• 2017-07-26 Aktualności

Związki pracodawców zainicjowały zmiany w RPO

Jednym z wyzwań dla obecnego rynku pracy jest łączenie edukacji ze zdobywaniem praktycznego doświadczenia zawodowego. Wśród wielu kwestii, nad którymi należy pracować jest potrzeba otwarcia się szkół na oczekiwania pracodawców i większe włączenie środowiska pracodawców w proces kształcenia zawodowego.

Z min. Magierowskim (MSZ) o umowach o wolnym handlu

26 lipca br. Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan oraz prezes Polsko-Japońskiego Komitetu Gospodarczego, spotkała się z Markiem Magierowskim, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, odpowiedzialnym za dyplomację ekonomiczną oraz politykę azjatycką i amerykańską.

Budżet na 2018 r. realny, ale obarczony ryzykami

Założenia makroekonomiczne do budżetu na 2018 r. są osiągalne, aczkolwiek obarczone wieloma ryzykami - tak wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Do prognoz wzrostu PKB, cen, a także dynamiki spożycia indywidualnego i wzrostu importu, trzeba podchodzić ostrożnie - napisała Konfederacja Lewiatan w uwagach do założeń projektu budżetu na 2018 rok.

Rynek meblowy w Irlandii

Od szeregu lat irlandzki import mebli wielokrotnie przewyższa eksport. W roku 2016 nadwyżka importu nad eksportem wynosiła ok. 273,8 mln EUR.

• 2017-07-25 Aktualności

Zlikwidowana apteka, czyli rewolucja pożera własne dzieci

Z końcem czerwca zlikwidowana została poznańska apteka Galenica, działająca na Starym Mieście od ponad pół wieku. Jest to pierwsza ofiara regulacji „apteka dla aptekarza", która weszła w życie 25 czerwca 2017 roku. Apteka należała do członka władz samorządu aptekarskiego, który był inicjatorem i promotorem powyższej regulacji.

Bezrobocie dalej spada

W czerwcu br. stopa bezrobocia spadła do 7,1 proc., wobec 7,4 proc. w maju - podał GUS

Przemysł w Polsce Wschodniej silnie rośnie

Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w ciągu pierwszych 6. miesięcy 2017 r. o 5,7 proc. r/r. W największym stopniu w województwie świętokrzyskim, o 13,7 proc. - podał GUS.

• 2017-07-24 Aktualności

Przedsiębiorcy dziękują Prezydentowi RP za weto

Doceniamy, że Prezydent wsłuchał się w głos przedsiębiorców i zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Poprawa funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości jest ważna i konieczna, ale musi odbywać się z poszanowaniem Konstytucji, z zachowaniem standardów stanowienia prawa i uwzględnieniem szerokich konsultacji społecznych. Takich standardów nie dochowano w przypadku tych ustaw - napisała Konfederacja Lewiatan.

• 2017-07-24 Aktualności

Promocja polskiej gospodarki w Irlandii

Zaproszenie dla firm sektora rolno-spożywczego do udziału w wystawie Food, Retail & Hospitality Expo w Dublinie.

• 2017-07-21 Aktualności

Nowe przepisy niekorzystne dla wierzycieli

Projekt ustawy zawierający nowelizację kodeksu cywilnego, postępowania cywilnego oraz ustawy o prawach konsumenta zakłada wprowadzenie przepisów niekorzystnych dla wierzycieli. Będzie to rodziło wiele problemów dla wszystkich wierzycieli, czyniąc niepewnym i prawnie ryzykownym pozasądowe dochodzenie roszczeń przedawnionych - uważa Konfederacja Lewiatan.