• 2017-09-22 Aktualności Bruksela

EKES o przyszłości Europy - sesja plenarna

W sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego udział wzięli przewodniczący Komitetu Regionów Karl-Heinz Lambertz oraz przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Junker.

• 2017-09-22 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

BusinessEurope o agendzie cyfrowej i cyberbezpieczeństwie

Grupa robocza ds. gospodarki cyfrowej spotkała się w siedzibie BusinessEurope 20 września br., dyskutowano na temat wizji cyfrowej dla Europy.

• 2017-09-20 Aktualności Bruksela

Spotkanie grupy Tobacco Product Directive w BusinessEurope

Wprowadzenie nowego systemu śledzenia i monitorowania wyrobów tytoniowych niepokoi firmy. Przedstawiciele federacji BusinessEurope spotkali się, aby przedyskutować możliwe obciążenia dla firm wynikające ze wprowadzenia systemu śledzenia i monitorowania wyrobów tytoniowych.

• 2017-09-14 Aktualności Bruksela

APRAN: Unia Europejska wzmacnia współpracę z Chinami

W siedzibie BusinessEurope w Brukseli, 12 września 2017, odbyła się dyskusja inicjująca projekt APRAN (Asia-Pacific Research and Advice Network) w sprawie zbudowania forum do dyskusji na temat współpracy między UE i Chinami, szczególnie w kwestiach związanych z przepływem danych, legislacją, inwestycjami, kwestiami transportowymi, handlowymi, bankowymi.

• 2017-09-11 Aktualności Bruksela

Potrzebujemy odważnej wizji dla Europy

Pięć scenariuszy, które Komisja Europejska przedstawiła w związku z obchodzoną w tym roku 60-tą rocznicą podpisania Traktatów Rzymskich, było przyczynkiem do dyskusji i głębszej refleksji o przyszłości Wspólnoty. Propozycją odejścia od obowiązującego dotąd podziału na tych, którzy chcą mniej lub więcej Europy, jako nieadekwatnego do obecnej sytuacji, w której obywatele jednego z państw członkowskich opowiedzieli się za opuszczeniem UE.

• 2017-09-08 Aktualności Bruksela

The way forward: The Business vision for the future of the European Union

• 2017-09-07 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Bruksela - wysłuchanie nt. e-karty usługowej

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość wzięcia udziału w wysłuchaniu, które organizuje frakcja EPL w Parlamencie Europejskim. Tematem wysłuchania będzie pakiet usługowy, firmy mogą zgłaszać się do panelu na temat e-karty usługowej.

• 2017-08-31 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Inicjatywy BE w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)

Pakiet dotyczący GOZ, przyjęty przez Komisję Europejską w grudniu 2015 r., zawiera plan działania, który obejmuje cały cykl życia produktu - od fazy projektowania, pozyskania surowców, produkcji, konsumpcji, kończąc na gospodarce odpadami i rynku surowców wtórnych. Celem jest modernizacja i transformacja gospodarki unijnej w kierunku gospodarki zrównoważonej, bardziej ekologicznej i konkurencyjnej. Takie podejście otwiera ciekawe możliwości dla obywateli i biznesu, np. związane z wypracowaniem nowych modeli działalności gospodarczej.

• 2017-08-17 Aktualności Bruksela

Gospodarki krajów UE28 przyspieszają

PKB w krajach UE28 wzrósł r/r w 2. kwartale 2017 r. o 2,3 proc. (wyrównany sezonowo) - podał Eurostat. W Polsce PKB wzrósł w tym czasie o 4,4 proc. r/r (wyrównany sezonowo), a niewyrównany sezonowo o 3,9 proc. - podał GUS we wstępnym szacunku.

• 2017-08-16 Aktualności Bruksela

Spotkanie: Umowa o wolnym handlu między UE a Wietnamem

BusinessEurope, federacja pracodawców europejskich, w skład której wchodzi Konfederacja Lewiatan, wraz z EuroCham Vietnam i EU-Vietnam Business Network organizują 7 września w Brukseli spotkanie pt. "Umowa o wolnym handlu między UE a Wietnamem: co z tego będą mieli europejscy przedsiębiorcy?".