• 2018-01-26 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

BusinessEurope o wyzwaniach bułgarskiej prezydencji

24 stycznia br. BusinessEurope wysłało list do premiera Bułgarii Bojko Borisowa, która od stycznia do czerwca bieżącego roku będzie sprawować prezydencję w Radzie UE. W opracowywanie treści listu zaangażowana była także Konfederacja Lewiatan.

• 2018-01-19 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Trzy dobre pomysły KE jak rozwijać kompetencje cyfrowe

15 stycznia Komisja Europejska przyjęła nowe inicjatywy mające na celu poprawę kluczowych kompetencji i umiejętności cyfrowych obywateli, promowanie wspólnych wartości i wzrost świadomości uczniów na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.

• 2018-01-05 Aktualności Bruksela

Zaproszenie do Okrągłego Stołu Przemysłowego Wysokiego Szczebla

W kontekście zaktualizowanej 13 września 2017 r. unijnej strategii przemysłowej, Komisja Europejska zachęca do członkostwa w Okrągłym Stole Przemysłowym Wysokiego Szczebla (ang. The High-Level Industrial Roundtable) o nazwie „Przemysł 2030". Aplikować można do 22 stycznia 2018 r.

• 2018-01-05 Aktualności Bruksela

K.Grafa dla Politico o polskim lobbingu w UE

W 2016 r. lobbyści w Brukseli wydali na swoją działalność w sumie 1,7 mld euro, przy czym tylko 5% tej kwoty pochodzi od krajów, które dołączyły do Unii po 2004 r., w tym Polski. Co więcej, okazuje się, że od szóstej pod względem liczby ludności Polski, więcej wydają tak nieduże państwa jak Austria, Dania czy Portugalia.

• 2017-12-20 Aktualności Bruksela

Przepływ danych nieosobowych w Unii Europejskiej

• 2017-12-15 Aktualności Bruksela

Rozmowy o przyszłości Eurolandu

Na szczycie UE przywódcy państw dyskutowali o przyszłości unii gospodarczej i walutowej (UGW) oraz o unii bankowej.

• 2017-12-14 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Na unijnej polityce bezpieczeństwa mogą skorzystać firmy

Unijni przywódcy spotkali się dziś w Brukseli, aby zainaugurować współpracę wojskową, rozmawiać o kryzysie migracyjnym, reformie strefy euro, a w formacie EU27 o przyszłości negocjacji Brexitu. Unijna polityka przemysłowo-obronna, to szansa dla polskich firm, dlatego potrzeba ścisłej współpracy przemysłu z resortami obrony, rozwoju i spraw zagranicznych - uważa Konfederacja Lewiatan.

• 2017-12-14 Aktualności Bruksela
    Aktualności Bruksela

Brexit Task Force w ramach BusinessEurope o dotychczasowym postępie w negocjacjach

13 grudnia br. odbyło się posiedzenie Brexit Task Force w ramach BusinessEurope. W spotkaniu uczestniczył Adam Dorywalski z biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli.

• 2017-12-08 Aktualności Bruksela

Nowy Jedwabny Szlak

7 grudnia br. odbyła się konferencja zorganizowana przez Euractiv w Brukseli, poświęcona gospodarczym i kulturowym aspektom nowej chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku. Z Konfederacji Lewiatan obecny był Adam Dorywalski.

• 2017-12-08 Aktualności Bruksela

Konsekwencje twardego Brexitu

Jednolity rynek UE umożliwił europejskim i brytyjskim firmom tworzenie złożonych łańcuchów dostaw, które pozytywnie przekładały się na konkurencyjność, wzrost gospodarczy i zatrudnienie zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w pozostałych państwach UE. Biorąc pod uwagę ową sieć głębokich powiązań gospodarczych naturalne są obawy biznesu związane z warunkami na jakich Wielka Brytania zdecyduje opuścić się UE.