Aktualności Bruksela 2019

• 2019-05-16 Aktualności Bruksela

Lewiatan od 19 lat walczy o interesy polskich firm w UE

• Dzisiaj w Brukseli rozpocznie działalność Business and Science Poland, który jest wspierany przez rząd i ma być platformą łączącą przedstawicieli polskiego biznesu w Unii Europejskiej.
    • Zdaniem Konfederacji Lewiatan polski głos w UE będzie mocniejszy, jeśli uda się lepiej zintegrować wszystkie ośrodki działające w Brukseli.
    • Lewiatan swoje biuro w Brukseli otworzył już w 2000 r., na 4 lata przed wejściem Polski do UE. Jako jedyna organizacja z Polski, jest także członkiem BusinessEurope, największej organizacji europejskich pracodawców.

• 2019-05-15 Aktualności Bruksela

Czego polski biznes oczekuje od UE - wyniki ankiety Lewiatana

Przedstawiamy wyniki ankiety Lewiatana, w której sprawdzaliśmy oczekiwania polskich przedsiębiorców względem nowej kadencji Parlamentu Europejskiego. Zwraca uwagę bardzo wysokie poparcie dla obecności Polski w UE.

• 2019-05-14 Aktualności Bruksela

Podziękowanie za udział w European Business Summit 2019

Preydent BusinessEurope Pierre Gattaz oraz Dyrektor generalny Markus J. Beyrer podziękowali Prezydent Lewiatana Henryce Bochniarz za udział w European Business Summit 2019.

• 2019-05-13 Aktualności Bruksela

Członkowie EKES-u apelują o otwartą, zjednoczoną i silną UE

Jako europejscy delegaci reprezentujący pracodawców i przedsiębiorców opowiadamy się za Unią Europejską i jej wartościami: demokracją, wolnością, prawami podstawowymi i praworządnością.

• 2019-05-10 Aktualności Bruksela

Jaka Europa po wyborach? Spotkanie z europosłanką Danutą Hübner

W środę w Konfederacji Lewiatan rozmawialiśmy z prof. Danutą Hübner o przyszłości Europy i pozycji Polski w UE. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 26 maja tego roku, przedsiębiorcy z Lewiatana mieli okazję do bezpośredniej rozmowy z panią europoseł o istotnych dla biznesu zagadnieniach.

• 2019-05-09 Aktualności Bruksela

European Business Summit o wzroście gospodarczym i eurowyborach

W dniach 6-7 maja br. w Brukseli odbyła się dziewiętnasta edycja European Business Summit (EBS). Motywem przewodnim tegorocznej konferencji było zapewnienie wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu i innowacyjności w całej UE. Towarzyszyły temu dyskusje nt. tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz możliwego składu i priorytetów następnej Komisji Europejskiej. Wśród panelistów była Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz. W konferencji uczestniczyli również Kinga Grafa, dyrektorka biura Lewiatana w Brukseli oraz Adam Dorywalski, ekspert Lewiatana ds. UE.

• 2019-04-30 Aktualności Bruksela

Silna Unia Europejska to silna Polska

• 2019-04-29 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

BusinessEurope: EU should rebalance trade and become climate neutral

European business presents its new energy and climate and trade strategies

• 2019-04-18 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Horyzont Europa trampoliną do zbudowania innowacyjnej i konkurencyjnej firmy

W następnym budżecie UE na lata 2021-2027 Komisja Europejska zaproponowała 100 mld euro na badania naukowe i innowacje w ramach programu Horyzont Europa, a Parlament Europejski sugeruje, aby było to nawet 120 mld euro. Ma on zastąpić dotychczasowy program Horyzont 2020.

• 2019-04-17 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Komisja Europejska aktualizuje przepisy dotyczące kredytów konsumenckich

Obecnie Komisja Europejska dokonuje rewizji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/48/WE z dnia 23 kwietnia 2008 r. w sprawie umów o kredyt konsumencki oraz uchylająca dyrektywę Rady 87/102/EWG (Evaluation of the consumer credit directive). Przy tej okazji należy poruszyć problem implementacji przepisów w obszarze rekalkulacji kosztów kredytu w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego.