Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2017-09-26 Aktualności
  Aktualności

  Szef KAS będzie miał za dużą władzę

  Dzisiaj rząd ma się zająć projektem ustawy dotyczącej przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych. Zdaniem Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan zawiera on represyjne przepisy, które będą mogły być stosowane do szerokiego grona podatników.

 • 2017-09-26 Aktualności
  Aktualności

  Brakuje kandydatów do pracy tymczasowej

  Polskie Forum HR, członek Konfederacji Lewiatan, podsumowało sytuację na rynku agencji zatrudnienia w 2Q2017, analizując wyniki firm członkowskich, reprezentujących około 55% wartości rynku pracy tymczasowej i 30% rynku rekrutacji stałych.

 • 2017-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Jerzy Kwieciński gościem EFNI 2017

  Już w najbliższą środę, wśród gości EFNI 2017 powitamy Jerzego Kwiecińskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 • 2017-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Jak technologia wpłynie na rzeczywistość?

  Beacony, gry komputerowe, rozwiązania fintech - jak Polska może umacniać swoją pozycję w tych obszarach na arenie międzynarodowej?

 • 2017-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Czy gospodarka o obiegu zamkniętym jest nam potrzebna?

  Ograniczenie produkcji odpadów oraz optymalne wykorzystanie surowców w modelu gospodarki cyrkularnej mają sprzyjać ochronie środowiska. Mają także zwiększyć bezpieczeństwo dostaw surowców, w tym surowców energetycznych. Żeby jednak w pełni korzystać z zalet circular economy potrzeba najpierw nie tylko wprowadzić szereg innowacyjnych rozwiązań i zmian w procesie produkcji, ale również zmienić postawy konsumentów.

 • 2017-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Wynagrodzenie za urlop pracowników tymczasowych

  Konfederacja Lewiatan proponuje zmiany w sposobie ustalania wysokości wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy czy ekwiwalent pracowników tymczasowych. Dotychczasowe przepisy wymagają uwzględnienia w tzw. podstawie urlopowej wyłącznie wynagrodzenia, które zostało pracownikowi faktycznie wypłacone, czyli zostało postawione do jego dyspozycji w gotówce albo wpłynęło na jego konto. Prowadzi to do zaniżenia wynagrodzenia urlopowego pracownika tymczasowego, a nawet jego niewypłacenia.

 • 2017-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o wsparciu kredytobiorców może osłabić banki

  Przedstawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę projekt ustawy o wsparciu kredytobiorców nie spełnia związanych z nim oczekiwań. Zdaniem Konfederacji Lewiatan przyjęte założenia wymagają wielu zmian w toku dalszych prac. Nowy Fundusz Restrukturyzacyjny może osłabić system bankowy.

 • 2017-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy intensywnie poszukują pracowników

  Stopa bezrobocia w sierpniu br. wyniosła 7 proc., wobec 7,1 proc. w lipcu br. - podał GUS.

 • 2017-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Michel Barnier gościem specjalnym EFNI

  W dniach 27-29 września 2017 w Sopocie odbędzie się jedno z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wydarzeń biznesowych - VII Europejskie Forum Nowych Idei, organizowane przez Konfederację Lewiatan we współpracy z Miastem Sopot oraz BusinessEurope. Wśród gości tegorocznej edycji znajdą się, m.in. Michel Barnier, główny negocjator ds. wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii, komisarz Elżbieta Bieńkowska, historyk Norman Davies, były premier i minister zagranicznych Szwecji Carl Bildt czy amerykański politolog George Friedman.

 • 2017-09-22 Aktualności
  Aktualności

  RDS o budżecie na 2018 r. i szkolnictwie zawodowym

  Projektowi ustawy budżetowej na 2018 r. i reformie szkolnictwa zawodowego poświęcone było plenarne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego.

Przejdź do archiwum