Aktualności Bruksela 2019

• 2019-04-05 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Konferencja "Karta praw podstawowych z perspektywy prawa pracy UE."

Dziś w Brukseli odbywa się konferencja Karta praw podstawowych z perspektywy prawa pracy UE. W spotkaniu udział biorą przedstawiciele Komisji Europejskiej, państw członkowskich, świata nauki oraz reprezentowanych na poziomie unijnym organizacji związków zawodowych oraz organizacji pracodawców.

• 2019-04-02 Aktualności Bruksela

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2019 - rusza nabór

Jeżeli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich, realizujesz lub zrealizowałeś ciekawy projekt, zgłoś się już dziś i dołącz do akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2019 (DOFE).

• 2019-04-01 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Chińskie BIZ w Unii Europejskiej: implikacje dla europejskiego biznesu i kształtowania polityki

29 marca odbyła się dyskusja w BusinessEurope nt. chińskich inwestycji w UE, w której udział wziął Adam Dorywalski, ekspert Lewiatana w Brukseli. Do dyskusji zaproszeni zostali również Agatha Kratz z Rhodium Group i Mikko Huotari z Mercator Institute for China Studies, którzy przedstawili rezultaty przeprowadzonego przez nich obszernego badania pt. ‘Chinese FDI in the European Union: 2018 Trends and Impact of New Screening Policies.

• 2019-04-01 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

O europejskim filarze praw socjalnych w EKES-ie

28 marca miało miejsce wysłuchanie publiczne nt. europejskiego filaru praw socjalnych, zorganizowane przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, w którym udział wzięli Kinga Grafa, dyrektorka biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli oraz Adam Dorywalski, ekspert ds. UE.

• 2019-03-29 Aktualności Bruksela

Lewiatan w Brukseli - wydarzenia tygodnia

Kinga Grafa, dyrektorka biura Lewiatana w Brukseli spotkała się 26 marca z grupą dyrektorów biur regionalnych NHO, aby przedstawić działalność Konfederacji Lewiatan w kraju i Brukseli oraz dotychczasową współpracę pomiędzy dwoma federacjami (m. in. w ramach EFNI 2018).

• 2019-03-27 Aktualności Bruksela

Relacja ze spotkania Egelund Network

W dniach 20-21 marca odbyło się spotkanie Egelund Network, czyli nieformalnego zrzeszenia federacji z regionu Morza Bałtyckiego, które należą do BusinessEurope. Głównym tematem tegorocznych dyskusji była konkurencyjność Europy. Konfederację Lewiatan reprezentowała dyrektorka biura w Brukseli Kinga Grafa.

• 2019-03-21 Aktualności Bruksela

Rozpoczyna się szczyt Rady Europejskiej

Dzisiaj rozpocznie się dwudniowy szczyt Rady Europejskiej w Brukseli, na który przyjadą wszyscy szefowie państw i rządów, ciągle jeszcze 28 państw członkowskich UE. Poza kwestią Brexitu, przywódcy będą dyskutować o zwalczaniu dezinformacji w kontekście zbliżających się wyborów europejskich, a także o zmianach klimatu, relacjach z Chinami, unijnej polityce handlowej i przemysłowej oraz o dalszej integracji jednolitego rynku i stworzeniu unii kapitałowej.

• 2019-03-20 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

BusinessEurope statement on Brexit ahead of the European Council meeting on 21-22 March 2019

Brexit day is approaching rapidly and uncertainty is exponentially growing among citizens and businesses

• 2019-03-19 Aktualności Bruksela

Sesja plenarna Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego

Lutowa sesja plenarna Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego dała okazję do debaty z Philem Hoganem, komisarzem ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich na temat WPR oraz Jeanem Claudem Junckerem i innymi gośćmi o roli społeczeństwa obywatelskiego na rzecz idei rEUnaissance. Gościem specjalnym tej części była Greta Thunberg która apelowała, w imieniu swojego pokolenia, o szybkie i bardzo konkretne środki na rzecz klimatu i zrównoważonego rozwoju: „Potrzebujemy nowej polityki, nowej gospodarki. Musimy przestać konkurować i dzielić się zasobami. Nie możecie tylko siedzieć i uważać, że to stanie się samo".

• 2019-03-19 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Konsultacje Międzynarodowego Związku Pocztowego – stanowisko Konfederacji Lewiatan oraz organizacji biznesowych

Koalicja organizacji biznesowych pod przewodnictwem Konfederacji Lewiatan wzięła udział w konsultach organizowanych przez UPU (Międzynarodowy Związek Pocztowy), wyrażając swoje stanowisko odnośnie międzynarodowego systemu obowiązujących rekompensat za przesyłki pocztowe.