Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2017-07-26 Aktualności
  Aktualności

  Związki pracodawców zainicjowały zmiany w RPO

  Jednym z wyzwań dla obecnego rynku pracy jest łączenie edukacji ze zdobywaniem praktycznego doświadczenia zawodowego. Wśród wielu kwestii, nad którymi należy pracować jest potrzeba otwarcia się szkół na oczekiwania pracodawców i większe włączenie środowiska pracodawców w proces kształcenia zawodowego.

 • 2017-07-26 Aktualności
  Aktualności

  Z min. Magierowskim (MSZ) o umowach o wolnym handlu

  26 lipca br. Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan oraz prezes Polsko-Japońskiego Komitetu Gospodarczego, spotkała się z Markiem Magierowskim, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, odpowiedzialnym za dyplomację ekonomiczną oraz politykę azjatycką i amerykańską.

 • 2017-07-26 Aktualności
  Aktualności

  Budżet na 2018 r. realny, ale obarczony ryzykami

  Założenia makroekonomiczne do budżetu na 2018 r. są osiągalne, aczkolwiek obarczone wieloma ryzykami - tak wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Do prognoz wzrostu PKB, cen, a także dynamiki spożycia indywidualnego i wzrostu importu, trzeba podchodzić ostrożnie - napisała Konfederacja Lewiatan w uwagach do założeń projektu budżetu na 2018 rok.

 • 2017-07-25 Aktualności
  Aktualności

  Rynek meblowy w Irlandii

  Od szeregu lat irlandzki import mebli wielokrotnie przewyższa eksport. W roku 2016 nadwyżka importu nad eksportem wynosiła ok. 273,8 mln EUR.

 • 2017-07-25 Aktualności
  Aktualności

  Zlikwidowana apteka, czyli rewolucja pożera własne dzieci

  Z końcem czerwca zlikwidowana została poznańska apteka Galenica, działająca na Starym Mieście od ponad pół wieku. Jest to pierwsza ofiara regulacji „apteka dla aptekarza", która weszła w życie 25 czerwca 2017 roku. Apteka należała do członka władz samorządu aptekarskiego, który był inicjatorem i promotorem powyższej regulacji.

 • 2017-07-25 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie dalej spada

  W czerwcu br. stopa bezrobocia spadła do 7,1 proc., wobec 7,4 proc. w maju - podał GUS


 • 2017-07-25 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł w Polsce Wschodniej silnie rośnie

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w ciągu pierwszych 6. miesięcy 2017 r. o 5,7 proc. r/r. W największym stopniu w województwie świętokrzyskim, o 13,7 proc. - podał GUS.

 • 2017-07-24 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy dziękują Prezydentowi RP za weto

  Doceniamy, że Prezydent wsłuchał się w głos przedsiębiorców i zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Poprawa funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości jest ważna i konieczna, ale musi odbywać się z poszanowaniem Konstytucji, z zachowaniem standardów stanowienia prawa i uwzględnieniem szerokich konsultacji społecznych. Takich standardów nie dochowano w przypadku tych ustaw - napisała Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-07-24 Aktualności
  Aktualności

  Promocja polskiej gospodarki w Irlandii

  Zaproszenie dla firm sektora rolno-spożywczego do udziału w wystawie Food, Retail & Hospitality Expo w Dublinie.

 • 2017-07-21 Aktualności
  Aktualności

  Nowe przepisy niekorzystne dla wierzycieli

  Projekt ustawy zawierający nowelizację kodeksu cywilnego, postępowania cywilnego oraz ustawy o prawach konsumenta zakłada wprowadzenie przepisów niekorzystnych dla wierzycieli. Będzie to rodziło wiele problemów dla wszystkich wierzycieli, czyniąc niepewnym i prawnie ryzykownym pozasądowe dochodzenie roszczeń przedawnionych - uważa Konfederacja Lewiatan.

Przejdź do archiwum