Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2018-07-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  O priorytetach biznesu z prezydencją austriacką w Radzie UE

  3 lipca odbyło się w Wiedniu spotkanie przedstawicieli federacji BusinessEurope z ministrami z korpusu prezydencji Austrii w Radzie UE - A. Rupprechterem, głównym doradcą w sekretariacie generalnym RUE oraz M. Schramböck, minister ds. cyfrowych i gospodarczych.

 • 2018-07-05 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  New BusinessEurope President Pierre Gattaz: EU to retain leadership in times of trade protectionism

 • 2018-07-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope o decyzji PE ws. delegowania w transporcie (drogowym).

  Organizacja BusinessEurope, której członkiem jest Konfederacja Lewiatan, opublikowała stanowisko dotyczące decyzji Parlamentu Europejskiego o niewyłączaniu transportu drogowego spod regulacji o delegowaniu pracowników. Dyrektor generalny BE Marcus Beyrer wyraził rozczarowanie decyzją Parlamentu Europejskiego i podkreślił, że w rozwiązaniu tej kwestii należy szukać równowagi w przepisach prawnych, aby nie ucierpiała na tym konkurencyjność sektora.

 • 2018-06-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Kanclerz Austrii Sebastian Kurz spotyka się z biznesem i prezydent Henryką Bochniarz w Brukseli

  27 czerwca br. kanclerz Austrii Sebastian Kurz podczas uroczystego spotkania z przedstawicielami federacji pracodawców zrzeszonymi w BusinessEurope przedstawił priorytety rozpoczynającej się w lipcu austriackiej prezydencji w Radzie UE. Konfederację Lewiatan reprezentowali Kinga Grafa i Adam Dorywalski z biura w Brukseli.

 • 2018-06-20 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Motoryzacja potrzebuje ewolucji, a nie rewolucji w przechodzeniu do niskoemisyjnego transportu

  Na zaproszenie i dzięki uprzejmości posłanki Elżbiety Łukacijewskiej, w dniu 19 czerwca br. odbyła się konferencja w Parlamencie Europejskim zorganizowana przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych (ZPMiAP - członka Konfederacji Lewiatan) i Biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli pt. „Mega trendy w motoryzacji i wpływ regulacji na kształt przemysłu oraz przyszłość mobilności". Uczestnicy mieli okazję rozmawiać o perspektywach rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce, trendach w mobilności oraz szansach i zagrożeniach dla sektora motoryzacyjnego w kontekście trwających prac legislacyjnych w Unii Europejskiej.

 • 2018-06-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Więcej funduszy na badania i innowacje w nowym budżecie UE

  W następnym budżecie UE na lata 2021-2027 Komisja Europejska zaproponowała 100 mld euro na badania naukowe i innowacje w ramach programu Horyzont Europa. Biorąc pod uwagę nakłady ponoszone przez 27 państw członkowskich UE (już bez Wielkiej Brytanii) na poprzedni program Horyzont 2020 to wzrost aż o 29%. Nasze instytucje publiczne, jak i firmy muszą zacząć w większym stopniu inwestować w innowacje - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-05-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Będziemy zabiegać o więcej pieniędzy na politykę spójności

  Komisja Europejska przyjęła dziś przepisy o polityce spójności i polityce rolnej. W ramach wieloletniego budżetu UE do Polski ma trafić 64,4 mld euro, czyli około 20 mld mniej niż w obecnej perspektywie. Konfederacja Lewiatan, zarówno w ramach BusinessEurope, jak i w bezpośrednich kontaktach z przedstawicielami unijnych instytucji czy federacjami pracodawców, zawsze podkreśla rolę i wagę polityki spójności dla polskich przedsiębiorców. Będzie to robić również w ramach rozpoczętych właśnie negocjacji.

 • 2018-05-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Współpraca biznesu z Regionu Morza Bałtyckiego w ramach Egelund Network

  W dniach 23-24 maja na zamku Egelund pod Kopenhagą odbyło się spotkanie przedstawicieli federacji pracodawców z Regionu Morza Bałtyckiego. Konfederację Lewiatan reprezentowali Kinga Grafa i Adam Dorywalski.

 • 2018-05-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Szczyt BusinessEurope w Sofii o priorytetach biznesu dla kolejnego Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej

 • 2018-05-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  O finansowaniu unijnej innowacyjności i B+R po 2020r.

Przejdź do archiwum