• 2017-09-13 Fundusze strukturalne

Szybka ścieżka w PO Inteligentny Rozwój - spotkanie informacyjne

Konfederacja Lewiatan zaprasza na spotkanie z Piotrem Sołowiejem, Dyrektorem Działu Koordynacji i Współpracy z Ekspertami z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

• 2017-09-11 Fundusze strukturalne
    Fundusze strukturalne

Konsultacje planów działania NCBiR na 2017 i 2018 r.

W załączeniu przekazujemy plany działania NCBiR z konkursami i projektami pozakonkursowymi planowanymi do uruchomienia w 2017 i 2018 r. Jest to wersja uaktualniona dokumentów po warsztatach dla członków KM oraz uwagach Ministerstwa Rozwoju.

• 2017-09-11 Fundusze strukturalne

Plan działania PARP na 2018 - konsultacje

W załączeniu przekazujemy Państwu plan działania PARP z konkursami i projektami pozakonkursowymi planowanymi do uruchomienia w 2018 r.

• 2017-08-17 Fundusze strukturalne
    Fundusze strukturalne

Raport KE o wsparciu innowacyjności regionów

Komisja Europejska opublikowała dokument na temat wspierania innowacyjności europejskich regionów poprzez mechanizm tzw. strategii inteligentnych specjalizacji na rzecz badań naukowych i innowacji. Wkrótce będzie on omawiamy przez Radę UE, również w kontekście wykorzystywania przyszłych europejskich funduszy strukturalnych.

• 2017-07-31 Fundusze strukturalne

Wdrażanie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

26 lipca br. Komitet Monitorujący PO WER zatwierdził 2 projekty dotyczące kolejnych etapów wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) na łączną kwotę 86 mln zł. Jego częścią jest Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji (ZRK), czyli rejestr publiczny ewidencjonujący kwalifikacje włączone do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

• 2017-07-28 Fundusze strukturalne
    Fundusze strukturalne

Wdrażanie działań w programach UE może się opóźnić

Usunięcie z Umowy Partnerstwa deklaracji reformy KRUS nie podoba się Komisji Europejskiej, która twardo stoi na stanowisku, że dopóki zapis ten nie wróci do dokumentu, nie ma mowy o jego zatwierdzeniu. Taką zmianę wprowadziło Ministerstwo Rolnictwa. Zdaniem Konfederacji Lewiatan może to opóźnić wdrażanie nowych działań w programach operacyjnych.

• 2017-07-10 Fundusze strukturalne

Ministerstwo Rozwoju interpretuje własne wytyczne

Ministerstwo Rozwoju (MR) opublikowało dwa materiały informacyjne istotne dla realizacji projektów finansowanych z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

• 2017-07-03 Fundusze strukturalne

Prawie 11 mld zł na innowacyjne projekty w 2017

Ponad 7 mld zł na innowacje mogły pozyskać przedsiębiorstwa ubiegające się o bezzwrotne dofinansowanie w konkursach uruchomionych w pierwszym półroczu 2017 r. w krajowych i regionalnych programach operacyjnych. W drugiej połowie roku na najlepsze projekty firm czekać będzie kolejne 3,8 mld zł w formie dotacji.

• 2017-06-29 Fundusze strukturalne
    Fundusze strukturalne

Zmiany w kryteriach wsparcia klastrów energii

Spotkanie grupy roboczej POIiŚ ds. energetyki i efektywności energetycznej (21 czerwca br.) było poświęcone przygotowaniu kryteriów wsparcia wysokosprawnej kogeneracji w klastrach energii, które będzie udzielane w ramach poddziałania 1.6.1 PO IiŚ.

• 2017-06-29 Fundusze strukturalne

Konkursy w ramach PO Wiedza Edukacja Rozwój

20 czerwca Komitet Monitorujący PO WER zatwierdził kryteria konkursów i nowe projekty pozakonkursowe, których realizacja rozpocznie się jeszcze w 2017.