Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2017-06-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Circular Economy Industry Platform już działa!

  Co firmy wiedzą o gospodarce o obiegu zamkniętym (GOZ)? Jakie rozwiązania już funkcjonują na rynku? Skąd pozyskiwać fundusze? Circular Economy Industry Platform to narzędzie, które ma ułatwić firmom pozyskiwanie informacji i wymianę dobrych praktyk.

 • 2017-06-05 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Mniej barier dla inwestorów w Chinach

  2 czerwca br. przedstawiciele Lewiatana - Kinga Grafa, dyrektor biura w Brukseli oraz Maciej Jeleński, ekspert ds. polityki handlowej, wzięli udział w szczycie biznesowym UE-Chiny, który odbył się w Brukseli. Lewiatan reprezentował polskie firmy zainteresowane polepszeniem warunków handlowych i inwestycyjnych z Państwem Środka, w szczególności w zakresie udrożnienia korytarza transportowego drogą kolejową. W wydarzeniu wzięli udział: Cecilia Malmström, komisarz ds. handlu; Emma Marcegaglia, prezydent BusinessEurope oraz ponad 500 przedstawicieli chińskiego biznesu i polityki.

 • 2017-05-25 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Szczyt europejskiego biznesu w Brukseli #EBS2017

  Podczas zakończonego we wtorek European Business Summit, przedstawiciele unijnych instytucji oraz biznesu rozmawiali o przyszłości UE. Tematem przewodnim było hasło „Co czeka Europę?" („What's next for Europe") i jaką rolę mają do odegrania firmy i przedsiębiorcy.

 • 2017-05-24 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Prace nad projektem rozporządzenia w sprawie e-privacy

  24 maja br. Konfederacja Lewiatan miała przyjemność gościć Michała Boniego, posła do Parlamentu Europejskiego, sprawozdawcę - cienia z ramienia Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) do projektu rozporządzenia w sprawie e-privacy. Spotkanie było okazją do skonfrontowania postulatów i oczekiwań firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan z wizją projektu e-privacy, prezentowaną przez jeden z ważnych głosów w Parlamencie Europejskim.

 • 2017-05-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Z Dariuszem Rosatim o e-karcie usług

  19 maja br. Konfederacja Lewiatan miała przyjemność gościć Dariusza Rosatiego, posła do Parlamentu Europejskiego (Chrześcijańska Demokracja), członka ECON-u, zastępcę w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów w Parlamencie Europejskim (IMCO EP) oraz Roberta Straussa, Naczelnika Wydziału w Dyrekcji Generalnej ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP w Komisji Europejskiej. Celem spotkania było omówienie prac nad tzw. „pakietem usługowym", w tym projektu rozporządzenia oraz dyrektywy w sprawie e-karty usług.

 • 2017-05-17 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  O biznesie i gospodarce z Japońską Radą Biznesu w Europie

  W środę 17 maja w Brukseli odbyło się śniadanie biznesowe dotyczące umowy o wolnym handlu oraz partnerstwie gospodarczym między Japonią a Unią Europejską, w którym wzięli udział dyrektor biura Lewiatana w Brukseli Kinga Grafa oraz ekspert ds. polityki handlowej i umów bilateralnych Maciej Jeleński. Głównymi gośćmi wydarzenia byli Yoichi Suzuki i Mauro Petriccione, odpowiedzialni odpowiednio za negocjacje po stronie japońskiej i unijnej. Organizatorami wydarzenia byli BusinessEurope oraz JBCE (Japońska Rada Biznesu w Europie).

 • 2017-05-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  W piątek posiedzenie CoPres na Malcie

  5 maja br. prezydenci i dyrektorzy generalni federacji zrzeszonych w BusinessEurope spotkają się, aby rozmawiać o sprawach ważnych dla Unii Europejskiej oraz europejskiego biznesu. Kluczowe tematy CoPres (Council of Presidents) to dyskusja o przyszłości Europy, Brexit i unijna polityka handlowa.

 • 2017-04-26 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  European Business Summit 2017

  Zapraszamy do udziału w tegorocznym European Business Summit (EBS) 2017, w dniach 22-23 maja w Brukseli.

 • 2017-04-21 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Europejski filar praw socjalnych wyzwaniem dla firm

  W ramach posiedzenia Komitetu Spraw Socjalnych (SAC) BusinessEurope w dn. 20 kwietnia, dyskutowano m. in. o utworzeniu europejskiego filaru praw socjalnych, które ma zostać ogłoszone przez Komisję Europejską 26 kwietnia.

 • 2017-04-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Kalendarium nadchodzących wydarzeń - kwiecień 2017

Przejdź do archiwum