Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela 2021

 • 2021-12-01 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Prezydent Lewiatana spotkał się z prezydentem Francji

  Maciej Witucki spotkał się z Emmanuelem Macronem w Paryżu podczas Rady Prezydentów BusinessEurope. W posiedzeniu wzięli udział szefowie 40 federacji pracodawców z krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym Konfederacji Lewiatan.

 • 2021-11-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ważne informacje dla eksporterów do Wielkiej Brytanii

  Komisja Europejska przypomina o zmianach, które wejdą w życie po 31 grudnia bieżącego roku. Wtedy zakończy się okres przejściowy związany z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Od 1 stycznia 2021 handel między Unią Europejską a Wielką Brytanią reguluje umowa o wolnym handlu.

 • 2021-11-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Subsydia zagraniczne nie mogą zakłócać konkurencji na rynku wewnętrznym

  • Rozporządzenie w sprawie zakłóceń powodowanych przez subsydia zagraniczne na jednolitym rynku, które jest właśnie w konsultacjach społecznych, może ograniczyć szkodliwy wpływ takich subsydiów na konkurencję na rynku wewnętrznym - uważa Konfederacja Lewiatan.
  • Niektóre przepisy wymagają jednak doprecyzowania, m.in. uprawnienia dochodzeniowe KE, czy oddziaływanie regulacji na zamówienia publiczne.

 • 2021-11-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Rozmowy o ważnych projektach Komisji Europejskiej - w Paryżu obradowała Rada Prezydentów BusinessEurope

  W czwartek i piątek (25-26.10) w Paryżu obradowała Rada Prezydentów BusinessEurope. To międzynarodowa organizacja zrzeszająca federacje pracodawców z poszczególnych krajów członkowskich UE, w tym Konfederację Lewiatan. W spotkaniu uczestniczył prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki, zastępca Dyrektora Generalnego Marzena Chmielewska i dyrektor biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli Kinga Grafa.

 • 2021-11-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Skomplikowane przepisy hamują rozwój firm – apel Rady Prezydentów BusinessEurope

  Prezydenci 40 federacji członkowskich BusinessEurope wezwali w piątek (26.11) przyszłą francuską prezydencję Unii Europejskiej do walki ze złożonością unijnych projektów legislacyjnych. W stanowisku BusinessEurope podkreślono, że skomplikowane przepisy hamują rozwój milionów małych, średnich i dużych przedsiębiorstw europejskich.

 • 2021-11-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Apel BusinessEurope do Rady UE ds. Konkurencyjności. Temat - kluczowe kwestie dla przemysłu europejskiego

  BusinessEurope w swoim liście zaadresowanym do Prezydencji Słoweńskiej w kontekście odbywającego się w dniach 25-26 listopada szczytu Rady UE ds. Konkurencyjności, dziękuję za przedyskutowanie na ostatnim spotkaniu tak ważnych tematów dla przemysłu europejskiego jak Pakiet Fit for 55, Komunikat ws. lepszego stanowienia prawa oraz postępy w usuwaniu barier na jednolitym rynku. Ponadto, BusinessEurope zwraca uwagę na to, że wyzwania związane z pandemią jeszcze się nie skończyły.

 • 2021-11-22 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  EFNI: KE odpowiedziała na Deklarację Sopocką

  Komisja Europejska przesłała list, który jest odpowiedzią na Deklarację Sopocką oraz wspólną deklarację Konfederacji Lewiatan i związków pracodawców z Niemiec (BDI) i Francji (MEDEF). Oba dokumenty przyjęto na Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie.

 • 2021-11-16 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Sprawozdanie: unijny eksport wspiera ponad 38 mln miejsc pracy w UE

  Jedna z wielu liczb znajdujących się w opublikowanym przez Komisję Europejską nowym sprawozdaniu dowodzi znaczenia otwartej polityki handlowej dla europejskich miejsc pracy. Sprawozdanie odnoszące się do wymiany handlowej i miejsc pracy zawiera szereg danych statystycznych dotyczących europejskich miejsc pracy powiązanych z europejską wymianą handlową.

 • 2021-11-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  List pracodawców do Komisji Europejskiej w sprawie polityki konkurencji

  Konfederacja Lewiatan razem z organizacjami pracodawców z Finlandii (EK), Danii (DI), Norwegii (NHO), Szwecji (SN), Portugalii (CIP), Irlandii (IBEC) i Łotwy (LDDK) wysłała list do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i do wiceprzewodniczącej Margrethe Vestager w sprawie planowanej rewizji polityki konkurencji UE.

 • 2021-11-05 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Wspólna deklaracja Konfederacji Lewiatan, MEDEF i BDI

  In 1991, the French, German and Polish Foreign Ministers created the Weimar Triangle, based on the concept that the three countries share a common vision of the future of Europe and that the reconciliation of societies among them is indispensable for securing peace and prosperity in Europe. The...