Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2017-11-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Prezes Związku Pracodawców Aptecznych w Brukseli

 • 2017-11-09 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Polscy przedsiębiorcy branży medialnej w Parlamencie Europejskim

  8 listopada br. dzięki uprzejmości europosła Bogdana Wenty, w Parlamencie Europejskim odbyło się spotkanie z polskimi przedsiębiorcami branży medialnej. Dyskusja dotyczyła szans i zagrożeń dla nadawców i dostawców treści, w kontekście trwających oraz planowanych prac legislacyjnych w Unii Europejskiej tj. głównie piractwa w internecie, geoblokingu oraz e-privacy.

 • 2017-11-06 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  M. Jeleński ekspertem programu #EUtrade policy

 • 2017-10-31 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Europejski filar praw socjalnych tematem spotkania Europejskiej Sieci Pracodawców

  26 października w Brukseli odbyło się spotkanie Europejskiej Sieci Pracodawców (z ang. European Employers Network Seminar) organizowane przez BusinessEurope, w którym wzięli udział pracodawcy i ich przedstawiciele z całej Europy, a także reprezentanci Komisji Europejskiej.

 • 2017-10-25 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Doświadczenia Estonii w tworzeniu społeczeństwa cyfrowego

  Jacek Krawczyk, przewodniczący grupy pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i wiceprezydent Konfederacji Lewiatan, Tomasz Tamsar, dyrektor generalny Estońskiej Konfederacji Pracodawców i Oliver Vaartnou z zarządu Estońskiej Izby Handlu i Przemysłu podczas otwarcia seminarium zwrócili uwagę na wyjątkowe doświadczenia Estonii w tworzeniu społeczeństwa cyfrowego.

 • 2017-10-20 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Wątpliwości dotyczące wartości dodanej nowej europejskiej e-karty usług

  19 października w Brukseli odbyło się posiedzenie Komitetu BusinessEurope ds. Rynku Wewnętrznego, na którym obecni byli przedstawiciele pracodawców, w tym Konfederacji Lewiatan, a także urzędnicy Komisji Europejskiej odpowiedzialni za wdrażanie tzw. pakietu usługowego.

 • 2017-10-19 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: Digitalizacja niezbędna dla wzrostu gospodarczego

  BusinessEurope wystosowało komunikat do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska oraz szefów państw i rządów, którzy przyjechali na szczyt Rady Europejskiej w Brukseli w dniach 19-20 października.

 • 2017-10-13 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  O dialogu społecznym i RDS w Brukseli

  12 października br. w siedzibie BusinessEurope w Brukseli odbyło się specjalne spotkanie dotyczące dialogu społecznego, na którym obecni byli przedstawiciele pracodawców z różnych krajów Unii.

 • 2017-10-13 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Innowacje w zakresie opieki zdrowotnej - relacja z Brukseli

  10 października w Brukseli odbyła się konferencja pt. „Poprawa życia obywateli UE poprzez innowacje w zakresie opieki zdrowotnej", organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2017. W wydarzeniu wzięli udział: Maciej Jeleński, ekspert ds. międzynarodowych oraz Adam Dorywalski z Biura Lewiatana w Brukseli.

 • 2017-10-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Polskie firmy zaniepokojone rozporządzeniem o ePrivacy

  11 października br., w Stałym Przedstawicielstwie RP w Brukseli, przedstawiciele polskiego i europejskiego biznesu spotkali się z reprezentantami Komisji Europejskiej, Parlamentu oraz Rady, aby przedyskutować stan prac nad zaproponowanym w styczniu 2017 r. nowym rozporządzeniem Komisji Europejskiej o e-prywatności. Jest ono obecnie dyskutowane w Parlamencie Europejskim w Komisji LIBE (Wolności Obywatelskie, Sprawiedliwość i Sprawy Wewnętrzne). Wydarzenie było współorganizowane przez Konfederację Lewiatan.

Przejdź do archiwum