Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Gospodarka i finanse

 • 2015-01-27 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Świątecznych szaleństw w zakupach nie było

  Sprzedaż detaliczna w grudniu 2014 roku wzrosła w ujęciu rocznym o 1,8 proc. - poinformował GUS.

 • 2015-01-15 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Apel Lewiatana do związkowców i polityków

  Konfederacja Lewiatan apeluje do związkowców i polityków, aby w rozmowach o przyszłości Kompanii Węglowej nie podgrzewali emocji i nie posługiwali się agresywnym językiem, bo to utrudni podjęcie szybkiej decyzji, która uchroni spółkę przed bankructwem, a górników przed utratą pracy.

 • 2014-12-29 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Eksport do Chin: branża kosmetyczna prosi o pomoc

  Konieczność przygotowywania oddzielnych opakowań specjalnie na rynek chiński skutecznie zablokowałaby import produktów i wpłynęłaby negatywnie na zdolność polskich przedsiębiorstw do prowadzenia działalności w Chinach. Dlatego Konfederacja Lewiatan i Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego apelują do naszych władz o interwencję, aby zapobiec wejściu w życie zmian w chińskim prawie.

 • 2014-12-23 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Opinia do projektu ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym

 • 2014-11-03 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Wskaźnik PMI w górę, rośnie zatrudnienie

  W październiku br. wskaźnik PMI polskiego sektora przemysłowego wzrósł o 1,7 pkt m/m i wyniósł 51,2 pkt - poinformował HSBC.

 • 2014-10-28 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już po raz siódmy w Polsce

  150 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 17 listopada rusza siódma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego na świecie wydarzenia wspierającego przyszłych i obecnych przedsiębiorców.

 • 2014-10-07 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Na nowych przepisach stracą wierzyciele i budżet państwa

  Przepisy zawarte w nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji będą miały negatywny wpływ na efektywność egzekucji komorniczej, stracą na nich wierzyciele i budżet państwa - przestrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-09-22 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Lewiatan ocenia budżet na 2015 rok

  Dostrzegamy, że obecnie priorytetem rządu staje się złagodzenie polityki fiskalnej, tak aby nie powodowała ona nadmiernych dolegliwości społecznych - napisała Konfederacja Lewiatan w ocenie projektu budżetu na 2015 rok.

 • 2014-08-11 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Lewiatan o założeniach projektu budżetu na 2015 rok

  Obraz polskiej gospodarki rysujący się po sześciu miesiącach br. każe prognozować malejącą dynamikę wzrostu gospodarczego w drugiej połowie 2014 roku. Wskazuje też na wiele ryzyk związanych z możliwością osiągnięcia w 2015 r. wskaźników makroekonomicznych prezentowanych w założeniach projektu budżetu państwa na 2015 r. - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-08-08 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Uwagi Konfederacji Lewiatan do Założeń projektu budżetu państwa na rok 2015

  Uwagi Konfederacji Lewiatan do Założeń projektu budżetu państwa na rok 2015 (przyjętych przez Radę Ministrów w czerwcu 2014 r.).

Przejdź do archiwum