Bruksela - przegląd wydarzeń tygodnia

Przedstawiamy przegląd wydarzeń tygodnia, w których wzięli udział przedstawiciele brukselskiego biura Konfederacji Lewiatan.

Spotkanie robocze „czysta planeta" w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE

2 kwietnia br. odbyło się spotkanie w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE, na które zaproszeni zostali przedstawiciele polskich organizacji biznesowych w Brukseli, w tym Kinga Grafa, Dyrektor biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli i Adam Dorywalski, ekspert Konfederacji Lewiatan ds. UE. Na spotkaniu dyskutowano o stanowisku polskiego rządu ws. strategii Komisji Europejskiej zaprezentowanej 28 listopada 2018 r. dla dostatniej, nowoczesnej, konkurencyjnej i neutralnej dla klimatu gospodarki do 2050 r.

Szkolenie "Jak interpretować analizy i statystyki uczestnictwa regionów w PR Horyzont 2020"

2 kwietnia br. w biurze Polskiej Akademii Nauk w Brukseli odbyło się szkolenie dla pracowników polskich organizacji działających w Brukseli dot. interpretowania analiz i statystyk uczestnictwa regionów i firm w Programie Ramowym Horyzont 2020. Uczestniczył w nim Adam Dorywalski, ekspert Konfederacji Lewiatan ds. UE.


Czy mamy do czynienia z powrotem państw narodowych w Europie?

4 kwietna br. odbyła się konferencja w Stałym Przedstawicielstwie Szwecji przy UE na temat bieżącego kierunku integracji europejskiej i tego, czy w kontekście coraz większej popularności partii populistycznych mamy obecnie do czynienia z powrotem państw narodowych. W spotkaniu uczestniczyli Kinga Grafa, Dyrektor biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli i Adam Dorywalski, ekspert ds. UE. Pełną relację z przebiegu konferencji można przeczytać tutaj .