Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2018-03-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Theresa May zaprasza Konfederację Lewiatan do debaty na temat warunków Brexitu

  Premier Zjednoczonego Królestwa Theresa May w swoim liście zaapelowała o zachowanie istniejących łańcuchów dostaw pomiędzy UE a Wielką Brytanią, sprzeciwiając się planom wprowadzenia ograniczeń taryfowych i kwotowych. Wśród przedstawionych postulatów znalazło się także minimalizowanie liczby barier w działalności przedsiębiorstw brytyjskich w UE i odwrotnie, co wymaga porozumienia na rzecz mobilności. Premier May napisała także o potrzebie regulacji dotyczących handlu, zapewniających uczciwą i otwartą konkurencję.

 • 2018-03-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  25 lat sukcesu jednolitego rynku

  Od 25 lat jednolity rynek UE jest kamieniem węgielnym integracji europejskiej oraz silnym czynnikiem wzrostu i zatrudnienia, przynosząc ogromne korzyści europejskim firmom i obywatelom. Tylko w latach 1992-2006 zapewnił dodatkowy zysk w wysokości około 233 miliardów euro i 2,8 miliona nowych miejsc pracy.

 • 2018-03-02 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Delegowanie pracowników w UE niekorzystne dla firm

  Przedstawiciele Komisji Europejskiej, bułgarskiej prezydencji oraz Parlamentu Europejskiego ogłosili wstępne porozumienie w sprawie delegowania pracowników. Nowe przepisy utrudnią konkurencję ze strony polskich firm za granicą i mogą się przyczynić do ich stopniowego wypierania z rynków innych państw UE - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-03-02 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope Day 2018 o wartościach i megatrendach

  1 marca br. w Brukseli odbył się BusinessEurope Day. Jest to wydarzenie, na które przyjeżdżają biznesmeni z całej Europy, aby razem z wysokimi rangą przedstawicielami instytucji unijnych rozmawiać o najnowszych wyzwaniach dla biznesu i megatrendach. W tym roku konferencja miała bardzo uroczysty charakter ze względu na obchody 60-lecia BusinessEurope, które było obecne już od samego początku integracji europejskiej tj. podpisania Traktatów Rzymskich w 1958 r. W jednym z paneli dyskusyjnych udział brała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-02-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ramy swobodnego przepływu danych nieosobowych w Unii Europejskiej

  W nawiązaniu do trwających obecnie w Parlamencie Europejskim prac nad projektem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ram swobodnego przepływu danych nieosobowych w Unii Europejskiej (COM(2017) 495 final), w szczególności w związku z publikacją projektu Opinii Komisji  ITRE w sprawie projektu (dalej: projekt Opinii), Konfederacja Lewiatan pragnie przedstawić stanowisko do zmian w projekcie rozporządzenia, zaproponowanych przez Komisję.

 • 2018-02-22 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Konferencja w Parlamencie Europejskim o istotnym dla sektora farmaceutycznego tzw. SPC manufacturing waiver

  Dzięki uprzejmości posłanki Elżbiety Łukacijewskiej i posła Tadeusza Zwiefki, dnia 21 lutego br. odbyła się konferencja w Parlamencie Europejskim zorganizowana przez Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) i Biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli o nowych miejscach pracy, wzroście gospodarczym, poprawie konkurencyjności i praw konsumentów dzięki wprowadzeniu tzw. SPC manufacturing waiver dot. produkcji leków.

 • 2018-02-15 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  EKES poparł harmonizację prawa umów sprzedaży

  Podczas 523. sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego przyjęto opinię INT/839, która popiera wniosek KE i PE o maksymalna harmonizację prawa umów sprzedaży we wszystkich kanałach (on-line i off-line).

 • 2018-02-06 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Lewiatan na komitecie relacji międzynarodowych w Paryżu

  1 i 2 lutego w siedzibie francuskiej Organizacji Pracodawców (MEDEF) w Paryżu odbyło się posiedzenie Komitetu Stosunków Międzynarodowych BusinessEurope połączone ze spotkaniem z dyrektorem generalnym  francuskiego ministerstwa skarbu oraz przedstawicielami bliźniaczej organizacji BusinessEurope - BusinessAfrica.

 • 2018-01-30 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Komisja Europejska konsultuje unijne fundusze spójności

  Do 8 marca br. można wziąć udział w konsultacjach publicznych przeprowadzanych przez Komisję Europejską ws. unijnych funduszy spójności.

 • 2018-01-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Pakiet Edukacyjny - informacja dla przedsiębiorców

Przejdź do archiwum