Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2020

 • 2020-04-16 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Mapa drogowa Komisji Europejskiej

  Komisja Europejska zaproponowała mapę drogową ws. stopniowego znoszenia ograniczeń wprowadzonych w UE w związku z pandemią koronawirusa. Przewodnicząca Ursula von der Leyen zaapelowała o wymianę informacji pomiędzy państwami członkowskimi a Brukselą nt. narodowych strategii wyjścia z lockdownu.

 • 2020-04-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisja Europejska pomoże MŚP najbardziej dotkniętym kryzysem COVID-19

  W komunikacie z 13 marca Komisja Europejska zobowiązała się do natychmiastowego udzielenia pomocy najbardziej dotkniętym kryzysem COVID-19 MŚP, ze środkami pieniężnymi dostępnymi dla nich już w kwietniu.

 • 2020-04-08 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Lewiatan i TLP wspólnie na rzecz sektora transportu

  Konfederacja Lewiatan i TLP wspólnie pracowały nad stanowiskiem BusinessEurope - największej organizacji biznesowej w Brukseli. W jej skład wchodzą federacje pracodawców z poszczególnych europejskich krajów.

 • 2020-04-07 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Apel Lewiatana o wsparcie sektora telekomunikacyjnego

  Konfederacja Lewiatan wraz z Austriacką Federacją Przemysłową oraz Chorwackim Związkiem Pracodawców skierowała do unijnego komisarza ds. rynku wewnętrznego Thierry'ego Breton'a apel z prośbą o przesunięcie terminów stosowania przepisów dotyczących branży telekomunikacyjnej.

 • 2020-04-02 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  KE proponuje 100 mld euro na ochronę miejsc pracy. Polska powinna szybko wystąpić o pożyczkę

  • Komisja Europejska proponuje SURE, nowy tymczasowy instrument o wartości do 100 miliardów euro na ochronę miejsc pracy i osób zatrudnionych.
  • Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowy program unijny może pomóc Polsce w utrzymaniu tysięcy miejsc pracy zagrożonych kryzysem związanym z epidemią koronawirusa.

 • 2020-03-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ochrona europejskiej gospodarki powinna być priorytetem dla unijnych przywódców

  Przed planowaną na 26 marca br. wideokonferencją Rady Europejskiej, Prezydent BusinessEurope Pierre Gattaz przypomniał o stanowisku federacji w związku z kryzysem: „W tym tygodniu europejscy przywódcy mają historyczną okazję, aby postawić unijną solidarność, działanie i odpowiedzialność w centrum naszej reakcji na kryzys. Długoterminowy dobrobyt Europy można zabezpieczyć tylko wtedy, gdy przywódcy europejscy zrobią wszystko co w ich mocy, aby zachować unię gospodarczą i walutową oraz jednolity rynek. Oba mają zasadnicze znaczenie dla dobrobytu naszej gospodarki, naszych firm i pracowników."

 • 2020-03-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Cel klimatyczny 2030

  KE ogłosiła 18 marca br. plan działania dotyczący przygotowania Komunikatu ws. Planu Celu Klimatycznego na 2030 r., który zostanie dołączony do wniosku zmieniającego poziom redukcji emisji na 2030 r. zgodnie z art. 2 ust. 3 Prawa Klimatycznego. Jest to bardzo istotny dokument, bo na jego...

 • 2020-03-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  O czym myśli Europa?

  Kryzys kryzysem, ale prace koncepcyjne, regulacyjne, strategiczne w Brukseli trwają, choć z pewnością w zwolnionym tempie. Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny zawiesił swoje spotkania i pracuje zdalnie do 27 marca. Jeśli granice będą zamknięte, a na to wygląda, spotka się pewnie nie wcześniej niż w maju. Niemniej warto przyjrzeć się liście nowych prac Komitetu, które, jak zawsze, wynikają albo ze zlecenia Komisji Europejskiej, albo Prezydencji, albo inicjatywy Komitetu.

 • 2020-03-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: Solidarność europejska niezbędna do przezwyciężenia kryzysu

  „Zobowiązanie podjęte na wczorajszym szczycie Rady Europejskiej, aby zrobić wszystko, co konieczne, w celu rozwiązania poważnego kryzysu, przed którym stoimy, jest mile widziane przez europejską społeczność przedsiębiorców. Państwa członkowskie w całej UE już teraz podejmują działania, w...

 • 2020-03-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Sztuczna inteligencja a działania organów ścigania

  Po opublikowaniu Białej Księgi dotyczącej sztucznej inteligencji, Komisja LIBE postanowiła, jako kolejny krok, omówić kwestię sztucznej inteligencji w sprawach karnych oraz jej wykorzystanie przez organy ścigania.