Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2019

 • 2019-06-03 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  MPiT tworzy Czarną Księgę barier na Jednolitym Rynku

  Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz chce poznać trudności w prowadzeniu działalności transgranicznej przez polskich przedsiębiorców na rynku UE. Informacje, zebrane w Czarnej Księdze barier na Jednolitym Rynku, będą wspierać argumentację Polski w zakresie przeciwdziałania protekcjonistycznym praktykom stosowanym przez niektóre państwa członkowskie.

 • 2019-05-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Uczciliśmy wspólny sukces

  30 maja odbyło się spotkanie podsumowujące duży sukces Konfederacji Lewiatan, Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) oraz przedstawicieli Polpharma SA. Dzięki ich wspólnym wysiłkom, Parlament Europejski finalnie przyjął SPC MW (Supplementary Protection Certificate Manufacturing Waiver) - znowelizowaną politykę dotyczącą świadectw ochronnych na leki.

 • 2019-05-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisja Europejska pozytywnie o postulatach dotyczących Europejskiego Dialogu Społecznego

  Stanowisko wypracowane przez Lewiatana we współpracy z konfederacjami przedsiębiorców z Niemiec (BDA) i Danii (DA), zostało dobrze przyjęte w Brukseli. Zdaniem KE, zaproponowane rozwiązania, nie tylko uwzględniają różnice między poszczególnymi państwami, ale również ułatwiają dialog między partnerami społecznymi, przy poszanowaniu ich autonomii.

 • 2019-05-24 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Prezydent BusinessEurope z wizytą w Warszawie


 • 2019-05-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Wspólnie zdecydujmy o przyszłości Europy

  Wybory do Parlamentu Europejskiego i zagadnienia dotyczące cyfryzacji zdominowały spotkanie z Europosłem Michałem Bonim.

 • 2019-05-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Weźmy udział w wyborach i zagłosujmy za zjednoczoną Europą - rezolucja EKES

  W przeddzień wyborów do Parlamentu Europejskiego i uwzględniając deklarację w sprawie przyszłości Europy, uzgodnioną przez szefów państw lub rządów UE27 w Sybinie (Rumunia) w dniu 9 maja 2019 r., Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny wzywa obywateli UE do skorzystania z ich prawa do głosowania. 

 • 2019-05-16 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Lewiatan od 19 lat walczy o interesy polskich firm w UE

  • Dzisiaj w Brukseli rozpocznie działalność Business and Science Poland, który jest wspierany przez rząd i ma być platformą łączącą przedstawicieli polskiego biznesu w Unii Europejskiej.
  • Zdaniem Konfederacji Lewiatan polski głos w UE będzie mocniejszy, jeśli uda się lepiej zintegrować wszystkie ośrodki działające w Brukseli.
  • Lewiatan swoje biuro w Brukseli otworzył już w 2000 r., na 4 lata przed wejściem Polski do UE. Jako jedyna organizacja z Polski, jest także członkiem BusinessEurope, największej organizacji europejskich pracodawców.

 • 2019-05-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Czego polski biznes oczekuje od UE - wyniki ankiety Lewiatana

  Przedstawiamy wyniki ankiety Lewiatana, w której sprawdzaliśmy oczekiwania polskich przedsiębiorców względem nowej kadencji Parlamentu Europejskiego. Zwraca uwagę bardzo wysokie poparcie dla obecności Polski w UE. 

 • 2019-05-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Podziękowanie za udział w European Business Summit 2019

  Preydent BusinessEurope Pierre Gattaz oraz Dyrektor generalny Markus J. Beyrer podziękowali Prezydent Lewiatana Henryce Bochniarz za udział w European Business Summit 2019.

 • 2019-05-13 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Członkowie EKES-u apelują o otwartą, zjednoczoną i silną UE

  Jako europejscy delegaci reprezentujący pracodawców i przedsiębiorców opowiadamy się za Unią Europejską i jej wartościami: demokracją, wolnością, prawami podstawowymi i praworządnością.