• 2017-11-30 Aktualności Bruksela

Rada Prezydentów BusinessEurope dyskutuje o przyszłości UE

W dniach 30 listopada-1 grudnia odbywa się Rada Prezydentów BusinessEurope w Tallinie, w której uczestniczą prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz oraz zastępca dyrektora generalnego Grzegorz Baczewski. Na spotkaniu Rady obecna będzie także prezydent Estonii Kersti Kaljuaid.

• 2017-11-24 Aktualności Bruksela

Warsztaty podczas Europejskich Dni Przemysłu - zaproszenie

W ramach Europejskich Dni Przemysłu, które odbędą się w dniach 22 i 23 lutego 2018 r., Komisja Europejska opublikowała właśnie dwa odrębne zaproszenia do organizacji 15 warsztatów w Brukseli (deadline 10.12.2017) i  do zorganizowania podobnych wydarzeń w kraju (deadline 08.01.2018).

• 2017-11-23 Aktualności Bruksela

Henryka Bochniarz na spotkaniu z Komisarzami UE

Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, wzięła udział w spotkaniu Advisory Support Group CEO z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Organizatorem spotkania było BusinessEurope.

• 2017-11-17 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Innowacje a rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym

Wdrażasz innowacje przyczyniające się do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)? Podziel się swoim doświadczeniem!

• 2017-11-17 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

O polityce zielonego wzrostu i unii energetycznej z przedstawicielem KE

16 listopada br. w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się spotkanie z Grzegorzem Radziejewskim, członkiem gabinetu Jyrkiego Katainena, zajmującym się w zespole wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej zielonym wzrostem, unią energetyczną, transportem i budżetem. W spotkaniu uczestniczyli również Agnieszka Boniewicz i Łukasz Sosnowski, przedstawiciele departamentu innowacji w Ministerstwie Rozwoju oraz zaproszeni przedsiębiorcy.

• 2017-11-15 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Komisja Europejska chce walczyć z dezinformacją w internecie

13 listopada Komisja rozpoczęła konsultacje publiczne na temat fałszywych informacji i dezinformacji w internecie (opinie i uwagi można przedstawiać do połowy lutego). Powoła również grupę ekspertów wysokiego szczebla reprezentujących środowiska akademickie, platformy internetowe, media informacyjne i organizacje społeczeństwa obywatelskiego (kandydatury można zgłaszać do połowy grudnia).

• 2017-11-13 Aktualności Bruksela

Michel Barnier w Lewiatanie

Priorytetem dla UE jest przyszłość obywateli, pokojowy proces w Irlandii, rozliczenie zobowiązań finansowych Wielkiej Brytanii, zachowanie jednolitego rynku i stabilność handlowa i biznesowa - powiedział Michel Barnier, główny negocjator UE odpowiedzialny za prowadzenie negocjacji ze Zjednoczonym Królestwem, w czasie spotkania z przedsiębiorcami, członkami Konfederacji Lewiatan.

• 2017-11-13 Aktualności Bruksela

Przedstawiciel Lewiatana na spotkaniu z Theresą May

W poniedziałek Grzegorz Baczewski, zastępca dyrektora generalnego Konfederacji Lewiatan wraz z przedstawicielami BusinessEurope spotkali się z premier Theresą May oraz Davidem Daviesem, ministrem ds. Brexitu na Downing Street 10 w Londynie.

• 2017-11-09 Aktualności Bruksela

Prezes Związku Pracodawców Aptecznych w Brukseli

• 2017-11-09 Aktualności Bruksela

Polscy przedsiębiorcy branży medialnej w Parlamencie Europejskim

8 listopada br. dzięki uprzejmości europosła Bogdana Wenty, w Parlamencie Europejskim odbyło się spotkanie z polskimi przedsiębiorcami branży medialnej. Dyskusja dotyczyła szans i zagrożeń dla nadawców i dostawców treści, w kontekście trwających oraz planowanych prac legislacyjnych w Unii Europejskiej tj. głównie piractwa w internecie, geoblokingu oraz e-privacy.