Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2019

 • 2019-05-16 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Lewiatan od 19 lat walczy o interesy polskich firm w UE

  • Dzisiaj w Brukseli rozpocznie działalność Business and Science Poland, który jest wspierany przez rząd i ma być platformą łączącą przedstawicieli polskiego biznesu w Unii Europejskiej.
  • Zdaniem Konfederacji Lewiatan polski głos w UE będzie mocniejszy, jeśli uda się lepiej zintegrować wszystkie ośrodki działające w Brukseli.
  • Lewiatan swoje biuro w Brukseli otworzył już w 2000 r., na 4 lata przed wejściem Polski do UE. Jako jedyna organizacja z Polski, jest także członkiem BusinessEurope, największej organizacji europejskich pracodawców.

 • 2019-05-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Czego polski biznes oczekuje od UE - wyniki ankiety Lewiatana

  Przedstawiamy wyniki ankiety Lewiatana, w której sprawdzaliśmy oczekiwania polskich przedsiębiorców względem nowej kadencji Parlamentu Europejskiego. Zwraca uwagę bardzo wysokie poparcie dla obecności Polski w UE. 

 • 2019-05-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Podziękowanie za udział w European Business Summit 2019

  Preydent BusinessEurope Pierre Gattaz oraz Dyrektor generalny Markus J. Beyrer podziękowali Prezydent Lewiatana Henryce Bochniarz za udział w European Business Summit 2019.

 • 2019-05-13 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Członkowie EKES-u apelują o otwartą, zjednoczoną i silną UE

  Jako europejscy delegaci reprezentujący pracodawców i przedsiębiorców opowiadamy się za Unią Europejską i jej wartościami: demokracją, wolnością, prawami podstawowymi i praworządnością.

 • 2019-05-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jaka Europa po wyborach? Spotkanie z europosłanką Danutą Hübner

  W środę w Konfederacji Lewiatan rozmawialiśmy z prof. Danutą Hübner o przyszłości Europy i pozycji Polski w UE. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 26 maja tego roku, przedsiębiorcy z Lewiatana mieli okazję do bezpośredniej rozmowy z panią europoseł o istotnych dla biznesu zagadnieniach.

 • 2019-05-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  European Business Summit o wzroście gospodarczym i eurowyborach

  W dniach 6-7 maja br. w Brukseli odbyła się dziewiętnasta edycja European Business Summit (EBS). Motywem przewodnim tegorocznej konferencji było zapewnienie wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu i innowacyjności w całej UE. Towarzyszyły temu dyskusje nt. tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz możliwego składu i priorytetów następnej Komisji Europejskiej. Wśród panelistów była Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz. W konferencji uczestniczyli również Kinga Grafa, dyrektorka biura Lewiatana w Brukseli oraz Adam Dorywalski, ekspert Lewiatana ds. UE.

 • 2019-04-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Silna Unia Europejska to silna Polska

 • 2019-04-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: EU should rebalance trade and become climate neutral

  European business presents its new energy and climate and trade strategies

 • 2019-04-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Horyzont Europa trampoliną do zbudowania innowacyjnej i konkurencyjnej firmy

  W następnym budżecie UE na lata 2021-2027 Komisja Europejska zaproponowała 100 mld euro na badania naukowe i innowacje w ramach programu Horyzont Europa, a Parlament Europejski sugeruje, aby było to nawet 120 mld euro. Ma on zastąpić dotychczasowy program Horyzont 2020.

 • 2019-04-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisja Europejska aktualizuje przepisy dotyczące kredytów konsumenckich

  Obecnie Komisja Europejska dokonuje rewizji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/48/WE z dnia 23 kwietnia 2008 r. w sprawie umów o kredyt konsumencki oraz uchylająca dyrektywę Rady 87/102/EWG (Evaluation of the consumer credit directive). Przy tej okazji należy poruszyć problem implementacji przepisów w obszarze rekalkulacji kosztów kredytu w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego.