Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2019

 • 2019-06-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Rozpoczęły się prace nad programowaniem perspektywy finansowej na lata 2021-2027

  Szacowany budżet polityki spójności dla Polski na te lata to ok. 61 mld euro. W kwietniu 2019 r. zarządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju powołano 5 grup roboczych, które w ciągu najbliższego roku powinny wypracować propozycję kształtu przyszłych programów operacyjnych. Pracami grup kieruje MIiR. W ich skład wchodzą resorty merytorycznie odpowiedzialne za dany obszar polityki, przedstawiciele zarządów województw, innych jednostek samorządu, środowisk naukowych, organizacji pozarządowych, partnerów społecznych i gospodarczych oraz eksperci w dziedzinach odpowiadających zakresowi właściwego programu operacyjnego.

 • 2019-06-24 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: European business seeks a step change in EU social policy

  Today, BusinessEurope published its new strategic paper on the future EU social dimension, seeking a step change in EU social policy. Given the challenges Europe is facing today, our social achievements and progress can't be taken for granted.

 • 2019-06-24 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Lewiatan w Brukseli - wydarzenia tygodnia

  Przeegląd najważniejszych wydarzeń z udziałem brukselskiego biura Lewiatana.

 • 2019-06-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Europosłowie komentują wyniki badania Lewiatana

  Europosłowie Elżbieta Łukacijewska i Jan Olbrycht skomentowali badanie Lewiatana, w którym sprawdzaliśmy czego polski biznes oczekuje od UE.

 • 2019-06-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Klauzula mediacyjna w kontraktach - do czego służy?

  Do rozwiązania w drodze mediacji nadają się przede wszystkim spory wynikające z krajowych i międzynarodowych umów handlowych, spory dotyczące przekształceń i połączeń spółek, a także te, które dotyczą renegocjacji długoletnich umów handlowych oraz konfliktów pomiędzy wspólnikami - wynika z danych ICC (International Chamber of Commerce) w Paryżu i VIAC (Vienna International Arbitral Centre) w Wiedniu.

 • 2019-06-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: Spotkanie ws. zagadnień związanych z szeroko pojętą cyfryzacją

  Spotkanie rozpoczęło się od analizy powyborczej przedstawionej przez Davide Ferrari z VoteWatch Europe, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Aż 62% wybranych to nowi europarlamentarzyści.

 • 2019-06-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Cyberbezpieczeństwo sieci 5G

  Inwestycje w rozwój sieci 5G są obecnie jednym z najgorętszych tematów na rynku usług telekomunikacyjny. Zagadnieniem istotnymi w dyskusji o przyszłości szerokopasmowego Intenetu są: wybór właściwego modelu budowy sieci nowej generacji, zasady jej finansowania, bezpieczeństwo sieci i ocena poziomu potencjalnych zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa związanych z przedsięwzięciem.

 • 2019-06-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Sektor motoryzacyjny potrzebuje kadr

  Przyszłość branży w dobie rewolucji przemysłowej 4.0 i elektromobilności była tematem spotkania przedstawicieli Komisji Europejskiej, Związku Pracodawców Motoryzacji i Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-06-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Europejscy pracodawcy obradowali w Helsinkach

  Pekka Lundmark, prezydent EK Fińskiej Federacji Pracodawców w przemówieniu, w czasie spotkania prezydentów BusinessEurope (COPRES) w Helsinkach, podkreślił znaczenie biznesu w osiągnięciu celów klimatycznych dla Europy. Wskazał na konieczność poniesienia kosztu ogromnych nakładów inwestycyjnych, których wymaga uzyskanie neutralności klimatycznej biznesu w 2050 r.

 • 2019-06-13 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BuisinessEurope: EU finance ministers must achieve breakthrough on EMU completion

  Growth at risk due to trade tensions, no-deal Brexit, tax uncertainty