• 2017-12-15 Aktualności Bruksela

Rozmowy o przyszłości Eurolandu

Na szczycie UE przywódcy państw dyskutowali o przyszłości unii gospodarczej i walutowej (UGW) oraz o unii bankowej.

• 2017-12-14 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Na unijnej polityce bezpieczeństwa mogą skorzystać firmy

Unijni przywódcy spotkali się dziś w Brukseli, aby zainaugurować współpracę wojskową, rozmawiać o kryzysie migracyjnym, reformie strefy euro, a w formacie EU27 o przyszłości negocjacji Brexitu. Unijna polityka przemysłowo-obronna, to szansa dla polskich firm, dlatego potrzeba ścisłej współpracy przemysłu z resortami obrony, rozwoju i spraw zagranicznych - uważa Konfederacja Lewiatan.

• 2017-12-14 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Brexit Task Force w ramach BusinessEurope o dotychczasowym postępie w negocjacjach

13 grudnia br. odbyło się posiedzenie Brexit Task Force w ramach BusinessEurope. W spotkaniu uczestniczył Adam Dorywalski z biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli.

• 2017-12-08 Aktualności Bruksela

Nowy Jedwabny Szlak

7 grudnia br. odbyła się konferencja zorganizowana przez Euractiv w Brukseli, poświęcona gospodarczym i kulturowym aspektom nowej chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku. Z Konfederacji Lewiatan obecny był Adam Dorywalski.

• 2017-12-08 Aktualności Bruksela

Konsekwencje twardego Brexitu

Jednolity rynek UE umożliwił europejskim i brytyjskim firmom tworzenie złożonych łańcuchów dostaw, które pozytywnie przekładały się na konkurencyjność, wzrost gospodarczy i zatrudnienie zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w pozostałych państwach UE. Biorąc pod uwagę ową sieć głębokich powiązań gospodarczych naturalne są obawy biznesu związane z warunkami na jakich Wielka Brytania zdecyduje opuścić się UE.

• 2017-12-07 Aktualności Bruksela

Horyzont 2020 i 9 program ramowy szansą na większą innowacyjność Polskich firm

6 grudnia br. odbyło się śniadanie robocze dla polskich organizacji biznesowych organizowane przez biuro Polskiej Akademii Nauk w Brukseli. Ze strony Konfederacji Lewiatan obecni byli Kinga Grafa i Adam Dorywalski.

• 2017-12-06 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Perspektywy rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce

• 2017-11-30 Aktualności Bruksela

Rada Prezydentów BusinessEurope dyskutuje o przyszłości UE

W dniach 30 listopada-1 grudnia odbywa się Rada Prezydentów BusinessEurope w Tallinie, w której uczestniczą prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz oraz zastępca dyrektora generalnego Grzegorz Baczewski. Na spotkaniu Rady obecna będzie także prezydent Estonii Kersti Kaljuaid.

• 2017-11-24 Aktualności Bruksela

Warsztaty podczas Europejskich Dni Przemysłu - zaproszenie

W ramach Europejskich Dni Przemysłu, które odbędą się w dniach 22 i 23 lutego 2018 r., Komisja Europejska opublikowała właśnie dwa odrębne zaproszenia do organizacji 15 warsztatów w Brukseli (deadline 10.12.2017) i  do zorganizowania podobnych wydarzeń w kraju (deadline 08.01.2018).

• 2017-11-23 Aktualności Bruksela

Henryka Bochniarz na spotkaniu z Komisarzami UE

Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, wzięła udział w spotkaniu Advisory Support Group CEO z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Organizatorem spotkania było BusinessEurope.