiła bardzo pro-socjalny program, którego fundamentem będzie ambitna polityka klimatyczna oraz inicjatywy społeczne, takie jak plan działania na rzecz wdrożenia europejskiego filaru praw socjalnych, wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej, czy potrójnie większy budżet na program Erasmus+.

 • 2019-07-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Gospodarka dobrobytu jednym z celów prezydencji Finlandii w UE

  Gościem 545. sesji plenarnej EKES była Aino-Kaisa Pekonen, fińska minister spraw społecznych i zdrowia. „To trudny czas - jest wiele oczekiwań dotyczących nie tylko bezpieczeństwa, stabilności, ale konkretnych spraw: spowolnienia gospodarczego, trudności na rynku pracy, rosnących nierówności, ale także zmiany paradygmatu rozwoju" - powiedziała.

 • 2019-07-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Congratulations to President-elect von der Leyen

  50 concrete actions needed during first 100 days.

 • 2019-07-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  EKES - New publication: Corporate taxes: less is more - study says

  Corporate taxes are the most harmful form of taxation to economic growth. Contrary to public perception, there has been no reduction in corporate tax revenues in relation to GDP in the last 40 years.

 • 2019-07-01 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: European business welcomes historic EU-Mercosur trade deal

  After 20 years of negotiations the EU and Mercosur have finally delivered a deal. BusinessEurope congratulates EU negotiators on a breakthrough.