Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2017-09-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Potrzebujemy odważnej wizji dla Europy

  Pięć scenariuszy, które Komisja Europejska przedstawiła w związku z obchodzoną w tym roku 60-tą rocznicą podpisania Traktatów Rzymskich, było przyczynkiem do dyskusji i głębszej refleksji o przyszłości Wspólnoty. Propozycją odejścia od obowiązującego dotąd podziału na tych, którzy chcą mniej lub więcej Europy, jako nieadekwatnego do obecnej sytuacji, w której obywatele jednego z państw członkowskich opowiedzieli się za opuszczeniem UE.

 • 2017-09-08 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  The way forward: The Business vision for the future of the European Union

 • 2017-09-07 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Bruksela - wysłuchanie nt. e-karty usługowej

  Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość wzięcia udziału w wysłuchaniu, które organizuje frakcja EPL w Parlamencie Europejskim. Tematem wysłuchania będzie pakiet usługowy, firmy mogą zgłaszać się do panelu na temat e-karty usługowej.

 • 2017-08-31 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Inicjatywy BE w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)

  Pakiet dotyczący GOZ, przyjęty przez Komisję Europejską w grudniu 2015 r., zawiera plan działania, który obejmuje cały cykl życia produktu - od fazy projektowania, pozyskania surowców, produkcji, konsumpcji, kończąc na gospodarce odpadami i rynku surowców wtórnych. Celem jest modernizacja i transformacja gospodarki unijnej w kierunku gospodarki zrównoważonej, bardziej ekologicznej i konkurencyjnej. Takie podejście otwiera ciekawe możliwości dla obywateli i biznesu, np. związane z wypracowaniem nowych modeli działalności gospodarczej.

 • 2017-08-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Gospodarki krajów UE28 przyspieszają

  PKB w krajach UE28 wzrósł r/r w 2. kwartale 2017 r. o 2,3 proc. (wyrównany sezonowo) - podał Eurostat. W Polsce PKB wzrósł w tym czasie o 4,4 proc. r/r (wyrównany sezonowo), a niewyrównany sezonowo o 3,9 proc. - podał GUS we wstępnym szacunku.

 • 2017-08-16 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Spotkanie: Umowa o wolnym handlu między UE a Wietnamem

  BusinessEurope, federacja pracodawców europejskich, w skład której wchodzi Konfederacja Lewiatan, wraz z EuroCham Vietnam i EU-Vietnam Business Network organizują 7 września w Brukseli spotkanie pt. "Umowa o wolnym handlu między UE a Wietnamem: co z tego będą mieli europejscy przedsiębiorcy?".

 • 2017-08-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisarz Elżbieta Bieńkowska gościem specjalnym EFNI 2017

  Do grona gości tegorocznej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei dołączyła Elżbieta Bieńkowska - komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP, członek Komisji Europejskiej.

 • 2017-08-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  EFNI 2017: Co po Brexicie?

  Precedensowy proces wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie najważniejszym wyzwaniem dla wspólnoty na najbliższe lata. Brexit i jego konsekwencje  zmienią położenie gospodarcze krajów Wspólnoty oraz sytuację firm na całym kontynencie.

 • 2017-07-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Europejskie ramy interoperacyjności - projekt opinii EKES

  Posiedzenie grupy roboczej EKES przyjęło projekt opinii przedstawiony przez sprawozdawców. Uwzględniono w niej wszystkie uwagi zgłaszane w czasie pierwszego spotkania. Drobne korekty zostaną uwzględnione przed posiedzeniem sekcji TEN we wrześniu.

 • 2017-07-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Prezydent EKES-u zabrał głos w sprawie Sądu Najwyższego

  Georges Dassis, Prezydent Europejskiej Komisji Ekonomiczno-Społecznej, 19 lipca wydał oświadczenie w sprawie rozwoju instytucjonalnego i politycznego w Polsce.

Przejdź do archiwum