• 2018-03-02 Aktualności Bruksela

BusinessEurope Day 2018 o wartościach i megatrendach

1 marca br. w Brukseli odbył się BusinessEurope Day. Jest to wydarzenie, na które przyjeżdżają biznesmeni z całej Europy, aby razem z wysokimi rangą przedstawicielami instytucji unijnych rozmawiać o najnowszych wyzwaniach dla biznesu i megatrendach. W tym roku konferencja miała bardzo uroczysty charakter ze względu na obchody 60-lecia BusinessEurope, które było obecne już od samego początku integracji europejskiej tj. podpisania Traktatów Rzymskich w 1958 r. W jednym z paneli dyskusyjnych udział brała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

• 2018-02-26 Aktualności Bruksela

Ramy swobodnego przepływu danych nieosobowych w Unii Europejskiej

W nawiązaniu do trwających obecnie w Parlamencie Europejskim prac nad projektem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ram swobodnego przepływu danych nieosobowych w Unii Europejskiej (COM(2017) 495 final), w szczególności w związku z publikacją projektu Opinii Komisji  ITRE w sprawie projektu (dalej: projekt Opinii), Konfederacja Lewiatan pragnie przedstawić stanowisko do zmian w projekcie rozporządzenia, zaproponowanych przez Komisję.

• 2018-02-22 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Konferencja w Parlamencie Europejskim o istotnym dla sektora farmaceutycznego tzw. SPC manufacturing waiver

Dzięki uprzejmości posłanki Elżbiety Łukacijewskiej i posła Tadeusza Zwiefki, dnia 21 lutego br. odbyła się konferencja w Parlamencie Europejskim zorganizowana przez Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) i Biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli o nowych miejscach pracy, wzroście gospodarczym, poprawie konkurencyjności i praw konsumentów dzięki wprowadzeniu tzw. SPC manufacturing waiver dot. produkcji leków.

• 2018-02-15 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

EKES poparł harmonizację prawa umów sprzedaży

Podczas 523. sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego przyjęto opinię INT/839, która popiera wniosek KE i PE o maksymalna harmonizację prawa umów sprzedaży we wszystkich kanałach (on-line i off-line).

• 2018-02-06 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Lewiatan na komitecie relacji międzynarodowych w Paryżu

1 i 2 lutego w siedzibie francuskiej Organizacji Pracodawców (MEDEF) w Paryżu odbyło się posiedzenie Komitetu Stosunków Międzynarodowych BusinessEurope połączone ze spotkaniem z dyrektorem generalnym  francuskiego ministerstwa skarbu oraz przedstawicielami bliźniaczej organizacji BusinessEurope - BusinessAfrica.

• 2018-01-30 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Komisja Europejska konsultuje unijne fundusze spójności

Do 8 marca br. można wziąć udział w konsultacjach publicznych przeprowadzanych przez Komisję Europejską ws. unijnych funduszy spójności.

• 2018-01-29 Aktualności Bruksela

Pakiet Edukacyjny - informacja dla przedsiębiorców

• 2018-01-26 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

BusinessEurope o wyzwaniach bułgarskiej prezydencji

24 stycznia br. BusinessEurope wysłało list do premiera Bułgarii Bojko Borisowa, która od stycznia do czerwca bieżącego roku będzie sprawować prezydencję w Radzie UE. W opracowywanie treści listu zaangażowana była także Konfederacja Lewiatan.

• 2018-01-19 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Trzy dobre pomysły KE jak rozwijać kompetencje cyfrowe

15 stycznia Komisja Europejska przyjęła nowe inicjatywy mające na celu poprawę kluczowych kompetencji i umiejętności cyfrowych obywateli, promowanie wspólnych wartości i wzrost świadomości uczniów na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.

• 2018-01-05 Aktualności Bruksela

Zaproszenie do Okrągłego Stołu Przemysłowego Wysokiego Szczebla

W kontekście zaktualizowanej 13 września 2017 r. unijnej strategii przemysłowej, Komisja Europejska zachęca do członkostwa w Okrągłym Stole Przemysłowym Wysokiego Szczebla (ang. The High-Level Industrial Roundtable) o nazwie „Przemysł 2030". Aplikować można do 22 stycznia 2018 r.