Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2019

 • 2019-05-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jaka Europa po wyborach? Spotkanie z europosłanką Danutą Hübner

  W środę w Konfederacji Lewiatan rozmawialiśmy z prof. Danutą Hübner o przyszłości Europy i pozycji Polski w UE. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 26 maja tego roku, przedsiębiorcy z Lewiatana mieli okazję do bezpośredniej rozmowy z panią europoseł o istotnych dla biznesu zagadnieniach.

 • 2019-05-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  European Business Summit o wzroście gospodarczym i eurowyborach

  W dniach 6-7 maja br. w Brukseli odbyła się dziewiętnasta edycja European Business Summit (EBS). Motywem przewodnim tegorocznej konferencji było zapewnienie wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu i innowacyjności w całej UE. Towarzyszyły temu dyskusje nt. tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz możliwego składu i priorytetów następnej Komisji Europejskiej. Wśród panelistów była Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz. W konferencji uczestniczyli również Kinga Grafa, dyrektorka biura Lewiatana w Brukseli oraz Adam Dorywalski, ekspert Lewiatana ds. UE.

 • 2019-04-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Silna Unia Europejska to silna Polska

 • 2019-04-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: EU should rebalance trade and become climate neutral

  European business presents its new energy and climate and trade strategies

 • 2019-04-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Horyzont Europa trampoliną do zbudowania innowacyjnej i konkurencyjnej firmy

  W następnym budżecie UE na lata 2021-2027 Komisja Europejska zaproponowała 100 mld euro na badania naukowe i innowacje w ramach programu Horyzont Europa, a Parlament Europejski sugeruje, aby było to nawet 120 mld euro. Ma on zastąpić dotychczasowy program Horyzont 2020.

 • 2019-04-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisja Europejska aktualizuje przepisy dotyczące kredytów konsumenckich

  Obecnie Komisja Europejska dokonuje rewizji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/48/WE z dnia 23 kwietnia 2008 r. w sprawie umów o kredyt konsumencki oraz uchylająca dyrektywę Rady 87/102/EWG (Evaluation of the consumer credit directive). Przy tej okazji należy poruszyć problem implementacji przepisów w obszarze rekalkulacji kosztów kredytu w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego.

 • 2019-04-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Raport Eurofound n.t. relacji przemysłowych w Europie

  Od początku 2019 r. wystąpiło na różnych forach europejskich duże ożywienie dyskusji nt. stanu i perspektyw dialogu społecznego tak na szczeblu europejskim, jak i w poszczególnych krajach członkowskich.

 • 2019-04-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie 25-27 września 2019

  Europa po wyborach: wiele prędkości czy różne kierunki? Czwarta rewolucja przemysłowa: pułapka technologiczna, kompetencje, zawody i przedsiębiorstwa jutra. Jak będzie wyglądał rynek przyszłości i jak funkcjonować będzie demokracja? O tym m.in. rozmawiać będą uczestnicy 9 edycji Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie , które odbędzie się 25-27 września 2019.

 • 2019-04-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Wydarzenia tygodnia w Brukseli

  9 kwietnia, Kinga Grafa, dyrektorka biura Lewiatana w Brukseli, wzięła udział w konferencji zorganizowanej przez Stałe Przedstawicielstwo Rumunii przy UE oraz Industry4Europe, pt. „Setting the scene for an industrial vision for 2030 and beyond". Podczas spotkania przedstawiciele...

 • 2019-04-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope pushes for more Single Market

  BusinessEurope on 10 April invited Member State officials, EU institutions and stakeholder partners such as business organisations, the European Trade Union Confederation (ETUC), the European Consumer Organisation (BEUC) and think tanks to have an open discussion on the future design of the Single Market rules and their implementation after the European election.