Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2018-02-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ramy swobodnego przepływu danych nieosobowych w Unii Europejskiej

  W nawiązaniu do trwających obecnie w Parlamencie Europejskim prac nad projektem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ram swobodnego przepływu danych nieosobowych w Unii Europejskiej (COM(2017) 495 final), w szczególności w związku z publikacją projektu Opinii Komisji  ITRE w sprawie projektu (dalej: projekt Opinii), Konfederacja Lewiatan pragnie przedstawić stanowisko do zmian w projekcie rozporządzenia, zaproponowanych przez Komisję.

 • 2018-02-22 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Konferencja w Parlamencie Europejskim o istotnym dla sektora farmaceutycznego tzw. SPC manufacturing waiver

  Dzięki uprzejmości posłanki Elżbiety Łukacijewskiej i posła Tadeusza Zwiefki, dnia 21 lutego br. odbyła się konferencja w Parlamencie Europejskim zorganizowana przez Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) i Biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli o nowych miejscach pracy, wzroście gospodarczym, poprawie konkurencyjności i praw konsumentów dzięki wprowadzeniu tzw. SPC manufacturing waiver dot. produkcji leków.

 • 2018-02-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  EKES poparł harmonizację prawa umów sprzedaży

  Podczas 523. sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego przyjęto opinię INT/839, która popiera wniosek KE i PE o maksymalna harmonizację prawa umów sprzedaży we wszystkich kanałach (on-line i off-line).

 • 2018-02-06 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Lewiatan na komitecie relacji międzynarodowych w Paryżu

  1 i 2 lutego w siedzibie francuskiej Organizacji Pracodawców (MEDEF) w Paryżu odbyło się posiedzenie Komitetu Stosunków Międzynarodowych BusinessEurope połączone ze spotkaniem z dyrektorem generalnym  francuskiego ministerstwa skarbu oraz przedstawicielami bliźniaczej organizacji BusinessEurope - BusinessAfrica.

 • 2018-01-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisja Europejska konsultuje unijne fundusze spójności

  Do 8 marca br. można wziąć udział w konsultacjach publicznych przeprowadzanych przez Komisję Europejską ws. unijnych funduszy spójności.

 • 2018-01-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Pakiet Edukacyjny - informacja dla przedsiębiorców

 • 2018-01-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope o wyzwaniach bułgarskiej prezydencji

  24 stycznia br. BusinessEurope wysłało list do premiera Bułgarii Bojko Borisowa, która od stycznia do czerwca bieżącego roku będzie sprawować prezydencję w Radzie UE. W opracowywanie treści listu zaangażowana była także Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-01-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Trzy dobre pomysły KE jak rozwijać kompetencje cyfrowe

  15 stycznia Komisja Europejska przyjęła nowe inicjatywy mające na celu poprawę kluczowych kompetencji i umiejętności cyfrowych obywateli, promowanie wspólnych wartości i wzrost świadomości uczniów na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.

 • 2018-01-05 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Zaproszenie do Okrągłego Stołu Przemysłowego Wysokiego Szczebla

  W kontekście zaktualizowanej 13 września 2017 r. unijnej strategii przemysłowej, Komisja Europejska zachęca do członkostwa w Okrągłym Stole Przemysłowym Wysokiego Szczebla (ang. The High-Level Industrial Roundtable) o nazwie „Przemysł 2030". Aplikować można do 22 stycznia 2018 r.

 • 2018-01-05 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  K.Grafa dla Politico o polskim lobbingu w UE

  W 2016 r. lobbyści w Brukseli wydali na swoją działalność w sumie 1,7 mld euro, przy czym tylko 5% tej kwoty pochodzi od krajów, które dołączyły do Unii po 2004 r., w tym Polski. Co więcej, okazuje się, że od szóstej pod względem liczby ludności Polski, więcej wydają tak nieduże państwa jak Austria, Dania czy Portugalia.

Przejdź do archiwum