Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2018-04-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Z ministrem Ociepą o promocji polskich firm w Brukseli

  11 kwietnia, w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich firm i organizacji pracodawców z ministrem Marcinem Ociepą, Podsekretarzem Stanu ds. europejskich w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Spotkanie prowadziła Minister Małgorzata Wenerska-Craps.

 • 2018-03-23 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BuisnessEurope o sztucznej inteligencji

 • 2018-03-23 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Brexit: porozumienie w sprawie okresu przejściowego jest korzystne dla biznesu

  23 marca br. Rada Europejska potwierdziła polityczne porozumienie osiągnięte w tym tygodniu przez negocjatorów Brexit ws. niektórych aspektów prawnych umowy o wyjściu, w tym okresu przejściowego, który potrwa do grudnia 2020 r.

 • 2018-03-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Opodatkowanie cyfrowe powinno opierać się na porozumieniu w ramach OECD

 • 2018-03-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  10 lat po kryzysie UE radzi sobie gorzej od USA i Kanady

  Dzisiaj BusinessEurope opublikowało swój "Barometr reform UE 2018 - Gospodarka UE 10 lat po rozpoczęciu kryzysu", który pokazuje, że UE musi zrobić więcej, aby poprawić swoją konkurencyjność. Otóż wynik gospodarczy UE znajduje się tylko 9% powyżej poziomu sprzed kryzysu, w porównaniu do 15% w USA i 18% w Kanadzie.

 • 2018-03-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Andrus Ansip gościem 533 sesji plenarnej EKES

 • 2018-03-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Theresa May zaprasza Konfederację Lewiatan do debaty na temat warunków Brexitu

  Premier Zjednoczonego Królestwa Theresa May w swoim liście zaapelowała o zachowanie istniejących łańcuchów dostaw pomiędzy UE a Wielką Brytanią, sprzeciwiając się planom wprowadzenia ograniczeń taryfowych i kwotowych. Wśród przedstawionych postulatów znalazło się także minimalizowanie liczby barier w działalności przedsiębiorstw brytyjskich w UE i odwrotnie, co wymaga porozumienia na rzecz mobilności. Premier May napisała także o potrzebie regulacji dotyczących handlu, zapewniających uczciwą i otwartą konkurencję.

 • 2018-03-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  25 lat sukcesu jednolitego rynku

  Od 25 lat jednolity rynek UE jest kamieniem węgielnym integracji europejskiej oraz silnym czynnikiem wzrostu i zatrudnienia, przynosząc ogromne korzyści europejskim firmom i obywatelom. Tylko w latach 1992-2006 zapewnił dodatkowy zysk w wysokości około 233 miliardów euro i 2,8 miliona nowych miejsc pracy.

 • 2018-03-02 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Delegowanie pracowników w UE niekorzystne dla firm

  Przedstawiciele Komisji Europejskiej, bułgarskiej prezydencji oraz Parlamentu Europejskiego ogłosili wstępne porozumienie w sprawie delegowania pracowników. Nowe przepisy utrudnią konkurencję ze strony polskich firm za granicą i mogą się przyczynić do ich stopniowego wypierania z rynków innych państw UE - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-03-02 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope Day 2018 o wartościach i megatrendach

  1 marca br. w Brukseli odbył się BusinessEurope Day. Jest to wydarzenie, na które przyjeżdżają biznesmeni z całej Europy, aby razem z wysokimi rangą przedstawicielami instytucji unijnych rozmawiać o najnowszych wyzwaniach dla biznesu i megatrendach. W tym roku konferencja miała bardzo uroczysty charakter ze względu na obchody 60-lecia BusinessEurope, które było obecne już od samego początku integracji europejskiej tj. podpisania Traktatów Rzymskich w 1958 r. W jednym z paneli dyskusyjnych udział brała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Przejdź do archiwum