Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2019

 • 2019-04-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Bunt w Europie – dyskusja o europejskiej polityce klimatycznej i związanych z nią ruchach społecznych

  2 kwietnia w Brukseli odbyła się debata, pt. „Revolt in Europe - Social Movements and Climate Policies", której organizatorem była norweska firma energetyczna - Equinor. Uczestnicy rozmawiali o tym, co oznaczają dla Europy nasilające się ruchy społeczne, m. in. młodzieży dopominającej się o ochronę środowiska, czy protesty ruchu żółtych kamizelek.

 • 2019-04-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Konferencja Komisji Europejskiej „Przyszłość pracy: Teraźniejszość. Przyszłość. Dla wszystkich.”

  Tematem otwartej dyskusji podczas zorganizowanej przez Komisję Europejską konferencji „Przyszłość pracy: Teraźniejszość. Przyszłość. Dla wszystkich." były główne zmiany zachodzące w świecie pracy.

 • 2019-04-08 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Bruksela - przegląd wydarzeń tygodnia

  Przedstawiamy przegląd wydarzeń tygodnia, w których wzięli udział przedstawiciele brukselskiego biura Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-04-08 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Czy mamy do czynienia z powrotem państw narodowych w Europie?

  4 kwietna odbyła się konferencja w Stałym Przedstawicielstwie Szwecji przy UE na temat bieżącego kierunku integracji europejskiej i tego, czy w kontekście coraz większej popularności partii populistycznych mamy obecnie do czynienia z powrotem państw narodowych. W spotkaniu uczestniczyli Kinga Grafa, Dyrektor biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli i Adam Dorywalski, ekspert ds. UE.

 • 2019-04-05 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Konferencja "Karta praw podstawowych z perspektywy prawa pracy UE."

  Dziś w Brukseli odbywa się konferencja Karta praw podstawowych z perspektywy prawa pracy UE. W spotkaniu udział biorą przedstawiciele Komisji Europejskiej, państw członkowskich, świata nauki oraz reprezentowanych na poziomie unijnym organizacji związków zawodowych oraz organizacji pracodawców.

 • 2019-04-02 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2019 - rusza nabór

  Jeżeli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich, realizujesz lub zrealizowałeś ciekawy projekt, zgłoś się już dziś i dołącz do akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2019 (DOFE).

 • 2019-04-01 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Chińskie BIZ w Unii Europejskiej: implikacje dla europejskiego biznesu i kształtowania polityki

  29 marca odbyła się dyskusja w BusinessEurope nt. chińskich inwestycji w UE, w której udział wziął Adam Dorywalski, ekspert Lewiatana w Brukseli. Do dyskusji zaproszeni zostali również Agatha Kratz z Rhodium Group i Mikko Huotari z Mercator Institute for China Studies, którzy przedstawili rezultaty przeprowadzonego przez nich obszernego badania pt. ‘Chinese FDI in the European Union: 2018 Trends and Impact of New Screening Policies.

 • 2019-04-01 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  O europejskim filarze praw socjalnych w EKES-ie

  28 marca miało miejsce wysłuchanie publiczne nt. europejskiego filaru praw socjalnych, zorganizowane przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, w którym udział wzięli Kinga Grafa, dyrektorka biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli oraz Adam Dorywalski, ekspert ds. UE.

 • 2019-03-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Lewiatan w Brukseli - wydarzenia tygodnia

  Kinga Grafa, dyrektorka biura Lewiatana w Brukseli spotkała się 26 marca z grupą dyrektorów biur regionalnych NHO, aby przedstawić działalność Konfederacji Lewiatan w kraju i Brukseli oraz dotychczasową współpracę pomiędzy dwoma federacjami (m. in. w ramach EFNI 2018).

 • 2019-03-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Relacja ze spotkania Egelund Network

  W dniach 20-21 marca odbyło się spotkanie Egelund Network, czyli nieformalnego zrzeszenia federacji z regionu Morza Bałtyckiego, które należą do BusinessEurope. Głównym tematem tegorocznych dyskusji była konkurencyjność Europy. Konfederację Lewiatan reprezentowała dyrektorka biura w Brukseli Kinga Grafa.